Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Clubliefde en kriebels brengen Robben terug bij FC Groningen

Clubliefde en kriebels brengen Robben terug bij FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Arjen Robben geniet als hij ziet wat zijn voornemen toch nog een seizoen te gaan voetballen bij FC Groningen allemaal heeft losgemaakt in zijn geboortestreek. "Dat is toch prachtig", lacht hij. "Maar om grote teleurstelling te voorkomen: het is een poging. Dit kan één of twee wedstrijden duren maar ook twee jaar."

Het is Robben-gekte in Groningen, sinds de 36-jarige aanvaller zaterdagmiddag heeft laten weten dat hij wil terugkeren naar de club waar zijn prachtige loopbaan langs PSV, Chelsea, Real Madrid en Bayern München begon. De shirtjes met zijn naam en nummer tien zijn zo in trek dat FC Groningen er nog maar eens 5000 laat drukken. In nog geen halve dag verkocht de eredivisionist maar liefst 1600 seizoenkaarten en vijf skyboxen. De vraag is zo groot dat de computer van de ticketafdeling al een paar keer is gecrasht.

Groningen kan wel een financiële injectie gebruiken, gezien de elf medewerkers die het moest ontslaan in de coronacrisis. "En dat is ook de reden dat ik er voor ga", vertelt Robben. "Ik doe dit vooral uit clubliefde, al hoop ik zelf ook weer te genieten. Tegen een andere club had ik zeker nee gezegd."

Vergeefs

Directeuren Wouter Gudde en Mark-Jan Fledderus reisden vorig jaar vergeefs af naar München toen ze hoorden dat de aanvaller zijn loopbaan bij Bayern ging beëindigen. "Maar ik wilde van mijn familie genieten en skiën. Ik stopte bij Bayern ook noodgedwongen met voetballen, vanwege fysiek ongemak. Maar na zes maanden ging het wel weer kriebelen. Ik voelde me fit en zou zelfs de marathon van Rotterdam gaan lopen."

"Hoe kan ik FC Groningen helpen", vroeg Robben zich af toen twee maanden geleden bekend werd dat zijn eerste profclub het zwaar had in de coronacrisis. Gudde en Fledderus besloten buiten Arjen om een afspraak met zijn vrouw Bernadien te maken. Onlangs, op 21 mei om precies te zijn, reden ze opnieuw naar München. Een verraste Robben vroeg een week bedenktijd en gaf vervolgens zijn jawoord.

Helpen

"Natuurlijk wil ik helpen en ik zie me niet als trainer of directielid", vertelt hij. "Dat zegt zo veel over Robben", vindt Fledderus. "Cruijff en Rijkaard keerden terug naar Ajax, op een acceptabel niveau. Maar FC Groningen is toch even wat anders. Hij is een van de grootste spelers die Nederland ooit heeft gehad. Maar ook een liefhebber en nog steeds die gewone jongen uit Bedum."

Robben zegt heel goed te begrijpen dat er bij FC Groningen geen spitsen van het niveau Lewandowski rondlopen. "En misschien denk ik na een training of wedstrijd wel eens: waar ben ik aan begonnen? Misschien gaat het me irriteren. Misschien gaat het fysiek niet goed. Maar als ik het niet probeer dan weet ik het niet. Mijn loopbaan is al geslaagd en kan niet meer mislukken. Daar zit al een heel mooie strik om heen."

Meer uit Voetbal

Ook met Rutten blijft doel: Curaçao wil naar 16e finale WK

WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."

3 uur geleden
Bodø schakelt Inter uit in Champions League

MILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.

5 uur geleden
Atlético Madrid schakelt Brugge uit in CL door hattrick Sørloth

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.

7 uur geleden
Mexicaanse president geeft veiligheidsgarantie voor WK voetbal

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.

11 uur geleden
Real Madrid staat 100 procent achter Vinícius in racismezaak

MADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.

12 uur geleden
Carleer valt af bij Oranje-voetbalsters, Levels opgeroepen

ZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.

13 uur geleden
Marokkaans international Hakimi staat terecht voor verkrachting

PARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.

14 uur geleden