Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Clubliefde en kriebels brengen Robben terug bij FC Groningen

Clubliefde en kriebels brengen Robben terug bij FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Arjen Robben geniet als hij ziet wat zijn voornemen toch nog een seizoen te gaan voetballen bij FC Groningen allemaal heeft losgemaakt in zijn geboortestreek. "Dat is toch prachtig", lacht hij. "Maar om grote teleurstelling te voorkomen: het is een poging. Dit kan één of twee wedstrijden duren maar ook twee jaar."

Het is Robben-gekte in Groningen, sinds de 36-jarige aanvaller zaterdagmiddag heeft laten weten dat hij wil terugkeren naar de club waar zijn prachtige loopbaan langs PSV, Chelsea, Real Madrid en Bayern München begon. De shirtjes met zijn naam en nummer tien zijn zo in trek dat FC Groningen er nog maar eens 5000 laat drukken. In nog geen halve dag verkocht de eredivisionist maar liefst 1600 seizoenkaarten en vijf skyboxen. De vraag is zo groot dat de computer van de ticketafdeling al een paar keer is gecrasht.

Groningen kan wel een financiële injectie gebruiken, gezien de elf medewerkers die het moest ontslaan in de coronacrisis. "En dat is ook de reden dat ik er voor ga", vertelt Robben. "Ik doe dit vooral uit clubliefde, al hoop ik zelf ook weer te genieten. Tegen een andere club had ik zeker nee gezegd."

Vergeefs

Directeuren Wouter Gudde en Mark-Jan Fledderus reisden vorig jaar vergeefs af naar München toen ze hoorden dat de aanvaller zijn loopbaan bij Bayern ging beëindigen. "Maar ik wilde van mijn familie genieten en skiën. Ik stopte bij Bayern ook noodgedwongen met voetballen, vanwege fysiek ongemak. Maar na zes maanden ging het wel weer kriebelen. Ik voelde me fit en zou zelfs de marathon van Rotterdam gaan lopen."

"Hoe kan ik FC Groningen helpen", vroeg Robben zich af toen twee maanden geleden bekend werd dat zijn eerste profclub het zwaar had in de coronacrisis. Gudde en Fledderus besloten buiten Arjen om een afspraak met zijn vrouw Bernadien te maken. Onlangs, op 21 mei om precies te zijn, reden ze opnieuw naar München. Een verraste Robben vroeg een week bedenktijd en gaf vervolgens zijn jawoord.

Helpen

"Natuurlijk wil ik helpen en ik zie me niet als trainer of directielid", vertelt hij. "Dat zegt zo veel over Robben", vindt Fledderus. "Cruijff en Rijkaard keerden terug naar Ajax, op een acceptabel niveau. Maar FC Groningen is toch even wat anders. Hij is een van de grootste spelers die Nederland ooit heeft gehad. Maar ook een liefhebber en nog steeds die gewone jongen uit Bedum."

Robben zegt heel goed te begrijpen dat er bij FC Groningen geen spitsen van het niveau Lewandowski rondlopen. "En misschien denk ik na een training of wedstrijd wel eens: waar ben ik aan begonnen? Misschien gaat het me irriteren. Misschien gaat het fysiek niet goed. Maar als ik het niet probeer dan weet ik het niet. Mijn loopbaan is al geslaagd en kan niet meer mislukken. Daar zit al een heel mooie strik om heen."

Meer uit Voetbal

Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

1 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

2 uur geleden
Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

3 uur geleden
FIFA geeft clubs zeker 5000 dollar per dag per speler tijdens WK

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.

3 uur geleden
Oranje traint voor het eerst met complete WK-selectie in Amerika

ORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.

4 uur geleden
Verdediger Offerhaus verruilt Telstar voor FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.

5 uur geleden
Dijkhuizen nieuwe hoofdtrainer VVV-Venlo

VENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.

6 uur geleden