Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNN en CBS: Republikeinen behouden meerderheid in het Huis

CNN en CBS: Republikeinen behouden meerderheid in het Huis

WASHINGTON (ANP) - De Republikeinen behouden hun meerderheid in het Huis van Afgevaardigden, verwachten nieuwszenders CNN en CBS. Dat betekent dat de partij van aankomend president Donald Trump straks beide huizen van het Congres controleert.

De Republikeinen hadden al een meerderheid in het Huis. Het was na de verkiezingen van begin november niet direct duidelijk of ze die konden behouden.

Inmiddels lijkt duidelijk te zijn dat de Republikeinen uitkomen op de benodigde 218 zetels voor een meerderheid. De Democraten kunnen rekenen op zeker 211 zetels, verwacht CBS.

Democratische oppositie

Grote media in de VS bestuderen na verkiezingen de binnenkomende uitslagen en maken zelf de inschatting wanneer ze het aandurven een winnaar aan te wijzen. Eerder voorspelde de website Decision Desk HQ al dat de Republikeinen hun meerderheid in het Huis zouden behouden.

Een Republikeinse meerderheid in het Huis en de Senaat van het Congres betekent dat het voor de Democratische oppositie een stuk lastiger wordt om beleidsplannen en benoemingen van Trump tegen te houden. Hij treedt in januari aan als president.

Het is nog onduidelijk hoeveel zetels de partij precies krijgt. Nog niet alle uitslagen zijn binnen. De Republikeinen hadden de afgelopen tijd een flinterdunne meerderheid. Dat had tot gevolg dat de partij zich bij stemmingen weinig interne verdeeldheid kon permitteren.

Meer uit Buitenland

Trump en president Colombia 'positief' na ontmoeting in VS

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Colombiaanse ambtgenoot Gustavo Petro zeiden beiden "positief" gestemd te zijn na hun ontmoeting in het Witte Huis. Trump zei met Petro te hebben "gewerkt" aan een akkoord over samenwerking bij drugsbestrijding in een "heel goed gesprek".

5 uur geleden
Bootmigranten omgekomen bij botsing met Griekse kustwacht

ATHENE (ANP/RTR/AFP) - Zeker vijftien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.

5 uur geleden
Amnesty: dwangarbeid in Noord-Korea voor verkeerd tv-kijken

LONDEN (ANP) - Noord-Koreanen die worden betrapt op het kijken naar Zuid-Koreaanse tv-programma's of het luisteren naar Zuid-Koreaanse muziek kunnen worden veroordeeld tot jarenlange dwangarbeid. Als je het verspreidt, is de doodstraf mogelijk. De zwaarste straffen treffen vooral mensen die te arm zijn om ambtenaren om te kopen, stelt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie interviewde mensen die uit Noord-Korea zijn gevlucht.

6 uur geleden
Trump ondertekent begroting, einde gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met een pennenstreek een einde gemaakt aan de gedeeltelijke overheidssluiting in de VS. Eerder dinsdag stemde het Huis van Afgevaardigden voor het begrotingsvoorstel dat een einde moest maken aan de politieke impasse in het land.

8 uur geleden
Bootmigranten omgekomen bij botsing met Griekse kustwacht

ATHENE (ANP/RTR) - Zeker veertien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.

8 uur geleden
Gezochte zoon van Libische oud-dictator Kaddafi vermoord

TRIPOLI (ANP/AFP/RTR) - Saif al-Islam Kaddafi, tweede zoon van de Libische oud-dictator Muammar Kaddafi, is doodgeschoten. Hij werd gezocht door het Internationaal Strafhof in Den Haag. Hij werd thuis door vier mannen geëxecuteerd, aldus zijn adviseur tegen media.

9 uur geleden
Amerikaanse Huis stemt voor begroting, einde shutdown in zicht

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met een begroting die de gedeeltelijke shutdown in het land moet beëindigen. De begroting die leidde tot de impasse ligt nu voor bij president Trump.

10 uur geleden