Clubs Premier League gaven 2,2 miljard euro uit aan transfers
LONDEN (ANP) - De clubs uit de Engelse Premier League hebben in de transferperiode meer uitgegeven dan ooit. De clubs besteedden gezamenlijk 2,2 miljard euro, meldt de BBC. Dat is fors meer dan het vorige record uit 2017, toen er 1,7 miljard euro werd uitgegeven.
De transferuitgaven van de twintig clubs uit de Premier League waren hoger dan die van de clubs uit de Duitse Bundesliga, de Spaanse La Liga en de Italiaanse Serie A samen. Chelsea legde 280 miljoen euro op tafel voor onder anderen Wesley Fofana, Raheem Sterling en Kalidou Koulibaly en vestigde daarmee een record in de Premier League.
Manchester United brak met 238 miljoen euro aan uitgaven een clubrecord. De transfer van Antony van Ajax naar Manchester was de duurste ooit op de 'deadline day', de laatste dag van de transferperiode. De club van coach Erik ten Hag betaalde 95 miljoen euro aan Ajax voor de Braziliaan. Dat bedrag kan via bonussen oplopen tot maximaal 100 miljoen euro.
Nottingham Forest trok van de clubs op het hoogste niveau in Engeland de meeste nieuwe spelers aan. De club die na 23 jaar terugkeerde op het hoogste niveau in Engeland, legde 21 spelers vast in de transferperiode. Dat was meer dan de zeventien spelers die Crystal Palace aantrok in de zomer van 2013. Forest heeft daarmee 174 miljoen euro uitgegeven.
De club zag na de promotie via de play-offs ook vijf spelers transfervrij vertrekken en raakte vijf gehuurde spelers kwijt. Nottingham legde middenvelder Morgan Gibbs-White vast voor naar verluidt 29 miljoen euro en betaalde ook bijna 21 miljoen euro voor aanvaller Taiwo Awoniyi en verdediger Neco Williams.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."
1 uur geledenMADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC blijft dankzij een overwinning bij Excelsior (0-2) zicht houden op plek twee in de Eredivisie. Bij de ploeg van trainer Dick Schreuder stond aanvoerder Tjaronn Chery, die voor Suriname uitkwam en verwikkeld raakte in de zogenoemde paspoortaffaire, aan de aftrap.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in aanloop naar het Conference League-duel tegen Shakhtar Donetsk met 2-0 gewonnen van Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Leeroy Echteld maakte beide goals in de eerste helft. In de tweede helft keerde aanvoerder Jordy Clasie terug op het veld na een maandenlange afwezigheid vanwege een enkelblessure.
2 uur geleden