Clubliefde en kriebels brengen Robben terug bij FC Groningen
GRONINGEN (ANP) - Arjen Robben geniet als hij ziet wat zijn voornemen toch nog een seizoen te gaan voetballen bij FC Groningen allemaal heeft losgemaakt in zijn geboortestreek. "Dat is toch prachtig", lacht hij. "Maar om grote teleurstelling te voorkomen: het is een poging. Dit kan één of twee wedstrijden duren maar ook twee jaar."
Het is Robben-gekte in Groningen, sinds de 36-jarige aanvaller zaterdagmiddag heeft laten weten dat hij wil terugkeren naar de club waar zijn prachtige loopbaan langs PSV, Chelsea, Real Madrid en Bayern München begon. De shirtjes met zijn naam en nummer tien zijn zo in trek dat FC Groningen er nog maar eens 5000 laat drukken. In nog geen halve dag verkocht de eredivisionist maar liefst 1600 seizoenkaarten en vijf skyboxen. De vraag is zo groot dat de computer van de ticketafdeling al een paar keer is gecrasht.
Groningen kan wel een financiële injectie gebruiken, gezien de elf medewerkers die het moest ontslaan in de coronacrisis. "En dat is ook de reden dat ik er voor ga", vertelt Robben. "Ik doe dit vooral uit clubliefde, al hoop ik zelf ook weer te genieten. Tegen een andere club had ik zeker nee gezegd."
Vergeefs
Directeuren Wouter Gudde en Mark-Jan Fledderus reisden vorig jaar vergeefs af naar München toen ze hoorden dat de aanvaller zijn loopbaan bij Bayern ging beëindigen. "Maar ik wilde van mijn familie genieten en skiën. Ik stopte bij Bayern ook noodgedwongen met voetballen, vanwege fysiek ongemak. Maar na zes maanden ging het wel weer kriebelen. Ik voelde me fit en zou zelfs de marathon van Rotterdam gaan lopen."
"Hoe kan ik FC Groningen helpen", vroeg Robben zich af toen twee maanden geleden bekend werd dat zijn eerste profclub het zwaar had in de coronacrisis. Gudde en Fledderus besloten buiten Arjen om een afspraak met zijn vrouw Bernadien te maken. Onlangs, op 21 mei om precies te zijn, reden ze opnieuw naar München. Een verraste Robben vroeg een week bedenktijd en gaf vervolgens zijn jawoord.
Helpen
"Natuurlijk wil ik helpen en ik zie me niet als trainer of directielid", vertelt hij. "Dat zegt zo veel over Robben", vindt Fledderus. "Cruijff en Rijkaard keerden terug naar Ajax, op een acceptabel niveau. Maar FC Groningen is toch even wat anders. Hij is een van de grootste spelers die Nederland ooit heeft gehad. Maar ook een liefhebber en nog steeds die gewone jongen uit Bedum."
Robben zegt heel goed te begrijpen dat er bij FC Groningen geen spitsen van het niveau Lewandowski rondlopen. "En misschien denk ik na een training of wedstrijd wel eens: waar ben ik aan begonnen? Misschien gaat het me irriteren. Misschien gaat het fysiek niet goed. Maar als ik het niet probeer dan weet ik het niet. Mijn loopbaan is al geslaagd en kan niet meer mislukken. Daar zit al een heel mooie strik om heen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
10 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
13 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
13 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
14 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
19 uur geleden