Clubs Premier League gaven 2,2 miljard euro uit aan transfers
LONDEN (ANP) - De clubs uit de Engelse Premier League hebben in de transferperiode meer uitgegeven dan ooit. De clubs besteedden gezamenlijk 2,2 miljard euro, meldt de BBC. Dat is fors meer dan het vorige record uit 2017, toen er 1,7 miljard euro werd uitgegeven.
De transferuitgaven van de twintig clubs uit de Premier League waren hoger dan die van de clubs uit de Duitse Bundesliga, de Spaanse La Liga en de Italiaanse Serie A samen. Chelsea legde 280 miljoen euro op tafel voor onder anderen Wesley Fofana, Raheem Sterling en Kalidou Koulibaly en vestigde daarmee een record in de Premier League.
Manchester United brak met 238 miljoen euro aan uitgaven een clubrecord. De transfer van Antony van Ajax naar Manchester was de duurste ooit op de 'deadline day', de laatste dag van de transferperiode. De club van coach Erik ten Hag betaalde 95 miljoen euro aan Ajax voor de Braziliaan. Dat bedrag kan via bonussen oplopen tot maximaal 100 miljoen euro.
Nottingham Forest trok van de clubs op het hoogste niveau in Engeland de meeste nieuwe spelers aan. De club die na 23 jaar terugkeerde op het hoogste niveau in Engeland, legde 21 spelers vast in de transferperiode. Dat was meer dan de zeventien spelers die Crystal Palace aantrok in de zomer van 2013. Forest heeft daarmee 174 miljoen euro uitgegeven.
De club zag na de promotie via de play-offs ook vijf spelers transfervrij vertrekken en raakte vijf gehuurde spelers kwijt. Nottingham legde middenvelder Morgan Gibbs-White vast voor naar verluidt 29 miljoen euro en betaalde ook bijna 21 miljoen euro voor aanvaller Taiwo Awoniyi en verdediger Neco Williams.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
5 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
40 minuten geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
4 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
8 uur geleden