Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Clubicoon Janssen vreesde voor het eerst voor einde Vitesse

Clubicoon Janssen vreesde voor het eerst voor einde Vitesse

ARNHEM (ANP) - Clubicoon Theo Janssen heeft maandagmiddag voor het eerst gevreesd voor het einde van Vitesse. De oud-speler en hoofdscout van de club was als analist onderweg naar de studio van de NOS toen hij hoorde dat er geen deal leek te komen tussen Coley Parry en Guus Franke over de schuldenlast. "Ik ben normaal heel nuchter, maar toen dacht ik voor het eerst: oké, misschien is het wel niet goed en hebben we straks geen Vitesse meer", vertelt Janssen aan het ANP op het trainingscomplex van Vitesse.

"Voor mij zou dat heel erg zijn. Ik ben in mijn hart supporter. Ik ben al meer dan 23 jaar werkzaam bij deze club, meer dan helft van mijn leven. Als dit weg zou vallen, valt een gedeelte van mij ook weg. Dat zou heel spijtig zijn. Niet alleen voor mij, maar voor alle medewerkers", zegt de 42-jarige Janssen.

Tijdens Frankrijk - België maandagavond was de oud-voetballer onrustig en druk bezig het laatste nieuws over Vitesse te volgen. "Ik moet bijna mijn excuses aanbieden aan de NOS. Ik was niet volledig bij die wedstrijd omdat ik heel erg bezig was met wat er hier gebeurde. Dat zei me wel veel, dat heb ik niet vaak."

Traininscomplex

Janssen hoorde uiteindelijk toen hij na 21.00 uur terugkwam bij het trainingscomplex op Papendal langzaamaan dat er toch een deal was tussen Parry en Franke. "Om 01.30 uur kwam er groen licht en hebben we met elkaar een pilsje gedronken. Dit was een heel belangrijke slag voor de club. Het is gunstig dat we die nu hebben gepakt, anders hadden we hier vandaag misschien niet eens meer gezeten. Het is nu aan de beroepscommissie van de KNVB."

Van die commissie hoopt Vitesse de komende weken te horen dat het zijn licentie terugkrijgt en volgend seizoen toch mag uitkomen in de Keuken Kampioen Divisie.

Oud-international Janssen speelde van 1998 tot 2008 in Arnhem. Hij keerde er in 2012 terug. Tussendoor speelde hij voor Racing Genk, FC Twente en Ajax.

Meer uit Voetbal

Van Bronckhorst: Feyenoord speelde tegen Utrecht beste wedstrijd

ROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst vindt dat Feyenoord tegen FC Utrecht de beste wedstrijd tot dusver van het seizoen heeft gespeeld. "Zeker als het gaat om de manier waarop we wonnen", zei de trainer van Feyenoord zondag tegen ESPN. Van Bronckhorst zag zijn elftal zondag met 5-0 winnen. Het was de eerste overwinning van de Rotterdammers in De Kuip dit seizoen in de Eredivisie.

48 minuten geleden
Feyenoord laat FC Utrecht in De Kuip met 5-0 kansloos

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is na zeven wedstrijden nog altijd ongeslagen. Het elftal van trainer Giovanni van Bronckhorst behaalde zondag in De Kuip met een 5-0-zege tegen FC Utrecht de vijfde overwinning van het seizoen. Feyenoord heeft 17 punten. FC Utrecht staat na zeven duels op 5 punten.

1 uur geleden
Frans OM begint onderzoek naar PSG-voorzitter Nasser Al-Khelaïfi

PARIJS (ANP) - Het Franse Openbaar Ministerie is een onderzoek begonnen naar PSG-voorzitter Nasser Al-Khelaïfi wegens belangenverstrengeling. Dat meldt het Franse persbureau AFP. Het onderzoek naar de Qatarees houdt verband met zijn dubbelrol als voorzitter van de Parijse voetbalclub en de beIN Media Group tijdens besprekingen over uitzendrechten van de Franse voetbalbond.

2 uur geleden
Onderzoek voetballer Xhaka om vermeende valse coronacertificaten

LUZERN (ANP/DPA) - Het Openbaar Ministerie van Luzern is een onderzoek gestart tegen voetballer Granit Xhaka, de aanvoerder van Sunderland en het Zwitserse nationale elftal, op verdenking van het verkrijgen van valse coronavaccinatiebewijzen. Dit bevestigde de politie van Luzern aan persbureau DPA.

6 uur geleden
Raphinha helpt Barcelona met hattrick langs Sevilla

SEVILLA (ANP) - Aanvoerder Raphinha heeft koploper FC Barcelona aan een 3-1-zege bij Sevilla geholpen. De Braziliaanse international tekende voor de complete productie van de Catalanen.

16 uur geleden
Fortuna Sittard klimt naar zesde plaats na zege bij Willem II

TILBURG (ANP) - Fortuna Sittard is naar de zesde plaats op de ranglijst geklommen na een nipte zege bij Willem II. De formatie van trainer Danny Buijs won met 1-0 in Tilburg.

16 uur geleden
Ajax komt thuis niet verder dan gelijkspel tegen Excelsior

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de derde keer dit seizoen puntenverlies geleden. De formatie van trainer Míchel Sánchez kwam voor eigen publiek ondanks een groot aantal kansen niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Excelsior.

17 uur geleden