CNN: Noem wordt Trumps minister van Binnenlandse Veiligheid
WASHINGTON (ANP) - Donald Trump is van plan om Kristi Noem aan te stellen als de minister van Binnenlandse Veiligheid, meldt CNN op basis van twee bronnen. Onder meer grensbewaking valt onder dit ministerie. Tijdens de verkiezingscampagne zou ze nog in de running zijn geweest om vicepresidentskandidaat te worden voor Trump.
De Republikeinse Noem is momenteel gouverneur van South Dakota. Daarvoor was ze onder meer volksvertegenwoordiger in haar thuisstaat en in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. Noem werd ook genoemd als mogelijke vicepresidentskandidaat voor Trump, maar legde het uiteindelijk af tegen J.D. Vance. Mogelijk heeft een boek over haar leven dat dit voorjaar uitkwam daarbij een rol gespeeld. Ze vertelde daarin dat ze haar veertien maanden oude hond had doodgeschoten omdat die volgens haar ongeschikt was voor de jacht op fazanten.
De afgelopen dagen kwamen de namen naar buiten van twee hardliners die onder Trump belangrijke posten krijgen in zijn immigratiebeleid. Tom Homan gaat leiding geven aan de Amerikaanse grensbewakingsdienst ICE en werd door Trump de nieuwe "grenstsaar" genoemd. Stephen Miller wordt volgens Amerikaanse media Trumps migratieadviseur.
Naast grensbewaking gaat het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (in de VS bekend onder de afkorting DHS) over onder meer rampenbestrijding, antiterrorisme en cyberveiligheid.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
5 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
5 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
7 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
8 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
10 uur geleden