Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNN: grensovergang bij Rafah weer gesloten

CNN: grensovergang bij Rafah weer gesloten

RAFAH (ANP/RTR/DPA/AFP) - Meteen nadat de eerste twintig vrachtwagens de grens tussen Egypte en Gaza zijn overgestoken, is de overgang weer gesloten, meldt de Amerikaanse nieuwszender CNN. Mogelijk gaat de grens later op de dag wel weer even open.

De twintig vrachtwagens die zaterdagochtend de grens overstaken, hadden hulp van de Egyptische Rode Halve Maan aan boord.

De secretaris-generaal van de VN, Antonio Guterres, riep op dat de leverantie van zaterdagochtend "zeker niet de laatste" mag zijn. Ook de Britse minister van Buitenlandse Zaken James Cleverly reageerde dat het zeker geen "eenmalige" actie mag zijn. Hij noemde de hulp "een levenslijn" voor de slachtoffers in Gaza. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz had het over "een belangrijke stap".

Volgens de Palestijnse woordvoerder van het grenspunt zijn er vandaag bij Rafah nog geen mensen met een buitenlands paspoort of gewonden de grens overgestoken.

Meer uit Buitenland

Finland geeft drone-waarschuwing af, land in verhoogde paraatheid

HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.

1 uur geleden
Trump: fantastische handelsakkoorden met China gesloten

BEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.

2 uur geleden
Trump: ik ga niet veel meer geduld hebben met Iran

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.

3 uur geleden
Vliegveld Palm Beach in Florida vanaf juli vernoemd naar Trump

PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.

5 uur geleden
Hooggerechtshof VS: abortuspil mag toch per post

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.

6 uur geleden
Trump: relatie met China hopelijk sterker en beter dan ooit

BEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

6 uur geleden
Denemarken en Australiƫ naar finale Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Denemarken en Australiƫ zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.

9 uur geleden