CNBC: SpaceX verhoogt prijzen lanceringen en Starlink-internet
NEW YORK (ANP) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX verhoogt vanwege de hoge inflatie de prijzen voor al zijn producten en diensten, waaronder die voor raketlanceringen en Starlink-satellietinternet. De prijsverhogingen variëren van 20 procent voor nieuwe Starlink-hardware tot 8 procent voor lanceringen met de raketten Falcon 9 en Falcon Heavy.
Volgens het bedrijf is het een "zware uitdaging om vooruit te blijven, zonder te bloeden, zei bestuurder Tom Ochinero van SpaceX tegen de Amerikaanse zakenzender CNBC. Hij wees op de dubbelcijferige prijsverhogingen waar het bedrijf mee te kampen heeft.
Topman Elon Musk van SpaceX, maar ook autofabrikant Tesla, waarschuwde eerder al voor de "aanzienlijke inflatiedruk" waar het bedrijf mee kampt. Dan gaat het naast duurdere grondstoffen ook om de hogere prijzen voor logistiek.
SpaceX stuurde dinsdag al een bericht naar Starlink-gebruikers over de hogere prijzen. "Het enige doel van deze aanpassingen is om gelijke tred te houden met de stijgende inflatie", zo stond in de email.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat de Verenigde Staten en Iran een overeenkomst hebben bereikt over het beëindigen van de oorlog in het Midden-Oosten. De Dow-Jonesindex steeg naar de hoogste slotstand ooit.
12 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR/DPA) - Het Europees Parlement en de EU-landen hebben maandag overeenstemming bereikt over een herziening van de regels voor de rechten van luchtvaartpassagiers in het landenblok. Passagiers houden hun recht op compensatie als ze drie uur vertraging oplopen. Ook moeten luchtvaartmaatschappijen hun ticketprijzen transparanter weergeven.
13 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - De Britse fabrikant van vliegtuigmotoren Rolls-Royce gaat drie kleine kernreactoren bouwen in het zuidwesten van Zweden. Dat maakte het Zweedse energieconcern Vattenfall, dat Rolls-Royce hiervoor heeft geselecteerd, maandag bekend. Het is volgens beide bedrijven voor het eerst in ruim veertig jaar dat het land nieuwe kernreactoren krijgt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag met een verlies de handel uitgegaan. Zwaargewicht Shell stond bij de dalers door een forse daling van de olieprijzen.
4 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Tesla heeft statistieken rond veiligheidsclaims mooier voorgedaan dan ze waren om goedkeuring te krijgen voor zelfrijdende auto's op de weg in Nederland. Dat blijkt uit een onderzoek van persbureau Reuters. De Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) is daarmee volgens de onderzoekers misleid.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - FD Mediagroep en radiostation BNR hebben een meerderheidsbelang genomen in podcastproducent Corti Media. Met de overname willen de bedrijven verder groeien op het gebied van podcasts, audioformats en theaterconcepten.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Schepen geladen met olie in de Straat van Hormuz komen in beweging, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Eerder zei Trump dat de belangrijke zeestraat vrijdag weer open zou gaan, na het tekenen van een vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran.
6 uur geleden