Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Clubs openen de deuren tijdens actie De Nacht staat op

Clubs openen de deuren tijdens actie De Nacht staat op

UTRECHT (ANP) - Clubs hebben in het kader van de actie De Nacht staat op zaterdagavond de deuren geopend, tegen de coronamaatregelen in. Bij Poppodium 013 in Tilburg druppelden even na 21.00 uur de eerste bezoekers binnen, bij het Patronaat in Haarlem liep het storm, zeggen woordvoerders van de clubs. Ook in Amsterdam en Rotterdam openen clubs de deuren.

In Utrecht trapte club Ekko af om 21.00 uur. Langzaamaan druppelden jongeren binnen. Ook probeerden mensen aan de deur vergeefs nog aan een kaartje te komen. Helaas uitverkocht, zeggen de beveiligers. Als iedereen komt, is de Ekko voor een derde gevuld. "Ik heb er zin in", roept een vrouw blij. "Het is veel te lang geleden. Ik was vanavond zelfs een beetje nerveus." En een andere bezoeker: "Ik kan het niet geloven dat we zo gaan dansen. Het lijkt wel 800 jaar geleden. Ook al is het maar een uurtje, dan hebben we dat maar vast meegepakt."

Aan de deur moeten de bezoekers hun coronatoegangsbewijs tonen. De stappers zijn in opperste stemming. "Het is voor het eerst dat wij weer in twee jaar kunnen stappen in een club. Ik hoop dat we het zo laat mogelijk kunnen maken", zegt Kelly Tijhuis. Zij heeft het uitgaan enorm gemist. "Dit is zo goed voor onze mentale gezondheid", aldus Tijhuis die als fractiemedewerker bij de lokale partij Student & Starter werkt. Het liefst had ze gewild dat de burgemeester "gecontroleerd de clubs had losgelaten".

Dwangsom

Het Tilburgse 013 moet een dwangsom van 10.000 euro betalen als het poppodium na 22.00 uur openblijft, maar dat heeft de club ervoor over, zegt een woordvoerder. 013 gaat er wel vanuit dat de gemeente niet gaat handhaven.

Het Patronaat in Haarlem verwacht wel dat de gemeente gaat ingrijpen. Zodra handhavers aangeven dat de club moet sluiten, zal het Patronaat daar gehoor aan geven. Doen ze dat niet, dan kan de club rekenen op een boete van 50.000 euro.

Lange rijen

Op het Leidseplein in Amsterdam staan er voor onder andere de Chicago Social Club en Jimmy Woo lange rijen mensen om naar binnen te komen. "Het wordt een gekkenhuis", aldus een medewerkster bij een van de deuren. Geïnteresseerden die op de bonnefooi proberen binnen te komen worden teleurgesteld, alle clubs in de hoofdstad die meedoen aan de actie zijn uitverkocht.

In Rotterdam zijn bezoekers al binnen bij poppodium Rotown. Er zijn geen tickets meer beschikbaar, alles is uitverkocht, weet een medewerker te vertellen. Ook cafés in de omgeving van de club hebben de deuren nog niet gesloten in de Maasstad, hoewel ze dat volgens de coronaregels vanaf 22.00 uur hadden moeten doen.

Meer uit Binnenland

Dode bij aanrijding op A35 bij Hengelo

HENGELO (ANP) - Bij een aanrijding op de A35 bij Hengelo is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X. De politie doet onderzoek, waardoor de snelweg vanaf Borne-West richting Enschede is afgesloten.

53 minuten geleden
Gewonde door steekincident vlak bij treinstation Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - Op het Stationsplein in Den Bosch heeft in de nacht van zondag op maandag een steekincident plaatsgevonden. Rond 00.15 uur kreeg de politie een melding van een beroving, waarna een slachtoffer met steekwonden werd aangetroffen. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie Oost-Brabant.

3 uur geleden
Koningspaar arriveert in Suriname voor staatsbezoek

PARAMARIBO (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn zondagavond rond 19.30 uur lokale tijd op de nationale luchthaven van Suriname aangekomen. Het koningspaar begint maandag in hoofdstad Paramaribo aan een driedaags staatsbezoek aan de voormalige Nederlandse kolonie.

4 uur geleden
Koperdiefstal verstoort treindienst van en naar Noord-Nederland

UTRECHT (ANP) - De treindienst van en naar Noord-Nederland is zeker tot eind maandagochtend verstoord door een poging tot koperdiefstal. Dat meldt spoorbeheerder ProRail. In ieder geval tot eind maandagochtend rijden er geen treinen tussen 't Harde en Zwolle en tussen Zwolle en Lelystad.

5 uur geleden
Burgemeester Almere sluit woning na explosie en brand

ALMERE (ANP) - De woning aan de Swingstraat in Almere waar in de nacht van zaterdag op zondag een zware aanslag met explosieven werd uitgevoerd, is op last van de burgemeester gesloten. Bij die explosie raakte een 49-jarige man zwaargewond en er brak brand uit.

6 uur geleden
Andreaspenningen voor twee oprichters KOZP

AMSTERDAM (ANP) - Twee leden van de actiegroep Kick Out Zwarte Piet hebben een Andreaspenning ontvangen. Ze kregen deze voor hun inzet om het sinterklaasfeest in Amsterdam inclusiever te maken. Jerry Afriyie en Raul Balai ontvingen hun penning zondag uit handen van locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam.

7 uur geleden
Maandverwachting december: zachte eerste helft, daarna kouder

HOUTEN (ANP) - Het winterse weer laat nog even op zich wachten in december. Door de toevoer van zachte lucht blijft de temperatuur in de eerste helft van december naar verwachting rond de 5 tot 10 graden. Slechts in een enkele nacht is er kans op vorst. Dat laat Weeronline weten in een voorlopige maandverwachting.

21 uur geleden