'Clubs in Serie A leden vorig seizoen 770 miljoen euro verlies'
MILAAN (ANP/AFP) - De twintig voetbalclubs in de Serie A hebben over het afgelopen seizoen een recordverlies geleden van 770 miljoen euro. Die schatting maakt de Italiaanse krant La Gazzetta dello Sport op basis van onderzoek.
Het voetbalseizoen 2019-2020 in Italië werd vanwege de coronapandemie stilgelegd en werd pas eind juni hervat en uitgespeeld. Voor de meeste clubs liep het boekjaar eind juni af rond de tijd dat de competitie, zonder toeschouwers in de stadions, werd hervat.
La Gazzetta kwam tot het totaalbedrag op basis van onderzoek naar "de al gepubliceerde rekeningen en de niet-officiële financiële informatie die bij de andere clubs werd verkregen". Juventus kondigde een tekort aan van 89,7 miljoen euro voor het boekjaar dat eindigde op 30 juni 2020. AC Milan meldde een tekort van 195 miljoen euro en AS Roma ook van ongeveer 200 miljoen euro. Inter moet volgens de krant eind november een tekort van ongeveer 100 miljoen euro vaststellen.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
3 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
6 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
6 uur geleden