Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Clubs krijgen na WK 3 miljoen dollar meer voor afstaan speelsters

Clubs krijgen na WK 3 miljoen dollar meer voor afstaan speelsters

ZÜRICH (ANP) - Clubs die speelsters hebben afgestaan voor het WK voetbal van vorig jaar in Australië en Nieuw-Zeeland krijgen bijna 3 miljoen dollar (circa 2,8 miljoen euro) meer dan tijdens het WK van 2019. Dat meldt de FIFA.

Het gaat om een bedrag van 11,3 miljoen dollar ten opzichte van bijna 8,5 miljoen vier jaar eerder. Het geld is beschikbaar gesteld via het Club Benefit Program (CBP) van de FIFA, dat voor het eerst werd geïntroduceerd voorafgaand aan het WK van 2019 in Frankrijk. Dat fonds werd opgericht "om de fundamentele rol te erkennen die clubs spelen bij de ontwikkeling van spelers".

Het geld gaat naar 1041 clubs uit 48 bij de FIFA aangesloten landen. Van de Nederlandse clubs gaat het meeste geld naar FC Twente (ruim 51.000 dollar), gevolgd door ADO Den Haag (ruim 14.000 dollar), PSV (ruim 13.000 dollar) en Ajax (12.000 dollar).

Meer uit Voetbal

Deportivo Alavés wint van kampioen FC Barcelona

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.

3 minuten geleden
Internazionale wint na titel in Serie A ook Coppa Italia

ROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.

24 minuten geleden
Paris Saint-Germain Frans kampioen na zege op RC Lens

LENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.

48 minuten geleden
Manchester City blijft na zege in het spoor van Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.

49 minuten geleden
Willem II wint eerste halve finale in play-offs van Almere City

ALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.

1 uur geleden
Chery, Godts, Saibari, Veerman of Trenskow Speler van het Jaar

UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.

9 uur geleden
Atlético Madrid herstelt zich in La Liga met zege op Osasuna

PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.

1 dag geleden