Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNN: Noem wordt Trumps minister van Binnenlandse Veiligheid

CNN: Noem wordt Trumps minister van Binnenlandse Veiligheid

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump is van plan om Kristi Noem aan te stellen als de minister van Binnenlandse Veiligheid, meldt CNN op basis van twee bronnen. Onder meer grensbewaking valt onder dit ministerie. Tijdens de verkiezingscampagne zou ze nog in de running zijn geweest om vicepresidentskandidaat te worden voor Trump.

De Republikeinse Noem is momenteel gouverneur van South Dakota. Daarvoor was ze onder meer volksvertegenwoordiger in haar thuisstaat en in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. Noem werd ook genoemd als mogelijke vicepresidentskandidaat voor Trump, maar legde het uiteindelijk af tegen J.D. Vance. Mogelijk heeft een boek over haar leven dat dit voorjaar uitkwam daarbij een rol gespeeld. Ze vertelde daarin dat ze haar veertien maanden oude hond had doodgeschoten omdat die volgens haar ongeschikt was voor de jacht op fazanten.

De afgelopen dagen kwamen de namen naar buiten van twee hardliners die onder Trump belangrijke posten krijgen in zijn immigratiebeleid. Tom Homan gaat leiding geven aan de Amerikaanse grensbewakingsdienst ICE en werd door Trump de nieuwe "grenstsaar" genoemd. Stephen Miller wordt volgens Amerikaanse media Trumps migratieadviseur.

Naast grensbewaking gaat het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (in de VS bekend onder de afkorting DHS) over onder meer rampenbestrijding, antiterrorisme en cyberveiligheid.

Meer uit Buitenland

Trump vindt Amerikaanse grondtroepen in Iran tijdverspilling

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het zou momenteel zonde van de tijd zijn om te overwegen Amerikaanse grondtroepen naar Iran te sturen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen NBC News. Hij reageerde daarmee op een waarschuwing van de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi dat een dergelijke stap een ramp zou betekenen voor indringers.

1 uur geleden
Teheran hevig onder vuur, Israël kondigt 'nieuwe fase' aan

TEHERAN (ANP/AFP) - Meldingen van hevige aanvallen kwamen vrijdag uit de Iraanse hoofdstad Teheran. Israël had aangekondigd "infrastructuur van het regime" aan te vallen in "een nieuwe fase" van de oorlog.

2 uur geleden
Trump: Iran wil een akkoord sluiten

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft contact gezocht met de Verenigde Staten om een akkoord te sluiten. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump donderdag op een bijeenkomst met het voetbalteam Inter Miami in het Witte Huis. Trump zei dat zijn reactie was: "Jullie zijn een beetje laat."

7 uur geleden
Ook Huis VS stemt tegen resolutie inperken macht Trump

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Ook het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een resolutie verworpen om de macht van president Donald Trump te beperken om oorlog te voeren tegen Iran. De Senaat deed dat woensdag al.

7 uur geleden
Europol waarschuwt voor verhoogde dreiging EU door oorlog Iran

MADRID (ANP/RTR) - De spanningen in het Midden-Oosten hebben directe gevolgen voor de veiligheid in de Europese Unie, waarschuwde politiedienst Europol tegen het Spaanse persbureau EFE. Zo is er een verhoogd risico op terrorisme, georganiseerde misdaad, extremisme en cyberaanvallen.

9 uur geleden
NAVO versterkt raketverdediging na Iraanse raket richting Turkije

BRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO heeft de ballistische raketverdediging versterkt nu Iran zijn aanvallen in het Midden-Oosten opvoert, meldt woordvoerder kolonel Martin O'Donnell. Een raket was woensdag op weg naar Turkije, een NAVO-lidstaat, voordat deze werd neergehaald.

10 uur geleden
Frans evacuatievliegtuig moest omkeren om raketvuur Midden-Oosten

PARIJS (ANP) - Een door de Franse regering gecharterd Air France-vliegtuig dat onderweg was naar de Verenigde Arabische Emiraten moest donderdagavond omkeren vanwege raketvuur in het gebied. Dat schrijft transportminister Philippe Tabarot op X. "Deze situatie weerspiegelt de instabiliteit in de regio en de complexiteit van repatriëringsoperaties."

11 uur geleden