Clubs uit Serie A willen vanaf 13 juni weer voetballen
ROME (ANP) - De twintig voetbalclubs uit de Italiaanse Serie A willen het seizoen op 13 juni hervatten. Dat hebben ze woensdag besloten tijdens een videoconferentie. De ploegen zijn nu in afwachting van de overheid, die het plan moet goedkeuren.
De Serie A ligt stil sinds 9 maart, vanwege de uitbraak van het coronavirus dat aan ruim 31.000 Italianen het leven heeft gekost. Inmiddels trainen alle clubs weer individueel. Ze hopen vanaf komende maandag weer in groepsverband te mogen oefenen.
De clubs hebben ook overeenstemming bereikt over een medisch protocol. Mocht er een speler of lid van de technische staf besmet raken met het coronavirus, dan moet de gehele selectie voor twee weken in quarantaine.
Laatste termijn
De ploegen uit de Serie A hebben de televisiemaatschappijen opgeroepen om ook de laatste termijn van het seizoen te betalen.
De Duitse Bundesliga wordt komende zaterdag hervat. In Spanje hopen ze vanaf 12 juni weer te mogen voetballen. In Frankrijk en Nederland wordt er dit seizoen niet meer gespeeld.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het contract van de Deense middenvelder Victor Jensen opengebroken en verlengd tot de zomer van 2027. "Een keuze die weinig supporters zal verrassen. Jensen is dit seizoen een van de absolute sterkhouders in het elftal van hoofdtrainer Ron Jans", meldt FC Utrecht in een bericht op de clubsite.
1 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.
9 uur geledenSITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
16 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
17 uur geleden