Clubs krijgen na WK 3 miljoen dollar meer voor afstaan speelsters
ZÜRICH (ANP) - Clubs die speelsters hebben afgestaan voor het WK voetbal van vorig jaar in Australië en Nieuw-Zeeland krijgen bijna 3 miljoen dollar (circa 2,8 miljoen euro) meer dan tijdens het WK van 2019. Dat meldt de FIFA.
Het gaat om een bedrag van 11,3 miljoen dollar ten opzichte van bijna 8,5 miljoen vier jaar eerder. Het geld is beschikbaar gesteld via het Club Benefit Program (CBP) van de FIFA, dat voor het eerst werd geïntroduceerd voorafgaand aan het WK van 2019 in Frankrijk. Dat fonds werd opgericht "om de fundamentele rol te erkennen die clubs spelen bij de ontwikkeling van spelers".
Het geld gaat naar 1041 clubs uit 48 bij de FIFA aangesloten landen. Van de Nederlandse clubs gaat het meeste geld naar FC Twente (ruim 51.000 dollar), gevolgd door ADO Den Haag (ruim 14.000 dollar), PSV (ruim 13.000 dollar) en Ajax (12.000 dollar).
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
4 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
9 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
12 uur geleden