Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNN komt met betaalde streamingdienst en schrapt banen

CNN komt met betaalde streamingdienst en schrapt banen

NEW YORK (ANP/AFP) - CNN, dat de laatste tijd kampt met tegenvallende kijkcijfers, heeft een nieuwe betaalde streamingdienst aangekondigd. Tegelijkertijd schrapt de bekende Amerikaanse nieuwszender ongeveer honderd banen.

De nieuwe streamingdienst moet nog voor het einde van het jaar beschikbaar worden. Met het nieuwe product hoopt topman Mark Thompson veel extra omzet te kunnen binnenhalen. Die inkomsten kan het bedrijf goed gebruiken omdat de steeds minder Amerikanen tegenwoordig nog via de kabel televisie kijken. Bovendien blijven de kijkcijfers van CNN in de Verenigde Staten de laatste tijd achter bij die van rivalen Fox News en MSNBC.

CNN had in 2022 al een betaalde streamingdienst aangekondigd. Maar dat project werd stopgezet door de fusie tussen CNN-moederbedrijf WarnerMedia en Discovery. Ongeveer een jaar later werd toenmalig topman Chris Licht vervangen door Thompson na kritiek op de redactionele koers van de zender.

CNN is nu ook van plan zijn drie los van elkaar opererende redacties voor Amerikaanse nieuwsgaring, internationale nieuwsgaring en mondiaal digitaal nieuws samen te voegen tot één organisatie. Als gevolg hiervan verwacht het bedrijf ongeveer honderd banen te schrappen. Wereldwijd telt de onderneming nu zo'n 3500 medewerkers.

Meer uit Financieel

Shein schikt Amerikaans onderzoek voor 100 miljoen, meldt Reuters

LONDEN (ANP/RTR) - Webwinkel Shein heeft ingestemd om een onderzoek van de Amerikaanse toezichthouder FTC te schikken voor 100 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 89 miljoen euro. Dat zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Het onderzoek zou gaan over vertragingen bij leveringen en andere klachten van klanten.

1 uur geleden
Amerikaanse boete voor KLM om vliegen boven Irak

WASHINGTON (ANP) - KLM heeft een boete van 320.000 dollar gekregen van het Amerikaanse ministerie van Transport. De Amerikanen bestraffen de maatschappij, omdat ze bij vluchten met zogenoemde codeshare van Delta Air Lines door luchtruim is gevlogen waarvoor beperkingen van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gelden.

2 uur geleden
AEX sluit licht hoger, Shell bovenaan na stijgende olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een kleine plus gesloten. Beleggers waren voorzichtig door de stijgende olieprijzen en zorgen rond AI. Olie- en gasproducent Shell en oliedienstverlener SBM Offshore profiteerden op het Damrak van de duurdere olie.

2 uur geleden
NCSC: kans fors misbruik kwetsbaarheden PHP kleiner dan gedacht

DEN HAAG (ANP) - Het misbruiken van de twee kwetsbaarheden in programmeertaal PHP is ingewikkeld en de kans op grootschalig misbruik is kleiner dan eerder ingeschat. Dat meldt het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) na verder onderzoek.

3 uur geleden
Politie start strafrechtelijk onderzoek naar cyberaanval Ahold

ZAANDAM (ANP) - De politie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de cyberaanval die de afgelopen tijd voor grote problemen zorgde bij Albert Heijn en andere ketens van winkelconcern Ahold Delhaize. Dat meldt een woordvoerder van de politie aan het ANP.

4 uur geleden
KLM schrapt vrijdag en zaterdag klein aantal vluchten om wind

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft vrijdag twintig vluchten geannuleerd vanwege de harde wind in Nederland. Zaterdag komen er daar nog 22 bij, laat een woordvoerster weten.

4 uur geleden
Moderna zakt verder op Wall Street na uitgelekte testresultaten

NEW YORK (ANP) - Moderna ging vrijdag 7,1 procent omlaag op de beurzen in New York. De farmaceut raakte een dag eerder al bijna 18 procent aan beurswaarde kwijt na uitgelekte resultaten van een mogelijk nieuw vaccin tegen huidkanker van het bedrijf. Hoewel het vaccin, dat Moderna samen met branchegenoot Merck heeft ontwikkeld, het risico op terugkeer of overlijden door huidkanker flink verlaagt, bleven de resultaten achter bij de hoge verwachtingen van beleggers.

5 uur geleden