CNN: advocaten Trump vragen deze week om annulering strafbepaling
ATLANTA (ANP) - De advocaten van de woensdag tot president gekozen Donald Trump dienen in de komende dagen een verzoek in om de strafbepaling van de oud-president later deze maand te schrappen. Dat meldt CNN op gezag van ingewijden.
Trump werd in mei schuldig bevonden aan het vervalsen van zakelijke documenten na het betalen van zwijggeld aan pornoster Stormy Daniels. De strafbepaling werd echter uitgesteld tot na de verkiezingen. De zitting is gepland voor 26 november, maar het is volgens Amerikaanse media zeer onwaarschijnlijk dat deze doorgaat. Juridische bronnen vertellen aan Politico dat elke straf, of het nu huisarrest, een celstraf of een werkstraf is, de taken van een president zal beïnvloeden en geen rechter die daarom zal opleggen.
Het juridische team van Trump zal volgens CNN waarschijnlijk ook argumenteren dat een gekozen president, de 'president-elect' zoals dat in de VS heet, dezelfde bescherming geniet als een zittende president, en daardoor niet voor een aanklager op staatsniveau hoeft te verschijnen.
Volgens Politico kan de aanklager in de zwijggeldzaak de zitting deze maand laten doorgaan maar de straf uitstellen tot 2029, wanneer de tweede termijn van Trump erop zit. De advocaten van de toekomstige president zullen echter aanvoeren dat het de ordelijke overdracht van de macht in de weg zal zitten als Trump midden in de komende transitieperiode in een rechtszaal moet verschijnen.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag geprobeerd om verschillende voorwaarden van een voorgestelde deal met Iran te wijzigen. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van geïnformeerde bronnen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De knallen die zaterdag in het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts zijn gehoord, werden veroorzaakt door een meteoor die op weg naar de aarde uit elkaar barstte. Dat meldt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op de Champs-Élysées in Parijs is het onrustig nadat Paris-Saint-Germain (PSG) in Boedapest de Champions League won. Op meerdere plekken in Parijs gingen menigtes de straat op, wat leidde tot rellen. Tot nu toe zijn er in de Franse hoofdstad zeker 235 mensen aangehouden. Het is niet duidelijk hoeveel van hen zijn gearresteerd. Eerder op de avond lag het aantal arrestaties op zeker 45.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.
9 uur geledenBOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.
11 uur geledenBOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.
11 uur geleden