Clubliefde en kriebels brengen Robben terug bij FC Groningen
GRONINGEN (ANP) - Arjen Robben geniet als hij ziet wat zijn voornemen toch nog een seizoen te gaan voetballen bij FC Groningen allemaal heeft losgemaakt in zijn geboortestreek. "Dat is toch prachtig", lacht hij. "Maar om grote teleurstelling te voorkomen: het is een poging. Dit kan één of twee wedstrijden duren maar ook twee jaar."
Het is Robben-gekte in Groningen, sinds de 36-jarige aanvaller zaterdagmiddag heeft laten weten dat hij wil terugkeren naar de club waar zijn prachtige loopbaan langs PSV, Chelsea, Real Madrid en Bayern München begon. De shirtjes met zijn naam en nummer tien zijn zo in trek dat FC Groningen er nog maar eens 5000 laat drukken. In nog geen halve dag verkocht de eredivisionist maar liefst 1600 seizoenkaarten en vijf skyboxen. De vraag is zo groot dat de computer van de ticketafdeling al een paar keer is gecrasht.
Groningen kan wel een financiële injectie gebruiken, gezien de elf medewerkers die het moest ontslaan in de coronacrisis. "En dat is ook de reden dat ik er voor ga", vertelt Robben. "Ik doe dit vooral uit clubliefde, al hoop ik zelf ook weer te genieten. Tegen een andere club had ik zeker nee gezegd."
Vergeefs
Directeuren Wouter Gudde en Mark-Jan Fledderus reisden vorig jaar vergeefs af naar München toen ze hoorden dat de aanvaller zijn loopbaan bij Bayern ging beëindigen. "Maar ik wilde van mijn familie genieten en skiën. Ik stopte bij Bayern ook noodgedwongen met voetballen, vanwege fysiek ongemak. Maar na zes maanden ging het wel weer kriebelen. Ik voelde me fit en zou zelfs de marathon van Rotterdam gaan lopen."
"Hoe kan ik FC Groningen helpen", vroeg Robben zich af toen twee maanden geleden bekend werd dat zijn eerste profclub het zwaar had in de coronacrisis. Gudde en Fledderus besloten buiten Arjen om een afspraak met zijn vrouw Bernadien te maken. Onlangs, op 21 mei om precies te zijn, reden ze opnieuw naar München. Een verraste Robben vroeg een week bedenktijd en gaf vervolgens zijn jawoord.
Helpen
"Natuurlijk wil ik helpen en ik zie me niet als trainer of directielid", vertelt hij. "Dat zegt zo veel over Robben", vindt Fledderus. "Cruijff en Rijkaard keerden terug naar Ajax, op een acceptabel niveau. Maar FC Groningen is toch even wat anders. Hij is een van de grootste spelers die Nederland ooit heeft gehad. Maar ook een liefhebber en nog steeds die gewone jongen uit Bedum."
Robben zegt heel goed te begrijpen dat er bij FC Groningen geen spitsen van het niveau Lewandowski rondlopen. "En misschien denk ik na een training of wedstrijd wel eens: waar ben ik aan begonnen? Misschien gaat het me irriteren. Misschien gaat het fysiek niet goed. Maar als ik het niet probeer dan weet ik het niet. Mijn loopbaan is al geslaagd en kan niet meer mislukken. Daar zit al een heel mooie strik om heen."
Meer uit Voetbal
NOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
15 minuten geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
20 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - International Saud Abdulhamid van Saudi-Arabië sluit pas later aan bij het trainingskamp in de Verenigde Staten, waar het land zich voorbereidt op het komende wereldkampioenschap. Het paspoort van de verdediger is in Amsterdam gestolen uit zijn auto, meldt de voetbalbond van Saudi-Arabië.
3 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Curaçao is maandag met bondscoach Dick Advocaat in Noordwijk begonnen aan de voorbereiding op het WK voetbal. De technische staf en de spelersgroep verzamelden zich aan het begin van de middag in Hotel Huis ter Duin. "Het is als een droom om hier met al die jongens van Curaçao te zijn", zei PSV-verdediger Armando Obispo bij zijn aankomst in Noordwijk.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Emmanuel Emegha doet volgende maand met het Nederlands elftal definitief niet mee aan het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De aanvaller van RC Strasbourg is niet op tijd hersteld van een blessure die hij begin deze maand opliep. Bondscoach Ronald Koeman zei eerder al weinig hoop te hebben dat Emegha fit zou zijn voor het WK.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Spanje doet zonder Dean Huijsen mee aan het komende wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De naam van de 21-jarige verdediger van Real Madrid ontbreekt op de maandag vrijgegeven lijst van 26 namen van bondscoach Luis de la Fuente, die geen enkele speler van Real opriep.
5 uur geleden