CNN Brasil: Bolsonaro was op de hoogte van moordplan Lula
BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro was "volledig op de hoogte" van een plan om zijn rivaal Luiz Inácio Lula da Silva te vermoorden, meldt CNN Brasil. Volgens de nieuwssite is dat de conclusie van een onderzoek van de Braziliaanse politie.
Dinsdag werden vijf leden van het leger en de politie opgepakt die betrokken zouden zijn bij het moordplan in 2022, vlak nadat Bolsonaro de verkiezingen had verloren van Lula. Ze zouden toen een coup hebben willen plegen. Bolsonaro heeft zijn verlies bij die verkiezingen nooit toegegeven en vertrok vlak voor de machtsoverdracht naar de Verenigde Staten. Zijn aanhangers bestormden in januari 2023 verschillende overheidsgebouwen toen Lula net een paar dagen aan de macht was.
Volgens CNN Brasil zou het ook de bedoeling zijn geweest vicepresident Geraldo Alckmin en opperrechter Alexandre de Moraes te doden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft Stephen Miller aangesteld als nieuwe stafchef. Dat meldt de Amerikaanse president op Truth Social. Miller, nu nog plaatsvervangend stafchef, vervangt Susie Wiles, die sinds januari 2025 die functie bekleedde. Wiles krijgt een functie binnen Trumps politieke organisatie. Miller vervangt haar vanaf komende maandag.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Europa vraagt niet om een nieuwe veiligheidsordening, zoals de Verenigde Staten voorstellen, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Het probleem ligt volgens haar bij Rusland, dat blijft proberen de bestaande afspraken onderuit te halen. "We hebben al een Europese veiligheidsarchitectuur."
4 uur geledenTAIZ (ANP/AFP) - Bij een aanval op een groentemarkt in het zuidwesten van Jemen zijn volgens de Houthi's zeker twintig mensen om het leven gekomen. Het zou gaan om een Saudische luchtaanval, waarbij meerdere raketten werden ingezet, aldus het door de Houthi's gecontroleerde persbureau Saba. Tien mensen zouden gewond zijn geraakt.
5 uur geledenLAKELAND (ANP) - De vader van Meghan, de vrouw van de Britse prins Harry, is opgepakt in Florida voor het bezit van kinderporno. De lokale autoriteiten hebben de 82-jarige Thomas Markle aangehouden in zijn verzorgingshuis. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CBS.
5 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - De Keniaanse sekteleider Paul Mackenzie is veroordeeld tot tweehonderd jaar gevangenisstraf voor de moord op 190 kinderen en een volwassene. Hij heeft volgens de rechtbank in Nairobi zijn volgelingen opgedragen zichzelf en hun kinderen uit te hongeren om "Jezus te ontmoeten".
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse omroep Sky heeft vrijdag een bedreiging ontvangen, een paar uur nadat onder meer de Ierse omroep RTÉ een bommelding had binnengekregen. "Sky is een van de mediaorganisaties die een beveiligingsdreiging hebben ontvangen", meldt de omroep in Sky News.
8 uur geledenDUBLIN (ANP) - In de bommelding die werd verstuurd naar Ierse media wordt een link gelegd naar de bommeldingen bij passagiersvliegtuigen in Europa. De Ierse omroep RTÉ meldt dat de afzender dit claimt in een mail. Meerdere gebouwen van Ierse media werden ontruimd.
8 uur geleden