Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNBC: Peloton pauzeert productie fitnessapparatuur om zwakke vraag

CNBC: Peloton pauzeert productie fitnessapparatuur om zwakke vraag

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse maker van fitnessapparatuur voor thuisgebruik Peloton Interactive gaat de productie van zijn dure hometrainers en loopbanden tijdelijk stilleggen vanwege een sterk gedaalde vraag. Dat meldde zakenzender CNBC op basis van interne documenten. Op Wall Street ging de koers van Peloton hard omlaag door het nieuws.

Volgens CNBC gaat het bedrijf de productie van hometrainers met twee maanden onderbreken en die van loopbanden met zes weken. Peloton spreekt van een "significante afname" van de vraag en wijst op toenemende concurrentie en ook prijsgevoeligheid bij consumenten waardoor zij terughoudender zijn om de dure producten van het bedrijf te kopen.

Peloton verdient zowel met de verkoop van fitnessapparaten als met abonnementen op trainingsvideo's. In november verlaagde Peloton al sterk zijn financiële verwachtingen voor het lopende boekjaar. Door de versoepelde coronamaatregelen in veel landen zouden mensen minder geneigd zijn om thuis te sporten en gingen ze weer vaker naar de sportschool.

Op de beurs in New York is het aandeel afgelopen jaar hard omlaaggegaan door de zwakkere vooruitzichten. Daardoor gingen miljarden dollars aan beurswaarde van Peloton in rook op. In 2020 steeg de koers juist nog heel sterk door de grote vraag naar de producten van Peloton tijdens de pandemie.

Meer uit Financieel

Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

24 minuten geleden
Beloning KLM-topvrouw stijgt ruim 30 procent in bezuinigingsjaar

AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.

1 uur geleden
Israël hervat productie groot gasveld na stillegging om oorlog

JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.

1 uur geleden
Forse groei werkgelegenheid VS in maart na krimp maand eerder

WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.

2 uur geleden
Luchtvaart rekent op annuleringen bij blijvende sluiting Hormuz

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.

5 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten stuwt wereldvoedselprijzen, ziet FAO

ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.

6 uur geleden
Bloomberg: eerste West-Europese schip verlaat Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.

7 uur geleden