CNBC: China schrapt beperking buitenlands eigendom in autosector
BEIJING (ANP) - De Chinese autoriteiten staan vanaf 1 januari toe dat autofabrieken volledig in buitenlandse handen zijn. Dat meldt de Amerikaanse zakenzender CNBC op basis van een rapport van het Chinese ministerie van Handel en de Nationale Commissie voor Ontwikkeling en Hervorming, het hoogste Chinese agentschap voor economische planning.
In het rapport staan industrieën die door de Chinese regering zijn uitgesloten van buitenlandse investeringen. In de lijst komt de binnenlandse auto-industrie niet meer voor. China had al geleidelijk de beperkingen voor buitenlandse investeringen in de autosector opgeheven.
De nieuwe versie van de lijst bevat nog steeds 31 sectoren waar buitenlandse investeringen zijn beperkt of verboden, waaronder die van zeldzame aardmetalen, de productie en distributie van films en tabaksproducten. In sectoren zoals medische instellingen moeten buitenlandse partijen samenwerkingsverbanden vormen met lokale partners, die doorgaans een meerderheidsbelang hebben.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een kleine winst gesloten. Beleggers keken onder meer naar het verdere herstel op Wall Street. De Amerikaanse beurzen doorbraken woensdag een verliesreeks van drie dagen en openden donderdag hoger. Dat was het gevolg van een kortstondige daling van de olieprijzen en teruglopende rentes op obligatiemarkten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De groei van de Franse economie zal dit jaar lager uitvallen door de extreme hitte en droogte van afgelopen zomer, waarin de landbouw schade opliep door tegenvallende oogsten. Dat zegt het Franse ministerie van Financiën op basis van een voorlopige schatting.
2 uur geledenDELFT (ANP) - Andere controleurs voor bouwprojecten hebben ruimte om het werk van de drie geschorste bureaus van kwaliteitsborgers over te nemen. Dat meldt de Vereniging KwaliteitsBorging Nederland (VKBN). Daarmee wil de brancheorganisatie voorkomen dat tot 1300 projecten stil komen te liggen.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Nvidia, 's werelds belangrijkste chipverkoper voor kunstmatige intelligentie, neemt AI-bedrijf Hugging Face over voor ruim 12,9 miljard dollar (ongeveer 11,1 miljard euro). Dat meldt topman Jensen Huang van Nvidia donderdag in een verklaring.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Lingeriemerk Victoria's Secret is donderdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers zetten het aandeel 11,2 procent lager nadat het bedrijf de verwachtingen weliswaar verhoogde, maar een trager groeitempo liet zien.
3 uur geledenZWIJNDRECHT (ANP) - De binnenvaart noemt het openblijven van het Amsterdam-Rijnkanaal in de nacht een "belangrijk resultaat". Branchevereniging Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN) is met Rijkswaterstaat de afgelopen dagen volop in gesprek geweest, nadat de vaarwegbeheerder had aangekondigd de belangrijke vaarweg te sluiten vanwege een tekort aan verkeersbegeleiders.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Russen potten meer contant geld op nu de oorlog met Oekraïne dichterbij is gekomen. Daarmee komt een einde aan de jarenlange trend van dalend cashgebruik, wat mogelijk wijst op groeiende ongerustheid onder Russen.
4 uur geleden