Clubs uit Serie A willen vanaf 13 juni weer voetballen
ROME (ANP) - De twintig voetbalclubs uit de Italiaanse Serie A willen het seizoen op 13 juni hervatten. Dat hebben ze woensdag besloten tijdens een videoconferentie. De ploegen zijn nu in afwachting van de overheid, die het plan moet goedkeuren.
De Serie A ligt stil sinds 9 maart, vanwege de uitbraak van het coronavirus dat aan ruim 31.000 Italianen het leven heeft gekost. Inmiddels trainen alle clubs weer individueel. Ze hopen vanaf komende maandag weer in groepsverband te mogen oefenen.
De clubs hebben ook overeenstemming bereikt over een medisch protocol. Mocht er een speler of lid van de technische staf besmet raken met het coronavirus, dan moet de gehele selectie voor twee weken in quarantaine.
Laatste termijn
De ploegen uit de Serie A hebben de televisiemaatschappijen opgeroepen om ook de laatste termijn van het seizoen te betalen.
De Duitse Bundesliga wordt komende zaterdag hervat. In Spanje hopen ze vanaf 12 juni weer te mogen voetballen. In Frankrijk en Nederland wordt er dit seizoen niet meer gespeeld.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Kian Fitz-Jim begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen NEC. De middenvelder vervangt Davy Klaassen, die onvoldoende fit is en ontbreekt in de selectie van de thuisploeg.
1 uur geledenLENS (ANP) - RC Lens heeft een dure nederlaag geleden in de Franse competitie. De koploper verloor thuis na een 2-0-voorsprong met 3-2 van AS Monaco. Nummer 2 Paris Saint-Germain kan later op zaterdag de eerste plaats van Lens overnemen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Myron Boadu staat voor het eerst dit seizoen in de basis bij PSV, dat zaterdag in eigen huis tegen sc Heerenveen speelt. Hij kende dit jaar veel blessureleed maar is weer fit. De spitspositie bij PSV was opnieuw vrijgekomen na het geblesseerd uitvallen van gelegenheidsspits Guus Til op een training.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft in de strijd om de bovenste plaatsen punten verspeeld. De nummer 3 van Engeland speelde op Villa Park met 1-1 gelijk tegen Leeds United. De thuisploeg maakte op de valreep de gelijkmaker.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een week voor het topduel met Borussia Dortmund thuis een benauwde zege geboekt op Eintracht Frankfurt: 3-2. De koploper leek bij een 3-0-tussenstand op weg naar een eenvoudige overwinning, maar incasseerde daarna nog twee tegentreffers.
3 uur geledenBREMEN (ANP) - Bundesliga-club Werder Bremen gaat in mei niet meer op trainingskamp naar de Verenigde Staten. Dat komt volgens een woordvoerder van de Duitse club door "sportieve, economische en politieke redenen". Werder zou oefenwedstrijden spelen in Detroit en Minneapolis, waar de afgelopen weken massale protesten waren tegen immigratiedienst ICE.
4 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.
22 uur geleden