Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNN: Oekraïne waarschijnlijk achter aanvallen op RSF in Soedan

CNN: Oekraïne waarschijnlijk achter aanvallen op RSF in Soedan

KHARTOEM (ANP) - De Oekraïense veiligheidsdiensten waren waarschijnlijk verantwoordelijk voor een reeks droneaanvallen en een grondoperatie tegen de Rapid Support Forces (RSF) in Soedan. Dat zegt een Oekraïense militaire bron tegen de Amerikaanse zender CNN. De RSF zou namelijk banden hebben met en steun krijgen van de Russische paramilitaire Wagner Groep.

Het zou gaan om een aanval op 8 september in de Soedanese hoofdstad Khartoem, waar sinds april gevochten wordt tussen de RSF en de krijgsmacht. Twee dagen eerder leverde Wagner een grote lading wapens aan de RSF. Volgens CNN zijn bij de aanvallen in elk geval drones gebruikt die Oekraïne ook gebruikt en is op een van de toestellen Oekraïense tekst aangetroffen. Experts zouden bevestigen dat deze drones nog nooit waren gebruikt in Afrika.

Als Kyiv inderdaad achter de aanval zit zou dat betekenen dat de oorlog tussen Rusland en Oekraïne ook ver buiten de landsgrenzen gevolgen heeft. Tot nu waren er wel aanvallen geweest op Russisch grondgebied, maar niet in andere landen.

Oekraïne heeft nog niet gereageerd op de beweringen van CNN.

Meer uit Buitenland

Parlement stemt Roemeense regering weg na motie van wantrouwen

BOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.

33 minuten geleden
Starmer waarschuwt Iran na incidenten rond Joodse gemeenschap

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat het niet zonder gevolgen blijft als duidelijk wordt dat een ander land achter het belagen van de Britse Joodse gemeenschap zit. "Onze boodschap aan Iran of aan elk ander land dat geweld, haat of verdeeldheid in de samenleving zou willen aanwakkeren, is dat dit niet getolereerd zal worden", verklaarde hij op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van allerlei sectoren.

36 minuten geleden
Zweden komt met nieuwe buitenlandse inlichtingendienst

STOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden gaat een nieuwe inlichtingendienst oprichten die zich bezighoudt met buitenlandse kwesties. De dienst krijgt de naam Zweedse buitenlandse inlichtingendienst ('Sveriges utrikes underrättelsetjänst'), afgekort UND.

56 minuten geleden
Oekraïne meldt aanval met eigen raketten op industrie Rusland

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft diep in Rusland doelen bestookt met de eigen Flamingo-kruisraketten. Die legden een afstand af van meer dan 1500 kilometer, meldt president Volodymyr Zelensky.

1 uur geleden
Opnieuw brandincident in Londen, nu bij voormalige synagoge

LONDEN (ANP) - De Britse antiterreurpolitie stelt een onderzoek in naar brandstichting bij een voormalige synagoge in Londen. "Dit incident volgt op een aantal brandstichtingen en pogingen tot brandstichting gericht tegen Joodse Londenaren in het noordwesten van de stad, en we zullen mogelijke verbanden onderzoeken zodra het onderzoek van start gaat", meldt een hoge politiemedewerker.

1 uur geleden
Zelensky: meer middellangeafstandsaanvallen, drones en robots

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft de voorbije maand het aantal middellangeafstandsaanvallen op Rusland verdubbeld, en is van plan om die aanvallen te blijven opvoeren. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X. Hij zegt ook dat de productie van drones en robots, zoals autonome karretjes voor op het slagveld, de komende tijd verder verhoogd wordt.

3 uur geleden
Doden en gewonden bij Russische aanvallen in Oekraïense regio's

POLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en tientallen mensen verwond, melden de autoriteiten. Ook in Charkiv viel een dode en raakten vier mensen gewond. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat de aanvallen voornamelijk gericht waren op energievoorzieningen.

5 uur geleden