Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNN: Noem wordt Trumps minister van Binnenlandse Veiligheid

CNN: Noem wordt Trumps minister van Binnenlandse Veiligheid

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump is van plan om Kristi Noem aan te stellen als de minister van Binnenlandse Veiligheid, meldt CNN op basis van twee bronnen. Onder meer grensbewaking valt onder dit ministerie. Tijdens de verkiezingscampagne zou ze nog in de running zijn geweest om vicepresidentskandidaat te worden voor Trump.

De Republikeinse Noem is momenteel gouverneur van South Dakota. Daarvoor was ze onder meer volksvertegenwoordiger in haar thuisstaat en in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. Noem werd ook genoemd als mogelijke vicepresidentskandidaat voor Trump, maar legde het uiteindelijk af tegen J.D. Vance. Mogelijk heeft een boek over haar leven dat dit voorjaar uitkwam daarbij een rol gespeeld. Ze vertelde daarin dat ze haar veertien maanden oude hond had doodgeschoten omdat die volgens haar ongeschikt was voor de jacht op fazanten.

De afgelopen dagen kwamen de namen naar buiten van twee hardliners die onder Trump belangrijke posten krijgen in zijn immigratiebeleid. Tom Homan gaat leiding geven aan de Amerikaanse grensbewakingsdienst ICE en werd door Trump de nieuwe "grenstsaar" genoemd. Stephen Miller wordt volgens Amerikaanse media Trumps migratieadviseur.

Naast grensbewaking gaat het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (in de VS bekend onder de afkorting DHS) over onder meer rampenbestrijding, antiterrorisme en cyberveiligheid.

Meer uit Buitenland

Achtjarige jongen gedood bij Russische droneaanval in Oekraïne

TSJERKASY (ANP) - Bij een Russische droneaanval op de stad Tsjerkasy, in het hart van Oekraïne, is een achtjarige jongen om het leven gekomen. Er vielen ook veertien gewonden, meldt gouverneur Ihor Taboerets op Telegram. Diverse hoge gebouwen raakten beschadigd.

1 uur geleden
Meerdere doden in Gaza door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP) - In verschillende delen van Gaza zijn dinsdag doden gevallen door Israëlische aanvallen, melden lokale autoriteiten. Onder de doden zou ook een 3-jarig kind zijn.

1 uur geleden
Ambassadeur Libanon: opgeroepen tot bestand in gesprek met Israël

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Libanese ambassadeur in Washington zegt in het gesprek met de Israëlische ambassadeur in de VS te hebben opgeroepen tot een staakt-het-vuren in Libanon. Het eerdere bestand dat in 2024 werd gesloten tussen Israël en Libanon moet volledig worden nageleefd, zei zij.

3 uur geleden
Israël na overleg: Libanon wil zich ook bevrijden van Hezbollah

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het gesprek tussen de Libanese en Israëlische ambassadeurs in Washington is na ongeveer twee uur afgelopen, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Volgens de Israëlische ambassadeur zijn Israël en Libanon het erover eens dat Libanon "niet langer bezet zal worden door Hezbollah".

4 uur geleden
Rechtszaak erfgenamen 8-decemberdoden Suriname kent vlotte start

PARAMARIBO (ANP) - Bij het kantongerecht in Paramaribo is dinsdag de behandeling begonnen van de rechtszaak die zestig erfgenamen van slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben aangespannen tegen de staat Suriname. Hun advocaat Hugo Essed spreekt van "een goed begin": de staat gaf, best uitzonderlijk, direct een eerste reactie op de eis. Toch wil Essed niet te optimistisch zijn. "Het kan alles bij elkaar toch wel een jaar duren."

6 uur geleden
VN-experts: Frans antisemitismewetsvoorstel beperkt meningsuiting

GENÈVE (ANP) - Een Frans voorstel voor een strenge wet tegen antisemitisme zou "de vrijheid van meningsuiting ernstig ondermijnen", waarschuwen speciaal rapporteurs van de Verenigde Naties. De onafhankelijke experts zeggen dat het voorstel van parlementslid Caroline Yadan meerdere mensenrechten zou schenden.

6 uur geleden
UNHCR: boot met 250 vluchtelingen uit Bangladesh omgeslagen

TEKNAF (ANP/AFP) - Een boot met daarin ongeveer 250 vluchtelingen is gekapseisd tijdens een reis van Bangladesh naar Maleisië, meldt vluchtelingenorganisatie UNHCR. Aan boord zouden Rohingya-vluchtelingen en mensen met de Bengaalse nationaliteit zijn geweest, onder wie ook kinderen.

7 uur geleden