CNN: grensovergang bij Rafah weer gesloten
RAFAH (ANP/RTR/DPA/AFP) - Meteen nadat de eerste twintig vrachtwagens de grens tussen Egypte en Gaza zijn overgestoken, is de overgang weer gesloten, meldt de Amerikaanse nieuwszender CNN. Mogelijk gaat de grens later op de dag wel weer even open.
De twintig vrachtwagens die zaterdagochtend de grens overstaken, hadden hulp van de Egyptische Rode Halve Maan aan boord.
De secretaris-generaal van de VN, Antonio Guterres, riep op dat de leverantie van zaterdagochtend "zeker niet de laatste" mag zijn. Ook de Britse minister van Buitenlandse Zaken James Cleverly reageerde dat het zeker geen "eenmalige" actie mag zijn. Hij noemde de hulp "een levenslijn" voor de slachtoffers in Gaza. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz had het over "een belangrijke stap".
Volgens de Palestijnse woordvoerder van het grenspunt zijn er vandaag bij Rafah nog geen mensen met een buitenlands paspoort of gewonden de grens overgestoken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Pentagon is een onderzoek gestart naar de Democratische senator Mark Kelly nadat president Trump hem had beschuldigd van opruiing. Kelly en vijf andere Democraten hadden de inlichtingendiensten en het leger erop gewezen dat orders mogen worden genegeerd als die in strijd zijn met de wet. Zij deden dat in een videoboodschap.
12 minuten geledenKHARTOUM (ANP/AFP) - De Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) roept eenzijdig een staakt-het-vuren voor drie maanden uit in Soedan. RSF-leider Mohamed Hamdan Dagalo kondigde in een videotoespraak het bestand aan "als reactie op de internationale inspanningen, met name het initiatief van de Amerikaanse president Donald Trump en de bemiddelaars".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een streep gezet door de vervolging van voormalig FBI-directeur James Comey, die geldt als fel criticus van president Trump. Volgens de rechter is de benoeming van de bewust door Trump uitgekozen aanklager Lindsey Halligan ongeldig. Om dezelfde reden beëindigde de rechter ook de vervolging van de New Yorkse procureur-generaal Letitia James, die eveneens tegen Trump strijdt.
2 uur geledenGAZA (ANP/AFP/RTR) - Een omstreden organisatie die werd ondersteund door Washington en Israël, is gestopt met noodhulp in de Gazastrook. De particuliere Amerikaanse Gaza Humanitarian Foundation (GHF) meldt haar missie in het Palestijnse gebied na zes maanden te hebben beëindigd.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Het Europese tegenvoorstel op het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne is "op het eerste gezicht niet constructief en werkt niet" voor Rusland, stelt Joeri Oesjakov, topadviseur van het Kremlin.
5 uur geledenLUANDA (ANP) - Een eventuele overeenkomst over de toekomst van Oekraïne mag niet ten koste gaan van de veiligheid van Polen en Europa, benadrukt de Poolse premier Donald Tusk. Hij reageert daarmee op het Amerikaanse vredesplan, waarin grote concessies van Oekraïne worden gevraagd.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie blijft doorwerken aan een voorstel voor een lening aan Oekraïne op basis van bevroren Russische tegoeden, ook nu er een mogelijk vredesplan ligt. Dat er een concreet voorstel komt is "nog urgenter gezien deze achtergrond", aldus een woordvoerder van de Commissie.
7 uur geleden