Clubs Premier League hervatten dinsdag de training
LONDEN (ANP) - De twintig voetbalclubs uit de Engelse Premier League hervatten dinsdag de training. Dat hebben ze in een gezamenlijk overleg besloten. Wanneer het wegens de uitbraak van het coronavirus stopgezette seizoen weer begint is nog niet duidelijk, zelfs is niet helemaal zeker of het weer begint.
De beslissing om weer te gaan oefenen heeft de steun van regering en gezondheidsautoriteiten. Vooralsnog wordt er getraind in kleine groepen, waarbij de spelers een zekere afstand van elkaar moeten houden.
De spelers zullen vanaf nu twee keer per week worden getest op het virus, om bij goed resultaat contracttraining weer mogelijk te maken. Aanvankelijk was het doel van 'Project Restart' om op 12 juni weer wedstrijden te spelen. Dat lijkt niet meer haalbaar, omdat de voorbereidingstijd inmiddels te kort is. Waarschijnlijk wordt het een week of twee weken later, op voorwaarde dat de situatie rond het virus in het land zich in positieve zin blijft ontwikkelen.
In de Premier League is sinds 9 maart niet meer gespeeld. Er staan nog 92 wedstrijden op het programma en Liverpool is de ongenaakbare koploper.
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
12 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
13 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
13 uur geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
14 uur geleden