CNN: Biden pakt winst in Wisconsin
MADISON (ANP/RTR) - De Democratische presidentskandidaat Joe Biden heeft de verkiezingen in de staat Wisconsin nipt gewonnen. CNN heeft hem tot winnaar uitgeroepen in de staat. President Trump had voor de bekendmaking van de uitslag al gezegd dat hij een hertelling zal aanvragen. Dat is toegestaan als het verschil minder is dan 1 procentpunt.
Biden kreeg 1.630.389 stemmen, aldus CNN, of 49,4 procent. Trump kreeg 48,8 procent van de stemmen.
De staat is goed voor tien kiesmannen. In meerdere staten zijn de stemmen nog niet geteld, waaronder het belangrijk geachte Pennsylvania.
President Trump won vier jaar geleden onverwacht in Wisconsin, met net iets meer stemmen dan Hillary Clinton. Toen volgende een hertelling, maar het resultaat bleef hetzelfde.
Meer uit Buitenland
MANCHESTER (ANP) - De Britse parlementariër Andy Burnham, die de nieuwe premier wil worden, heeft in een eerste grote toespraak zijn visie voor het land gedeeld. Hij vertelde daarin de macht en middelen meer over het land te willen verspreiden. Als onderdeel daarvan wil hij een premierskantoor openen in Manchester, waar hij tot voor kort burgemeester was.
9 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken ontkent berichten dat er deze week technisch overleg zal plaatsvinden met de Verenigde Staten. De onderminister van Buitenlandse Zaken, Kazem Gharibabadi, meldt volgens het Iraanse persbureau Tasnim dat er geen onderhandelingen zijn gepland.
20 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk schrapt geplande nieuwe grote marineschepen en kiest voor moederschepen voor onbemande vaartuigen. De marine wilde verouderde torpedobootjagers vervangen door nieuwe, maar denkt nu met zeedrones voor hetzelfde geld meer te kunnen uitrichten.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De druk op opvanglocaties in Venezuela neemt toe, melden hulporganisaties na de krachtige aardbevingen afgelopen donderdag. Op veel plekken is er een tekort aan water, voedsel en onderdak, meldt de Norwegian Refugee Council aan CNN.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Australië en Vanuatu hebben een omvangrijke overeenkomst ondertekend op het gebied van economie en veiligheid. Daarin staat onder meer dat op de eilandengroep in de Grote Oceaan geen buitenlandse militaire basis mag komen. Dit wordt gezien als een maatregel tegen de groeiende Chinese invloed.
2 uur geledenKABUL (ANP/AFP) - Bij Pakistaanse luchtaanvallen op oostelijke grensregio's van Afghanistan zijn 36 burgers omgekomen en 136 mensen gewond geraakt, zegt een woordvoerder van de Taliban. Pakistan zei eerder "precisieaanvallen" te hebben uitgevoerd.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping heeft maandag de Belarussische leider Aleksandr Loekasjenko ontmoet in Beijing. "De betrekkingen tussen China en Belarus hebben de internationale uitdagingen doorstaan" en "betreden de beste periode in de geschiedenis", meldde de Chinese overheid achteraf in een verklaring.
4 uur geleden