CNN: advocaten Trump vragen deze week om annulering strafbepaling
ATLANTA (ANP) - De advocaten van de woensdag tot president gekozen Donald Trump dienen in de komende dagen een verzoek in om de strafbepaling van de oud-president later deze maand te schrappen. Dat meldt CNN op gezag van ingewijden.
Trump werd in mei schuldig bevonden aan het vervalsen van zakelijke documenten na het betalen van zwijggeld aan pornoster Stormy Daniels. De strafbepaling werd echter uitgesteld tot na de verkiezingen. De zitting is gepland voor 26 november, maar het is volgens Amerikaanse media zeer onwaarschijnlijk dat deze doorgaat. Juridische bronnen vertellen aan Politico dat elke straf, of het nu huisarrest, een celstraf of een werkstraf is, de taken van een president zal beïnvloeden en geen rechter die daarom zal opleggen.
Het juridische team van Trump zal volgens CNN waarschijnlijk ook argumenteren dat een gekozen president, de 'president-elect' zoals dat in de VS heet, dezelfde bescherming geniet als een zittende president, en daardoor niet voor een aanklager op staatsniveau hoeft te verschijnen.
Volgens Politico kan de aanklager in de zwijggeldzaak de zitting deze maand laten doorgaan maar de straf uitstellen tot 2029, wanneer de tweede termijn van Trump erop zit. De advocaten van de toekomstige president zullen echter aanvoeren dat het de ordelijke overdracht van de macht in de weg zal zitten als Trump midden in de komende transitieperiode in een rechtszaal moet verschijnen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat hij een ziekenhuisschip naar Groenland stuurt. Trump heeft eerder gedreigd het autonome Deense gebied te willen inlijven. Trump stelt op Truth Social dat het schip zieke mensen in Groenland zal gaan behandelen, zonder te verduidelijken op wie hij doelt of hoeveel mensen het zal helpen.
8 minuten geledenLVIV (ANP) - Explosies in de Oekraïense stad Lviv hebben in de nacht van zaterdag op zondag een politieagente gedood en zeker vijftien mensen verwond. De burgemeester van de stad in het westen van het land spreekt van een "daad van terrorisme". De ontploffingen vonden plaats kort nadat de politie rond 00.30 uur was afgekomen op een melding over een inbraak in een winkel in het stadscentrum, aldus de openbaar aanklager van Lviv.
1 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
15 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
15 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
17 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
20 uur geleden