Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNN en CBS: Republikeinen behouden meerderheid in het Huis

CNN en CBS: Republikeinen behouden meerderheid in het Huis

WASHINGTON (ANP) - De Republikeinen behouden hun meerderheid in het Huis van Afgevaardigden, verwachten nieuwszenders CNN en CBS. Dat betekent dat de partij van aankomend president Donald Trump straks beide huizen van het Congres controleert.

De Republikeinen hadden al een meerderheid in het Huis. Het was na de verkiezingen van begin november niet direct duidelijk of ze die konden behouden.

Inmiddels lijkt duidelijk te zijn dat de Republikeinen uitkomen op de benodigde 218 zetels voor een meerderheid. De Democraten kunnen rekenen op zeker 211 zetels, verwacht CBS.

Democratische oppositie

Grote media in de VS bestuderen na verkiezingen de binnenkomende uitslagen en maken zelf de inschatting wanneer ze het aandurven een winnaar aan te wijzen. Eerder voorspelde de website Decision Desk HQ al dat de Republikeinen hun meerderheid in het Huis zouden behouden.

Een Republikeinse meerderheid in het Huis en de Senaat van het Congres betekent dat het voor de Democratische oppositie een stuk lastiger wordt om beleidsplannen en benoemingen van Trump tegen te houden. Hij treedt in januari aan als president.

Het is nog onduidelijk hoeveel zetels de partij precies krijgt. Nog niet alle uitslagen zijn binnen. De Republikeinen hadden de afgelopen tijd een flinterdunne meerderheid. Dat had tot gevolg dat de partij zich bij stemmingen weinig interne verdeeldheid kon permitteren.

Meer uit Buitenland

Paus spreekt met misbruikslachtoffers over voorkomen verder leed

MADRID (ANP) - Paus Leo heeft tijdens zijn ontmoeting met misbruikslachtoffers in Spanje hun voorstellen om verder misbruik binnen de katholieke kerk tegen te gaan ter harte genomen. Dat meldt het persbureau van het Vaticaan. Allen werden misbruikt door geestelijken.

2 minuten geleden
Israël heropent grensovergangen Gaza

JERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.

1 uur geleden
VN-chef Türk: sancties VS tegen Cuba brengen levens in gevaar

GENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.

1 uur geleden
VS: olietanker in Straat van Hormuz 'uitgeschakeld'

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zitten achter een aanval op een olietanker die onder de vlag van Palau in de Straat van Hormuz voer. Op X schrijft het regionaal commando van de Amerikaanse strijdmacht dat een F-18 de mv Marivex heeft "uitgeschakeld" door met precisiemunitie de machinekamer te raken.

2 uur geleden
Marius Borg Høiby mogelijk na drie maanden voorarrest vrij

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby komt mogelijk na ruim drie maanden voorarrest vrij. De rechtbank van Oslo heeft maandag ingestemd met zijn verzoek om vrijgelaten te worden om bij zijn zieke moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit, te kunnen zijn. Het Openbaar Ministerie is tegen die beslissing in beroep gegaan, melden Noorse media. Tot het beroep dient, blijft Høiby nog vastzitten.

2 uur geleden
Netanyahu: aanvallen tegen Iran tijdelijk gestaakt

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat Israël tijdelijk de aanvallen tegen Iran staakt, nadat het geweld tussen de twee landen opnieuw was opgelaaid. Tegelijkertijd waarschuwt hij Iran dat Israël met "volle kracht" zal terugslaan als Iran opnieuw aanvalt.

3 uur geleden
WHO-topman prijst bij bezoek Oegandese ebola-inspanningen

KAMPALA (ANP/AFP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft bij een bezoek aan Oeganda de inspanningen van het land geprezen om de verspreiding van een ebola-uitbraak te beperken. Het epicentrum van de uitbraak ligt in buurland de Democratische Republiek Congo. In Oeganda zijn tot nu toe negentien bevestigde gevallen gemeld, en twee doden.

3 uur geleden