CNN: Oekraïne waarschijnlijk achter aanvallen op RSF in Soedan
KHARTOEM (ANP) - De Oekraïense veiligheidsdiensten waren waarschijnlijk verantwoordelijk voor een reeks droneaanvallen en een grondoperatie tegen de Rapid Support Forces (RSF) in Soedan. Dat zegt een Oekraïense militaire bron tegen de Amerikaanse zender CNN. De RSF zou namelijk banden hebben met en steun krijgen van de Russische paramilitaire Wagner Groep.
Het zou gaan om een aanval op 8 september in de Soedanese hoofdstad Khartoem, waar sinds april gevochten wordt tussen de RSF en de krijgsmacht. Twee dagen eerder leverde Wagner een grote lading wapens aan de RSF. Volgens CNN zijn bij de aanvallen in elk geval drones gebruikt die Oekraïne ook gebruikt en is op een van de toestellen Oekraïense tekst aangetroffen. Experts zouden bevestigen dat deze drones nog nooit waren gebruikt in Afrika.
Als Kyiv inderdaad achter de aanval zit zou dat betekenen dat de oorlog tussen Rusland en Oekraïne ook ver buiten de landsgrenzen gevolgen heeft. Tot nu waren er wel aanvallen geweest op Russisch grondgebied, maar niet in andere landen.
Oekraïne heeft nog niet gereageerd op de beweringen van CNN.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Tientallen internationale hulporganisaties dreigen geen nieuwe vergunning van Israël te krijgen om hun werk in de Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever voort te zetten. Volgens Israël voldoen de ngo's, waaronder mogelijk Artsen zonder Grenzen (AzG), niet aan nieuwe strenge registratieregels. Hun huidige vergunningen lopen op 1 januari af.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De humanitaire situatie in Gaza is opnieuw verslechterd en blijft catastrofaal, melden Groot-Brittannië, Canada, Frankrijk en andere landen in een gezamenlijke verklaring. Zij roepen Israël op actie te ondernemen.
4 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten halen alle nog aanwezige troepen terug uit Jemen. Saudi-Arabië gaf de VAE eerder op de dag 24 uur de tijd om te vertrekken, maar het land zegt toch dat het beëindigen van de missie in Jemen een vrijwillige keuze was.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft een wet aangenomen die toestaat dat stellen van hetzelfde geslacht een samenlevingscontract mogen sluiten. Onder de wet kunnen deze koppels notarieel vastleggen hoe bijvoorbeeld huurcontracten, toegang tot elkaars medische gegevens en alimentatie zijn geregeld. Trouwen is voor koppels van hetzelfde geslacht nog altijd verboden in Polen.
6 uur geledenTAMPA (ANP) - De VS en hun bondgenoten hebben zo'n 25 aanhangers van Islamitische Staat (IS) gedood of gevangengenomen in Syrië sinds hun luchtaanvallen op dat land op 19 december. Dat meldt het onderdeel van de Amerikaanse strijdmacht dat toeziet op het werelddeel, CENTCOM.
7 uur geledenGELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - Bij de inbraak in een Sparkasse-bankfiliaal in het Duitse Gelsenkirchen is naar schatting ongeveer 30 miljoen euro buitgemaakt. Er werd ingebroken in 3200 kluisjes, blijkt uit informatie van veiligheidsbronnen. Zo'n 2500 klanten raakten gedupeerd, wat het mogelijk tot een van de grootste bankovervallen in de recente Duitse geschiedenis maakt.
7 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten ontkennen dat hun recent aangekomen lading in een haven in Jemen wapens voor separatisten bevatte. Die beschuldiging kwam van de door Saudi-Arabië geleide coalitie, die dinsdag naar eigen zeggen een grote hoeveelheid wapens en gevechtstoestellen had gebombardeerd.
8 uur geleden