Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Clubliefde en kriebels brengen Robben terug bij FC Groningen

Clubliefde en kriebels brengen Robben terug bij FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Arjen Robben geniet als hij ziet wat zijn voornemen toch nog een seizoen te gaan voetballen bij FC Groningen allemaal heeft losgemaakt in zijn geboortestreek. "Dat is toch prachtig", lacht hij. "Maar om grote teleurstelling te voorkomen: het is een poging. Dit kan één of twee wedstrijden duren maar ook twee jaar."

Het is Robben-gekte in Groningen, sinds de 36-jarige aanvaller zaterdagmiddag heeft laten weten dat hij wil terugkeren naar de club waar zijn prachtige loopbaan langs PSV, Chelsea, Real Madrid en Bayern München begon. De shirtjes met zijn naam en nummer tien zijn zo in trek dat FC Groningen er nog maar eens 5000 laat drukken. In nog geen halve dag verkocht de eredivisionist maar liefst 1600 seizoenkaarten en vijf skyboxen. De vraag is zo groot dat de computer van de ticketafdeling al een paar keer is gecrasht.

Groningen kan wel een financiële injectie gebruiken, gezien de elf medewerkers die het moest ontslaan in de coronacrisis. "En dat is ook de reden dat ik er voor ga", vertelt Robben. "Ik doe dit vooral uit clubliefde, al hoop ik zelf ook weer te genieten. Tegen een andere club had ik zeker nee gezegd."

Vergeefs

Directeuren Wouter Gudde en Mark-Jan Fledderus reisden vorig jaar vergeefs af naar München toen ze hoorden dat de aanvaller zijn loopbaan bij Bayern ging beëindigen. "Maar ik wilde van mijn familie genieten en skiën. Ik stopte bij Bayern ook noodgedwongen met voetballen, vanwege fysiek ongemak. Maar na zes maanden ging het wel weer kriebelen. Ik voelde me fit en zou zelfs de marathon van Rotterdam gaan lopen."

"Hoe kan ik FC Groningen helpen", vroeg Robben zich af toen twee maanden geleden bekend werd dat zijn eerste profclub het zwaar had in de coronacrisis. Gudde en Fledderus besloten buiten Arjen om een afspraak met zijn vrouw Bernadien te maken. Onlangs, op 21 mei om precies te zijn, reden ze opnieuw naar München. Een verraste Robben vroeg een week bedenktijd en gaf vervolgens zijn jawoord.

Helpen

"Natuurlijk wil ik helpen en ik zie me niet als trainer of directielid", vertelt hij. "Dat zegt zo veel over Robben", vindt Fledderus. "Cruijff en Rijkaard keerden terug naar Ajax, op een acceptabel niveau. Maar FC Groningen is toch even wat anders. Hij is een van de grootste spelers die Nederland ooit heeft gehad. Maar ook een liefhebber en nog steeds die gewone jongen uit Bedum."

Robben zegt heel goed te begrijpen dat er bij FC Groningen geen spitsen van het niveau Lewandowski rondlopen. "En misschien denk ik na een training of wedstrijd wel eens: waar ben ik aan begonnen? Misschien gaat het me irriteren. Misschien gaat het fysiek niet goed. Maar als ik het niet probeer dan weet ik het niet. Mijn loopbaan is al geslaagd en kan niet meer mislukken. Daar zit al een heel mooie strik om heen."

Meer uit Voetbal

Dortmund viert 116e verjaardag met winst op Mönchengladbach

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.

12 uur geleden
Immobile schiet Bologna naar finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.

12 uur geleden
Koploper ADO lijdt nederlaag en ziet winnend Cambuur naderen

LEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.

12 uur geleden
Portugees Penetra verlengt contract bij AZ tot medio 2029

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.

14 uur geleden
Aanvaller Milik keert na achttien maanden terug bij Juventus

TURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.

15 uur geleden
Fenerbahçe wil Veerman van PSV naar Istanbul halen

EINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.

16 uur geleden
Ajax speelt uitduel met AZ in achtste finales van KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.

16 uur geleden