
Clubs in Premier League mogen weer hopen op 'echte' thuisduels
LONDEN (ANP/RTR) - De twintig clubs in de Premier League mogen toch nog hopen dat ze hun resterende thuiswedstrijden in dit onderbroken seizoen gewoon in het eigen stadion kunnen afwerken. Interim-baas Richard Masters beloofde maandag tijdens een videoconferentie dat hij zich voor die optie sterk zal maken in de komende gesprekken met de autoriteiten over een in alle opzichten veilige herstart van de Premier League.
In de oorspronkelijke plannen zouden alle resterende duels op het hoogste Engelse voetbalniveau gespeeld worden in maximaal tien neutrale en goed ingerichte stadions. Bij thuisduels in het eigen stadion zou volgens onder meer de Engelse politie het gevaar bestaan dat vele supporters zich rond het complex verzamelen. De orde en veiligheid, ook op coronagebied, zouden daarbij in gevaar komen.
Zeker de degradatiekandidaten willen echter graag op eigen veld blijven spelen om hun kansen op behoud in de Premier League beter te kunnen benutten.
Spelerscontracten
De clubs bereikten tevens een akkoord om spelerscontracten die formeel op 30 juni aflopen, in principe te laten doorlopen tot het verlate einde van het seizoen. Dat moet dan wel met wederzijds goedvinden gebeuren. Speler en club moeten daarover voor 23 juni contractuele afspraken hebben gemaakt. De Premier League volgt op dit gebied de eerdere aanbevelingen van wereldvoetbalbond FIFA.
De Britse regering heeft nog tot 1 juni topsportevenementen verboden, ook zonder publiek. Voor de periode daarna is een versoepeling van de coronamaatregelen mogelijk, als de omstandigheden dat toelaten.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda is het seizoen dankzij twee nieuwkomers begonnen met een 2-1-zege op Fortuna Sittard. Voormalig Duits international Lewis Holtby bewees meteen zijn waarde voor de ploeg van trainer Carl Hoefkens met een doelpunt en een assist. De Finse huurling Juho Talvitie maakte de andere Bredase treffer.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Arsenal heeft in de eerste speelronde van de Premier League Manchester United verslagen. De ploeg uit Londen was op Old Trafford met 1-0 net te sterk voor de thuisploeg. Het enige doelpunt viel al vroeg in het duel en werd gemaakt door de Italiaan Riccardo Calafiori.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - AZ heeft tussen Europese verplichtingen door in de Eredivisie 2 punten laten liggen bij FC Volendam. Het duel tussen beide Noord-Hollandse clubs eindigde in 2-2.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV vreest dat zijn aanvaller Alassane Pléa ernstig geblesseerd is geraakt. "Ik zag zijn rechterknie een beetje wegknikken. Dat is natuurlijk niet goed. Laten we hopen dat het meevalt", zei hij na een uitzege op FC Twente (0-2).
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - PSV lijkt de zaken al vroeg in het seizoen aardig op orde te hebben. De kampioen won de uitwedstrijd tegen FC Twente (0-2), na de ruime thuiszege van vorige week op Sparta Rotterdam (6-1). Tegenvaller was het uitvallen van Alassane Pléa, die veel last van een knie leek te hebben. De Fransman speelde als spits in Enschede omdat Ricardo Pepi nog niet fit is en Luuk de Jong naar FC Porto is vertrokken.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - PSV heeft ook de tweede competitiewedstrijd van dit seizoen gewonnen. De kampioen was in een uitwedstrijd vooral na rust veel te sterk voor FC Twente (0-2).
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta heeft zondag op Het Kasteel met 2-1 gewonnen van FC Utrecht. Daarmee behaalden de Rotterdammers de eerste 3 punten van deze competitie. FC Utrecht blijft na twee speelronden op 3 punten staan.
10 uur geleden