CNBC: China schrapt beperking buitenlands eigendom in autosector
BEIJING (ANP) - De Chinese autoriteiten staan vanaf 1 januari toe dat autofabrieken volledig in buitenlandse handen zijn. Dat meldt de Amerikaanse zakenzender CNBC op basis van een rapport van het Chinese ministerie van Handel en de Nationale Commissie voor Ontwikkeling en Hervorming, het hoogste Chinese agentschap voor economische planning.
In het rapport staan industrieën die door de Chinese regering zijn uitgesloten van buitenlandse investeringen. In de lijst komt de binnenlandse auto-industrie niet meer voor. China had al geleidelijk de beperkingen voor buitenlandse investeringen in de autosector opgeheven.
De nieuwe versie van de lijst bevat nog steeds 31 sectoren waar buitenlandse investeringen zijn beperkt of verboden, waaronder die van zeldzame aardmetalen, de productie en distributie van films en tabaksproducten. In sectoren zoals medische instellingen moeten buitenlandse partijen samenwerkingsverbanden vormen met lokale partners, die doorgaans een meerderheidsbelang hebben.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Het grote Duitse chemieconcern BASF heeft een overnamevoorstel gedaan aan zijn Duitse branchegenoot Evonik Industries. Dat meldt zakenkrant Financial Times. Ook de grootste aandeelhouder van Evonik is benaderd door BASF over een overnamebod.
19 minuten geledenFLENSBURG (ANP) - Wereldwijd moeten bijna 2,9 miljoen auto's van Volkswagen en Audi terug naar de garage vanwege het risico op een defect aan het stuur. In honderdduizenden wagens zit een schroef die door corrosie kan afbreken, wat gevaarlijke problemen met de besturing van de auto kan veroorzaken. Vooralsnog zijn er geen ongelukken bekend door het probleem.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De stichting achter het tuchtrecht dat het vertrouwen in de financiële sector moest vergroten, stopt ermee. Volgens de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) frustreren banken elke verbetering van het tuchtrecht. De organisatie beëindigt daarom de samenwerkingsovereenkomst met de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB).
1 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Taiwan heeft een volgende stap gezet in het opnieuw opstarten van een stilgelegde kerncentrale. De regering heeft daarvoor een voorlopig plan goedgekeurd. Het eiland, waar de grootste chipproducent ter wereld zit, streeft naar grotere energiezekerheid.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol zoekt bouw- en onderhoudspartners voor het onderhoud en de renovatie van de luchthaven. De komende tien jaar steekt Schiphol miljarden in vernieuwing.
3 uur geledenSCHIEDAM/DEVENTER (ANP) - Zorgverzekeraar DSW neemt zijn branchegenoot Salland over. Vanaf 1 januari 2028 worden de activiteiten van Salland onderdeel van de DSW-organisatie. Financiële details over de transactie worden niet gemeld.
3 uur geledenKRYVIH RIH (ANP) - ArcelorMittal kan zijn beschadigde staalfabriek in Oekraïne niet veilig heropstarten. De fabriek in de Oekraïense stad Kryvih Rih is de afgelopen tijd doelwit geweest van meerdere Russische raketaanvallen. Daarbij zijn doden en gewonden gevallen en werd aanzienlijke schade aangericht.
4 uur geleden