Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Clubs Premier League gaven 2,2 miljard euro uit aan transfers

Clubs Premier League gaven 2,2 miljard euro uit aan transfers

LONDEN (ANP) - De clubs uit de Engelse Premier League hebben in de transferperiode meer uitgegeven dan ooit. De clubs besteedden gezamenlijk 2,2 miljard euro, meldt de BBC. Dat is fors meer dan het vorige record uit 2017, toen er 1,7 miljard euro werd uitgegeven.

De transferuitgaven van de twintig clubs uit de Premier League waren hoger dan die van de clubs uit de Duitse Bundesliga, de Spaanse La Liga en de Italiaanse Serie A samen. Chelsea legde 280 miljoen euro op tafel voor onder anderen Wesley Fofana, Raheem Sterling en Kalidou Koulibaly en vestigde daarmee een record in de Premier League.

Manchester United brak met 238 miljoen euro aan uitgaven een clubrecord. De transfer van Antony van Ajax naar Manchester was de duurste ooit op de 'deadline day', de laatste dag van de transferperiode. De club van coach Erik ten Hag betaalde 95 miljoen euro aan Ajax voor de Braziliaan. Dat bedrag kan via bonussen oplopen tot maximaal 100 miljoen euro.

Nottingham Forest trok van de clubs op het hoogste niveau in Engeland de meeste nieuwe spelers aan. De club die na 23 jaar terugkeerde op het hoogste niveau in Engeland, legde 21 spelers vast in de transferperiode. Dat was meer dan de zeventien spelers die Crystal Palace aantrok in de zomer van 2013. Forest heeft daarmee 174 miljoen euro uitgegeven.

De club zag na de promotie via de play-offs ook vijf spelers transfervrij vertrekken en raakte vijf gehuurde spelers kwijt. Nottingham legde middenvelder Morgan Gibbs-White vast voor naar verluidt 29 miljoen euro en betaalde ook bijna 21 miljoen euro voor aanvaller Taiwo Awoniyi en verdediger Neco Williams.

Meer uit Voetbal

Topfunctionaris FIFA: WK gaat door, het is te groot

DALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.

2 uur geleden
Twee voetballers levenslang geschorst in VS om gokken

WASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.

2 uur geleden
Iraanse voetbalsters krijgen asiel in Australië

CANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.

6 uur geleden
West Ham United na strafschoppen door in FA Cup

LONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.

12 uur geleden
Kane terug in selectie Bayern München voor CL-duel met Atalanta

ATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.

16 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

22 uur geleden
Technisch directeur Cruijff wil met Ajax direct meedoen om titel

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.

23 uur geleden