Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNN: militairen schoten gericht op Al Jazeera-journalist

CNN: militairen schoten gericht op Al Jazeera-journalist

NEW YORK (ANP) - Al Jazeera-journalist Shireen Abu Akleh kwam vermoedelijk om het leven door gerichte kogels van het Israëlische leger. Dat meldt de Amerikaanse zender CNN, die onder meer videobeelden onder de loep nam en ooggetuigen hoorde voor een reconstructie.

Abu Akleh (51) stierf toen ze eerder deze maand verslag deed van een inval door het Israëlische leger op de bezette Westelijke Jordaanoever. In een eerste onderzoek van de Israëlische politie staat dat niet is te achterhalen wie de kogel heeft afgevuurd die Abu Akleh fataal werd. Haar dood zorgde voor veel ophef en internationaal klinkt de roep om een uitgebreid onafhankelijk onderzoek.

Volgens de Israëlische politie was de kogel afkomstig van een Palestijnse schutter of betrof het een verdwaalde kogel van een Israëlische scherpschutter. Het Palestijnse Openbaar Ministerie in de stad Ramallah op de Westelijke Jordaanoever zei later dat uit de eerste resultaten van een onderzoek blijkt dat Israëlische militairen Abu Akleh hebben gedood.

Ooggetuigen

CNN reconstrueerde dat Abu Akleh vanaf een afstand van zo'n tweehonderd meter doodgeschoten moet zijn. Een Israëlisch militair voertuig bevond zich op dat moment op die afstand. Palestijnse militanten waren volgens de zender te ver weg om haar te beschieten.

De Palestijns-Amerikaanse journaliste stond met een groep verslaggevers bij de ingang van een vluchtelingenkamp en had een opvallend blauw beschermingsvest aan waarop stond dat ze van de media was. Ooggetuigen zeggen tegen CNN dat er bewust op de groep journalisten geschoten werd door de Israëlische militairen.

Meer uit Buitenland

Doden en gewonden bij instorting gebouw in het Marokkaanse Fez

FEZ (ANP/RTR) - In het Marokkaanse Fez zijn ten minste negentien mensen omgekomen bij de instorting van twee gebouwen, meldt het Marokkaanse staatspersbureau. Ook vielen er minstens zestien gewonden.

7 minuten geleden
Instituut: Europa vult weggevallen steun voor Oekraïne niet aan

KIEL (ANP) - De extra militaire steun van Europese landen voor Oekraïne is vooralsnog lang niet genoeg om het wegvallen van Amerikaanse steun goed te maken, zegt het Duitse Kiel Institute dat daarover cijfers bijhoudt. De eerste helft van dit jaar werd een recordhoeveelheid beloofd, maar na de zomer is de steun enorm afgenomen. De verschillen tussen Europese landen worden groter.

46 minuten geleden
Veel meer kinderen van Deense spermadonor met genafwijking

KOPENHAGEN (ANP) - Een Deense spermadonor met een ernstige genetische mutatie heeft bijna drie keer zoveel kinderen verwekt als bekend, volgt uit onderzoek van veertien Europese omroepen, waaronder de NOS en Nieuwsuur. Het gaat niet om 67 maar om 197 kinderen. Mogelijk ligt het werkelijke aantal hoger.

1 uur geleden
Machado is niet in Oslo om Nobelprijs in ontvangst te nemen

OSLO (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepolitica María Corina Machado is niet aanwezig bij de uitreiking van haar Nobelprijs voor de Vrede, later woensdag in Oslo. Het Nobelinstituut zegt tegen de Noorse publieke omroep NRK niet te weten waar zij is, maar dat ze in ieder geval niet in Noorwegen is.

2 uur geleden
Honderdduizenden langs grens Cambodja en Thailand geëvacueerd

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Meer dan honderdduizend Cambodjanen zijn geëvacueerd uit het grensgebied tussen Cambodja en Thailand. Ruim twintigduizend families zijn ondergebracht in schuilplekken of bij familieleden thuis, meldt het ministerie van Defensie. Aan de Thaise kant zijn 400.000 mensen geëvacueerd, aldus het Thaise ministerie van Defensie.

4 uur geleden
UNICEF: humanitaire nood voor kinderen groter dan in decennia

DEN HAAG (ANP) - De humanitaire situatie voor kinderen wereldwijd is in "een vrije val" terechtgekomen, waarschuwt UNICEF in zijn jaarrapport. Volgens de kinderrechtenorganisatie is de nood extremer dan in tientallen jaren en zullen in 2026 meer dan 200 miljoen kinderen humanitaire hulp nodig hebben.

6 uur geleden
Internationale bezorgdheid over opmars rebellen in Congo

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in Congo leidt tot groeiende internationale bezorgdheid. Westerse landen, waaronder Nederland, roepen de rebellen van M23 en hun Rwandese bondgenoten in een gezamenlijke verklaring op hun opmars te staken.

10 uur geleden