Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNN en CBS: Republikeinen behouden meerderheid in het Huis

CNN en CBS: Republikeinen behouden meerderheid in het Huis

WASHINGTON (ANP) - De Republikeinen behouden hun meerderheid in het Huis van Afgevaardigden, verwachten nieuwszenders CNN en CBS. Dat betekent dat de partij van aankomend president Donald Trump straks beide huizen van het Congres controleert.

De Republikeinen hadden al een meerderheid in het Huis. Het was na de verkiezingen van begin november niet direct duidelijk of ze die konden behouden.

Inmiddels lijkt duidelijk te zijn dat de Republikeinen uitkomen op de benodigde 218 zetels voor een meerderheid. De Democraten kunnen rekenen op zeker 211 zetels, verwacht CBS.

Democratische oppositie

Grote media in de VS bestuderen na verkiezingen de binnenkomende uitslagen en maken zelf de inschatting wanneer ze het aandurven een winnaar aan te wijzen. Eerder voorspelde de website Decision Desk HQ al dat de Republikeinen hun meerderheid in het Huis zouden behouden.

Een Republikeinse meerderheid in het Huis en de Senaat van het Congres betekent dat het voor de Democratische oppositie een stuk lastiger wordt om beleidsplannen en benoemingen van Trump tegen te houden. Hij treedt in januari aan als president.

Het is nog onduidelijk hoeveel zetels de partij precies krijgt. Nog niet alle uitslagen zijn binnen. De Republikeinen hadden de afgelopen tijd een flinterdunne meerderheid. Dat had tot gevolg dat de partij zich bij stemmingen weinig interne verdeeldheid kon permitteren.

Meer uit Buitenland

EU wil meer concrete stappen Israël zien, geen extra maatregelen

BRUSSEL (ANP) - De EU wil meer concrete stappen van Israël zien dat het daadwerkelijk de humanitaire situatie in Gaza aan het verbeteren is, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van de vergadering van EU-buitenlandministers. Kallas had vorige week met Israël afgesproken flink meer humanitaire hulp toe te laten in Gaza.

5 uur geleden
Europese Commissie wil hoger en flexibeler EU-budget

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil vanaf 2028 het EU-budget verhogen, zo blijkt uit een conceptvoorstel dat in handen is van het ANP. Nu draagt elke lidstaat 1 procent van het bruto nationale inkomen bij aan de EU-begroting. In het concept voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 staat geen nieuw percentage, maar in de Brusselse wandelgangen wordt gesproken over 1,5 procent. De Commissie presenteert woensdag haar voorstel.

8 uur geleden
Europese landen willen wapens voor Oekraïne kopen van VS

BRUSSEL (ANP) - Meerdere Europese landen zeggen klaar te staan om Patriot-luchtverdedigingssystemen en andere wapens voor Oekraïne te kopen van de Verenigde Staten. Maar het blijft vooralsnog onduidelijk welke wapens de VS precies willen leveren en hoe ze dat willen aanpakken.

8 uur geleden
Doden door nieuwe gevechten in Suwayda

SUWAYDA (ANP/AFP/RTR) - Het geweld in de Syrische regio Suwayda heeft dinsdag opnieuw meerdere levens geëist. Syrische en Israëlische militairen hebben aanvallen uitgevoerd. Het in het Verenigd Koninkrijk gevestigde Syrische Observatorium voor de Mensenrechten spreekt van meer dan tien doden.

9 uur geleden
Oekraïense premier Sjmyhal biedt ontslag aan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense premier Denys Sjmyhal heeft zijn ontslag aangeboden. Dat betekent dat de weg vrij is voor vicepremier Joelia Svyrydenko om aangesteld te worden als de nieuwe premier. Het parlement moet haar benoeming nog goedkeuren, maar aangezien de partij van president Volodymyr Zelensky daar een meerderheid heeft, lijkt dat een formaliteit.

9 uur geleden
VK haalde in het geheim duizenden Afghanen op na datalek

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft na een groot datalek in het geheim duizenden Afghanen naar het Verenigd Koninkrijk gehaald, heeft minister van Defensie John Healey bekendgemaakt. De namen en gegevens van bijna 19.000 Afghanen die hadden samengewerkt met de Britten waren uitgelekt, waardoor zij en hun familieleden mogelijk gevaar liepen. Van hen zijn zo'n negenhonderd mensen opgehaald via dit geheime beleid en 3600 van hun familieleden.

9 uur geleden
Artsen zonder Grenzen: medewerkers opzettelijk gedood in Tigray

MADRID (ANP) - Artsen zonder Grenzen (AzG) concludeert na eigen onderzoek dat drie medewerkers vier jaar geleden opzettelijk zijn gedood in de Ethiopische regio Tigray, waar toen een burgeroorlog woedde. De hulpverleners werden volgens de organisatie gedood terwijl ze in een duidelijk gemarkeerd AzG-voertuig onderweg waren naar gewonde patiënten.

10 uur geleden