Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNN: Biden en Trump kunnen elkaar niet onderbreken tijdens debat

CNN: Biden en Trump kunnen elkaar niet onderbreken tijdens debat

ATLANTA (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden en zijn Republikeinse tegenstander oud-president Donald Trump zijn de regels voor het eerste debat in de aanloop naar de presidentsverkiezingen overeengekomen. Tijdens het debat op 27 juni in Atlanta, Georgia krijgen de deelnemers onder meer een microfoon die kan worden uitgeschakeld als hun uitdager aan het woord is. Dat meldt CNN, de organisator van het debat.

"Tijdens het debat worden de microfoons gedempt, behalve voor de kandidaat die aan de beurt is om te spreken", aldus de Amerikaanse nieuwszender. In de aanloop naar de presidentsverkiezingen in 2020 mondde een debat tussen Biden en Trump uit in talloze onderbrekingen. Ook toen werd bij een later debat besloten om de microfoon op momenten uit te zetten.

Bij het debat eind deze maand is in tegenstelling tot verkiezingsdebatten in het verleden geen publiek aanwezig. Het debat duurt in totaal negentig minuten, met tussendoor twee reclameblokken. De kandidaten en campagnemedewerkers mogen gedurende deze onderbrekingen niet met elkaar communiceren.

Munt

De kandidaten zijn verder overeengekomen dat hun plaats op het podium bepaald wordt door middel van het opgooien van een munt. Op het podium mogen de kandidaten alleen een pen, een vel papier en een flesje water hebben. Aantekeningen of andere rekwisieten zijn niet toegestaan.

Biden en Trump kwamen in mei overeen om twee televisiedebatten te voeren voorafgaand aan de verkiezingen in november. Het tweede debat vindt op 10 september plaats op de zender ABC.

Meer uit Buitenland

Trump wijst JD Vance aan als 'fraude-tsaar'

WASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".

10 minuten geleden
Opnieuw corruptieonderzoek naar hoge Chinese functionaris

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.

21 minuten geleden
Oekraïne meldt meerdere doden na aanhoudende Russische aanvallen

KYIV (ANP/AFP) - Bij de grootschalige Russische aanval op Oekraïne zijn zeker zes mensen omgekomen, melden de autoriteiten. Sinds donderdag 18.00 uur gaat Oekraïne gebukt onder een grote reeks Russische drone- en raketaanvallen. Die hielden ook gedurende vrijdagochtend aan.

29 minuten geleden
Menselijke resten gevonden na aanval op schip Straat van Hormuz

BANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.

2 uur geleden
Koeweit beschuldigt Iran van aanval op ontziltingsinstallatie

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.

3 uur geleden
Israëlisch plan voor bufferzone in Libanon spoedig verwacht

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.

3 uur geleden
Artemis II-missie onderweg naar de maan: 'Het is fenomenaal'

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.

10 uur geleden