CNN Brasil: Bolsonaro was op de hoogte van moordplan Lula
BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro was "volledig op de hoogte" van een plan om zijn rivaal Luiz Inácio Lula da Silva te vermoorden, meldt CNN Brasil. Volgens de nieuwssite is dat de conclusie van een onderzoek van de Braziliaanse politie.
Dinsdag werden vijf leden van het leger en de politie opgepakt die betrokken zouden zijn bij het moordplan in 2022, vlak nadat Bolsonaro de verkiezingen had verloren van Lula. Ze zouden toen een coup hebben willen plegen. Bolsonaro heeft zijn verlies bij die verkiezingen nooit toegegeven en vertrok vlak voor de machtsoverdracht naar de Verenigde Staten. Zijn aanhangers bestormden in januari 2023 verschillende overheidsgebouwen toen Lula net een paar dagen aan de macht was.
Volgens CNN Brasil zou het ook de bedoeling zijn geweest vicepresident Geraldo Alckmin en opperrechter Alexandre de Moraes te doden.
Meer uit Buitenland
BANGA (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij op een Filipijnse middelbare school zijn zeker drie doden gevallen, meldt de burgemeester van de stad Banga. Een 16-jarige scholier begon om zich heen te schieten op de school en schoot daarna ook zichzelf dood. Acht jongeren raakten gewond.
34 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie uit felle kritiek op de verkiezingen in Rusland die vrijdag zijn begonnen. De manier waarop die worden gehouden "onderstreept de voortdurende en toenemende uitholling van de democratie in Rusland", zei een woordvoerder van de Commissie vrijdag. De Commissie veroordeelt daarnaast de "illegale organisatie van zogenaamde verkiezingen door de Russische Federatie in de bezette gebieden van Oekraïne".
43 minuten geledenTAIF (ANP/DPA) - Een Italiaanse Eurofighter is zwaar beschadigd geraakt door luchtaanvallen op een militaire basis in Saudi-Arabië, meldt het Italiaanse ministerie van Defensie. De straaljager stond geparkeerd op een militaire basis in Taif, vlak bij Mekka. Er raakte niemand gewond.
50 minuten geledenROME (ANP) - Een Italiaanse scholier heeft op een school in Rome een lerares aangevallen en geprobeerd dat te livestreamen. De 13-jarige jongen spoot pepperspray in het gezicht van het slachtoffer en stak vervolgens met een mes, schrijft persbureau ANSA.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Op een top van de EU en Canada eind oktober worden de eerste inhoudelijke politieke besprekingen gevoerd over het geassocieerde EU-lidmaatschap voor Canada. Dat zei een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag. Dan gaan de EU en Canada "de kaders verkennen om onze relatie te versterken en concreet invulling te geven aan dit grote, gedurfde en mooie idee", voegde de woordvoerder daaraan toe.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Britse zaakgelastigde in Moskou ontboden. Rusland is boos over nieuwe Britse wapenleveringen aan Oekraïne.
1 uur geledenSANAA (ANP/RTR) - In de afgelopen twee weken zijn door de aanhoudende gevechten langs de westkust zeker 112.000 mensen ontheemd geraakt binnen Jemen, meldt de VN-organisatie voor migratie (IOM) vrijdag. Bijna 3000 mensen zijn over zee naar het Oost-Afrikaanse Djibouti gevlucht.
2 uur geleden