'Clubs in Serie A leden vorig seizoen 770 miljoen euro verlies'
MILAAN (ANP/AFP) - De twintig voetbalclubs in de Serie A hebben over het afgelopen seizoen een recordverlies geleden van 770 miljoen euro. Die schatting maakt de Italiaanse krant La Gazzetta dello Sport op basis van onderzoek.
Het voetbalseizoen 2019-2020 in Italië werd vanwege de coronapandemie stilgelegd en werd pas eind juni hervat en uitgespeeld. Voor de meeste clubs liep het boekjaar eind juni af rond de tijd dat de competitie, zonder toeschouwers in de stadions, werd hervat.
La Gazzetta kwam tot het totaalbedrag op basis van onderzoek naar "de al gepubliceerde rekeningen en de niet-officiële financiële informatie die bij de andere clubs werd verkregen". Juventus kondigde een tekort aan van 89,7 miljoen euro voor het boekjaar dat eindigde op 30 juni 2020. AC Milan meldde een tekort van 195 miljoen euro en AS Roma ook van ongeveer 200 miljoen euro. Inter moet volgens de krant eind november een tekort van ongeveer 100 miljoen euro vaststellen.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
4 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
8 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
8 uur geleden