CNBC: China schrapt beperking buitenlands eigendom in autosector
BEIJING (ANP) - De Chinese autoriteiten staan vanaf 1 januari toe dat autofabrieken volledig in buitenlandse handen zijn. Dat meldt de Amerikaanse zakenzender CNBC op basis van een rapport van het Chinese ministerie van Handel en de Nationale Commissie voor Ontwikkeling en Hervorming, het hoogste Chinese agentschap voor economische planning.
In het rapport staan industrieën die door de Chinese regering zijn uitgesloten van buitenlandse investeringen. In de lijst komt de binnenlandse auto-industrie niet meer voor. China had al geleidelijk de beperkingen voor buitenlandse investeringen in de autosector opgeheven.
De nieuwe versie van de lijst bevat nog steeds 31 sectoren waar buitenlandse investeringen zijn beperkt of verboden, waaronder die van zeldzame aardmetalen, de productie en distributie van films en tabaksproducten. In sectoren zoals medische instellingen moeten buitenlandse partijen samenwerkingsverbanden vormen met lokale partners, die doorgaans een meerderheidsbelang hebben.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht lager aan de handelsdag begonnen. Zorgen over de toenemende inflatie houden beleggers bezig, wat een dag eerder ook al duidelijk werd op Wall Street. Daar eindigden de belangrijkste graadmeters toen lager, gevoed door de zorg dat sterke prijsstijgingen ook voor hogere rentes zullen zorgen.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Huurcommissie heeft vorig jaar gemiddeld meer dan honderd bouwkundige onderzoeken per week uitgevoerd, 17 procent meer dan in 2024. Daarbij klaagden huurders steeds vaker over onder meer schimmel, lekkages en tocht, staat in het jaarverslag van de instantie die huurgeschillen beslecht.
41 minuten geledenPARIJS (ANP) - De verkoop van elektrische auto's wereldwijd ligt op koers om opnieuw een recordhoogte te bereiken. Dat zegt het Internationale Energieagentschap (IEA) in een onderzoek. Naar verwachting zullen er 23 miljoen elektrische auto's worden verkocht in 2026.
51 minuten geledenSEJONG (ANP/RTR) - Tienduizenden werknemers van Samsung dreigen te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. De vakbond van het bedrijf in Zuid-Korea heeft plannen waarbij 48.000 personeelsleden het werk achttien dagen neerleggen. Vanwege het grote belang van Samsung wordt gevreesd voor schade aan de economie.
52 minuten geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Mercedes-Benz heeft een elektrische sportwagen onthuld die klinkt als een brullende V8-benzinemotor, maar wordt aangedreven door drie krachtige elektromotoren. Daarmee richt de autofabrikant zich op kopers die de elektrische modellen van het merk tot nu toe links lieten liggen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Europese Unie heeft een voorlopig akkoord bereikt over wetgeving om invoerrechten op Amerikaanse goederen af te schaffen. Dit is een belangrijk onderdeel van het handelsakkoord dat afgelopen juli met Washington werd gesloten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in april 2,8 procent duurder geworden dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het inflatiecijfer is hetzelfde als bij een eerdere snelle raming.
2 uur geleden