CNN: grensovergang bij Rafah weer gesloten
RAFAH (ANP/RTR/DPA/AFP) - Meteen nadat de eerste twintig vrachtwagens de grens tussen Egypte en Gaza zijn overgestoken, is de overgang weer gesloten, meldt de Amerikaanse nieuwszender CNN. Mogelijk gaat de grens later op de dag wel weer even open.
De twintig vrachtwagens die zaterdagochtend de grens overstaken, hadden hulp van de Egyptische Rode Halve Maan aan boord.
De secretaris-generaal van de VN, Antonio Guterres, riep op dat de leverantie van zaterdagochtend "zeker niet de laatste" mag zijn. Ook de Britse minister van Buitenlandse Zaken James Cleverly reageerde dat het zeker geen "eenmalige" actie mag zijn. Hij noemde de hulp "een levenslijn" voor de slachtoffers in Gaza. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz had het over "een belangrijke stap".
Volgens de Palestijnse woordvoerder van het grenspunt zijn er vandaag bij Rafah nog geen mensen met een buitenlands paspoort of gewonden de grens overgestoken.
Meer uit Buitenland
DUBAI (ANP/AFP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
10 uur geleden