CNN: Biden en Trump kunnen elkaar niet onderbreken tijdens debat
ATLANTA (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden en zijn Republikeinse tegenstander oud-president Donald Trump zijn de regels voor het eerste debat in de aanloop naar de presidentsverkiezingen overeengekomen. Tijdens het debat op 27 juni in Atlanta, Georgia krijgen de deelnemers onder meer een microfoon die kan worden uitgeschakeld als hun uitdager aan het woord is. Dat meldt CNN, de organisator van het debat.
"Tijdens het debat worden de microfoons gedempt, behalve voor de kandidaat die aan de beurt is om te spreken", aldus de Amerikaanse nieuwszender. In de aanloop naar de presidentsverkiezingen in 2020 mondde een debat tussen Biden en Trump uit in talloze onderbrekingen. Ook toen werd bij een later debat besloten om de microfoon op momenten uit te zetten.
Bij het debat eind deze maand is in tegenstelling tot verkiezingsdebatten in het verleden geen publiek aanwezig. Het debat duurt in totaal negentig minuten, met tussendoor twee reclameblokken. De kandidaten en campagnemedewerkers mogen gedurende deze onderbrekingen niet met elkaar communiceren.
Munt
De kandidaten zijn verder overeengekomen dat hun plaats op het podium bepaald wordt door middel van het opgooien van een munt. Op het podium mogen de kandidaten alleen een pen, een vel papier en een flesje water hebben. Aantekeningen of andere rekwisieten zijn niet toegestaan.
Biden en Trump kwamen in mei overeen om twee televisiedebatten te voeren voorafgaand aan de verkiezingen in november. Het tweede debat vindt op 10 september plaats op de zender ABC.
Meer uit Buitenland
WISMAR (ANP) - Bultrug Timmy, die weken vastlag voor de kust van Duitsland, is onderweg naar de Noordzee. Hij ligt in de waterbak van een schip en wordt naar diepe wateren gebracht, meldt de krant Bild. Eerder op de dag wist het reddingsteam de walvis in de waterbak te krijgen.
20 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar heeft woensdag in Brussel ook een ontmoeting met António Costa, de voorzitter van de EU-leiders. Eerder meldde Magyar al dat hij met Commissievoorzitter Ursula von der Leyen zou spreken over de bevroren Europese subsidies voor zijn land.
22 minuten geledenLONDEN (ANP) - Er komt geen parlementair onderzoek naar de Britse premier Keir Starmer. In het parlement wist de motie hiervoor geen meerderheid te behalen. Uit het onderzoek had duidelijk moeten worden of de sociaaldemocraat Starmer het Lagerhuis mogelijk bewust of onbewust heeft misleid in de affaire rond de benoeming van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten.
1 uur geledenSANTA MARTA (ANP) - Een snellere overstap op schone energiebronnen is niet alleen noodzakelijk voor het klimaat, maar ook om minder kwetsbaar te worden voor een volgende energiecrisis. Met die boodschap is Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) naar de conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen in Colombia gekomen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen de Britse koning Charles gezegd dat de Verenigde Staten geen betere vrienden hebben dan de Britten. De relatie tussen de bondgenoten staat de laatste weken juist onder spanning, nadat Trump klaagde dat het Verenigd Koninkrijk te weinig hielp met de oorlog in Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran gezegd dat het land op instorten staat. Teheran zou de VS gevraagd hebben de Straat van Hormuz zo snel mogelijk te openen, schrijft Trump op zijn Truth Social.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie stelt een "grondige opruimbeurt" voor van haar regelgevingsproces, om eventueel verouderde en overbodige regels te verminderen. Dat staat in een voorstel van de Commissie om regels vanuit Brussel eenvoudiger en duidelijker te maken.
4 uur geleden