CNN: advocaten Trump vragen deze week om annulering strafbepaling
ATLANTA (ANP) - De advocaten van de woensdag tot president gekozen Donald Trump dienen in de komende dagen een verzoek in om de strafbepaling van de oud-president later deze maand te schrappen. Dat meldt CNN op gezag van ingewijden.
Trump werd in mei schuldig bevonden aan het vervalsen van zakelijke documenten na het betalen van zwijggeld aan pornoster Stormy Daniels. De strafbepaling werd echter uitgesteld tot na de verkiezingen. De zitting is gepland voor 26 november, maar het is volgens Amerikaanse media zeer onwaarschijnlijk dat deze doorgaat. Juridische bronnen vertellen aan Politico dat elke straf, of het nu huisarrest, een celstraf of een werkstraf is, de taken van een president zal beïnvloeden en geen rechter die daarom zal opleggen.
Het juridische team van Trump zal volgens CNN waarschijnlijk ook argumenteren dat een gekozen president, de 'president-elect' zoals dat in de VS heet, dezelfde bescherming geniet als een zittende president, en daardoor niet voor een aanklager op staatsniveau hoeft te verschijnen.
Volgens Politico kan de aanklager in de zwijggeldzaak de zitting deze maand laten doorgaan maar de straf uitstellen tot 2029, wanneer de tweede termijn van Trump erop zit. De advocaten van de toekomstige president zullen echter aanvoeren dat het de ordelijke overdracht van de macht in de weg zal zitten als Trump midden in de komende transitieperiode in een rechtszaal moet verschijnen.
Meer uit Buitenland
MAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.
5 uur geledenWENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.
7 uur geledenTABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
13 uur geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
17 uur geleden