Clubs Premier League gaven 2,2 miljard euro uit aan transfers
LONDEN (ANP) - De clubs uit de Engelse Premier League hebben in de transferperiode meer uitgegeven dan ooit. De clubs besteedden gezamenlijk 2,2 miljard euro, meldt de BBC. Dat is fors meer dan het vorige record uit 2017, toen er 1,7 miljard euro werd uitgegeven.
De transferuitgaven van de twintig clubs uit de Premier League waren hoger dan die van de clubs uit de Duitse Bundesliga, de Spaanse La Liga en de Italiaanse Serie A samen. Chelsea legde 280 miljoen euro op tafel voor onder anderen Wesley Fofana, Raheem Sterling en Kalidou Koulibaly en vestigde daarmee een record in de Premier League.
Manchester United brak met 238 miljoen euro aan uitgaven een clubrecord. De transfer van Antony van Ajax naar Manchester was de duurste ooit op de 'deadline day', de laatste dag van de transferperiode. De club van coach Erik ten Hag betaalde 95 miljoen euro aan Ajax voor de Braziliaan. Dat bedrag kan via bonussen oplopen tot maximaal 100 miljoen euro.
Nottingham Forest trok van de clubs op het hoogste niveau in Engeland de meeste nieuwe spelers aan. De club die na 23 jaar terugkeerde op het hoogste niveau in Engeland, legde 21 spelers vast in de transferperiode. Dat was meer dan de zeventien spelers die Crystal Palace aantrok in de zomer van 2013. Forest heeft daarmee 174 miljoen euro uitgegeven.
De club zag na de promotie via de play-offs ook vijf spelers transfervrij vertrekken en raakte vijf gehuurde spelers kwijt. Nottingham legde middenvelder Morgan Gibbs-White vast voor naar verluidt 29 miljoen euro en betaalde ook bijna 21 miljoen euro voor aanvaller Taiwo Awoniyi en verdediger Neco Williams.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Jan Plug verruilt Feyenoord op huurbasis voor FC Dordrecht, tot het eind van het seizoen. De 20-jarige verdediger krijgt daar volgens Feyenoord kans op meer speelminuten in het betaalde voetbal. Plug kwam dit seizoen vijf keer in actie in de Eredivisie, waarvan een keer als basisspeler. Ook maakte hij minuten in de Europa League.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en James McConnell zijn definitief uit elkaar. In gezamenlijk overleg is besloten de huurovereenkomst van de speler met Liverpool stop te zetten. McConnell maakte sinds begin januari al geen deel meer uit van de selectie van Ajax.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
14 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.
16 uur geleden