CNN Brasil: Bolsonaro was op de hoogte van moordplan Lula
BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro was "volledig op de hoogte" van een plan om zijn rivaal Luiz Inácio Lula da Silva te vermoorden, meldt CNN Brasil. Volgens de nieuwssite is dat de conclusie van een onderzoek van de Braziliaanse politie.
Dinsdag werden vijf leden van het leger en de politie opgepakt die betrokken zouden zijn bij het moordplan in 2022, vlak nadat Bolsonaro de verkiezingen had verloren van Lula. Ze zouden toen een coup hebben willen plegen. Bolsonaro heeft zijn verlies bij die verkiezingen nooit toegegeven en vertrok vlak voor de machtsoverdracht naar de Verenigde Staten. Zijn aanhangers bestormden in januari 2023 verschillende overheidsgebouwen toen Lula net een paar dagen aan de macht was.
Volgens CNN Brasil zou het ook de bedoeling zijn geweest vicepresident Geraldo Alckmin en opperrechter Alexandre de Moraes te doden.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt donderdag een besluit over het toegankelijk maken van abortus voor alle Europese vrouwen. De Commissie is verdeeld en daarmee is de uitkomst van de stemming onzeker.
14 minuten geledenTRONDHEIM/TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse autoriteiten hebben de bekende journaliste Elaheh Mohammadi gearresteerd. Dat meldt de in Noorwegen gevestigde mensenrechtenorganisatie Hengaw op basis van bronnen in Teheran. Justitie in Iran heeft de arrestatie nog niet bevestigd en de reden is onduidelijk.
54 minuten geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Een voormalige topman van de geheime dienst van Sri Lanka, generaal Suresh Sallay, is gearresteerd omdat hij wordt verdacht van samenzwering en van medeplichtigheid aan een reeks bomaanslagen in 2019.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Op alle mogelijke niveaus wordt met Hongarije gesproken in een poging de blokkades op te heffen die het land heeft opgeworpen tegen een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne en het 20e sanctiepakket tegen Rusland.
2 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Zwitserland gaat een eenmalige betaling van 50.000 Zwitserse frank (bijna 55.000 euro) doen aan zwaargewonde overlevenden en nabestaanden van de nieuwjaarsbrand in een bar in het skigebied Crans-Montana. Bij de brand kwamen 41 mensen om het leven. Meer dan honderd mensen raakten gewond, van wie velen ernstig.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky denkt dat er in de eerste dagen van maart weer direct overleg is tussen zijn land, Rusland en de VS. De drie hebben al onderhandelingsrondes gehad in Abu Dhabi en Genève. Het is niet bekend waar de volgende ronde zou zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is een misser van het kabinet-Jetten om dinsdag niet de dialoog met Rusland te hervatten, maar met een steunbetuiging voor Oekraïne te komen. Dat schrijft de Russische ambassade in Nederland op X. In het bericht zegt de ambassade dit signaal "te hebben genoteerd".
2 uur geleden