CNN: Noem wordt Trumps minister van Binnenlandse Veiligheid
WASHINGTON (ANP) - Donald Trump is van plan om Kristi Noem aan te stellen als de minister van Binnenlandse Veiligheid, meldt CNN op basis van twee bronnen. Onder meer grensbewaking valt onder dit ministerie. Tijdens de verkiezingscampagne zou ze nog in de running zijn geweest om vicepresidentskandidaat te worden voor Trump.
De Republikeinse Noem is momenteel gouverneur van South Dakota. Daarvoor was ze onder meer volksvertegenwoordiger in haar thuisstaat en in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. Noem werd ook genoemd als mogelijke vicepresidentskandidaat voor Trump, maar legde het uiteindelijk af tegen J.D. Vance. Mogelijk heeft een boek over haar leven dat dit voorjaar uitkwam daarbij een rol gespeeld. Ze vertelde daarin dat ze haar veertien maanden oude hond had doodgeschoten omdat die volgens haar ongeschikt was voor de jacht op fazanten.
De afgelopen dagen kwamen de namen naar buiten van twee hardliners die onder Trump belangrijke posten krijgen in zijn immigratiebeleid. Tom Homan gaat leiding geven aan de Amerikaanse grensbewakingsdienst ICE en werd door Trump de nieuwe "grenstsaar" genoemd. Stephen Miller wordt volgens Amerikaanse media Trumps migratieadviseur.
Naast grensbewaking gaat het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (in de VS bekend onder de afkorting DHS) over onder meer rampenbestrijding, antiterrorisme en cyberveiligheid.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.
7 uur geledenHAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
9 uur geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.
10 uur geleden