Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNN: Oekraïne waarschijnlijk achter aanvallen op RSF in Soedan

CNN: Oekraïne waarschijnlijk achter aanvallen op RSF in Soedan

KHARTOEM (ANP) - De Oekraïense veiligheidsdiensten waren waarschijnlijk verantwoordelijk voor een reeks droneaanvallen en een grondoperatie tegen de Rapid Support Forces (RSF) in Soedan. Dat zegt een Oekraïense militaire bron tegen de Amerikaanse zender CNN. De RSF zou namelijk banden hebben met en steun krijgen van de Russische paramilitaire Wagner Groep.

Het zou gaan om een aanval op 8 september in de Soedanese hoofdstad Khartoem, waar sinds april gevochten wordt tussen de RSF en de krijgsmacht. Twee dagen eerder leverde Wagner een grote lading wapens aan de RSF. Volgens CNN zijn bij de aanvallen in elk geval drones gebruikt die Oekraïne ook gebruikt en is op een van de toestellen Oekraïense tekst aangetroffen. Experts zouden bevestigen dat deze drones nog nooit waren gebruikt in Afrika.

Als Kyiv inderdaad achter de aanval zit zou dat betekenen dat de oorlog tussen Rusland en Oekraïne ook ver buiten de landsgrenzen gevolgen heeft. Tot nu waren er wel aanvallen geweest op Russisch grondgebied, maar niet in andere landen.

Oekraïne heeft nog niet gereageerd op de beweringen van CNN.

Meer uit Buitenland

Agenten gewond in Keulen na rellen

KEULEN (ANP) - Bij rellen in Keulen zaterdagavond zijn 23 agenten gewond geraakt, meldt de politie in een persbericht. Rond demonstraties zijn grote hoeveelheden steekwapens, hamers, molotovcocktails en zelfgemaakt vuurwerk in beslag genomen.

39 minuten geleden
Frans onderzoek naar moordpoging na molotovcocktail bij rellen

PARIJS (ANP/AFP) - Justitie heeft in Frankrijk een onderzoek ingesteld nadat bij een protest in Parijs een molotovcocktail werd gegooid naar agenten. Het Openbaar Ministerie (OM) spreekt over een "poging tot moord op personen met openbaar gezag". Er is nog geen arrestatie voor verricht. In totaal werden door heel Frankrijk 779 mensen opgepakt voor de rellen van zaterdag.

1 uur geleden
Meerdere doden in Gaza na Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen op Gaza zijn zondag acht mensen gedood, melden noodhulpdiensten en plaatselijke ziekenhuizen. Onder de slachtoffers is een kind.

1 uur geleden
Meer dan 300 arrestaties bij protest Palestine Action in Londen

LONDEN (ANP) - Bij een protest van Palestine Action zijn in Londen zaterdag 325 arrestaties verricht, meldt de Britse politie. Zaterdagavond werden nog 139 arrestaties gemeld. De pro-Palestijnse organisatie is verboden in het Verenigd Koninkrijk en wordt aangemerkt als terroristisch.

2 uur geleden
Zelensky meldt nachtelijke aanvallen op stroomnet

KYIV (ANP) - De energie-infrastructuur van vier Oekraïense regio's is in de nacht van zaterdag op zondag aangevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem waren de aanvallen gericht op het verstoren van de levering van elektriciteit aan woningen. "Honderdduizenden gezinnen zitten momenteel nog zonder stroom", aldus Zelensky.

2 uur geleden
Politie nog steeds aanwezig in Frankfurt na rellen

FRANKFURT (ANP) - De Duitse politie is nog steeds aanwezig in Frankfurt, waar zaterdagavond laat rellen uitbraken. De situatie in het centrum kalmeerde volgens Bild pas rond 03.00 uur. Een woordvoerder van de politie meldt dat de schade aanzienlijk is, maar nog niet in kaart kan worden gebracht.

4 uur geleden
President Bolivia kondigt noodtoestand af om 'el Súper Niño'

LA PAZ (ANP/AFP) - De Boliviaanse president Rodrigo Paz heeft zaterdag de noodtoestand afgekondigd om het hoofd te kunnen bieden aan de droogtes en overstromingen als gevolg van "el Súper Niño". De maatregel maakt het mogelijk om meer economische middelen en hulpdiensten in te zetten in de kritieke gebieden.

9 uur geleden