Clubicoon Janssen vreesde voor het eerst voor einde Vitesse
ARNHEM (ANP) - Clubicoon Theo Janssen heeft maandagmiddag voor het eerst gevreesd voor het einde van Vitesse. De oud-speler en hoofdscout van de club was als analist onderweg naar de studio van de NOS toen hij hoorde dat er geen deal leek te komen tussen Coley Parry en Guus Franke over de schuldenlast. "Ik ben normaal heel nuchter, maar toen dacht ik voor het eerst: oké, misschien is het wel niet goed en hebben we straks geen Vitesse meer", vertelt Janssen aan het ANP op het trainingscomplex van Vitesse.
"Voor mij zou dat heel erg zijn. Ik ben in mijn hart supporter. Ik ben al meer dan 23 jaar werkzaam bij deze club, meer dan helft van mijn leven. Als dit weg zou vallen, valt een gedeelte van mij ook weg. Dat zou heel spijtig zijn. Niet alleen voor mij, maar voor alle medewerkers", zegt de 42-jarige Janssen.
Tijdens Frankrijk - België maandagavond was de oud-voetballer onrustig en druk bezig het laatste nieuws over Vitesse te volgen. "Ik moet bijna mijn excuses aanbieden aan de NOS. Ik was niet volledig bij die wedstrijd omdat ik heel erg bezig was met wat er hier gebeurde. Dat zei me wel veel, dat heb ik niet vaak."
Traininscomplex
Janssen hoorde uiteindelijk toen hij na 21.00 uur terugkwam bij het trainingscomplex op Papendal langzaamaan dat er toch een deal was tussen Parry en Franke. "Om 01.30 uur kwam er groen licht en hebben we met elkaar een pilsje gedronken. Dit was een heel belangrijke slag voor de club. Het is gunstig dat we die nu hebben gepakt, anders hadden we hier vandaag misschien niet eens meer gezeten. Het is nu aan de beroepscommissie van de KNVB."
Van die commissie hoopt Vitesse de komende weken te horen dat het zijn licentie terugkrijgt en volgend seizoen toch mag uitkomen in de Keuken Kampioen Divisie.
Oud-international Janssen speelde van 1998 tot 2008 in Arnhem. Hij keerde er in 2012 terug. Tussendoor speelde hij voor Racing Genk, FC Twente en Ajax.
Meer uit Voetbal
PHILADELPHIA (ANP) - Ivan Perišić heeft goede hoop dat Kroatië zich zaterdag op het wereldkampioenschap voetbal voor de zestiende finales plaatst. De 37-jarige aanvaller vertrouwt in de laatste groepswedstrijd tegen Ghana op de goede reeks tegen Afrikaanse landen.
45 minuten geledenDALLAS (ANP) - Bondscoach Lionel Scaloni van Argentinië geeft Lionel Messi rust. De ster van de regerend wereldkampioen verschijnt zaterdag niet aan de aftrap voor het laatste groepsduel met Jordanië in Dallas.
47 minuten geledenFOXBOROUGH (ANP) - Bondscoach Ståle Solbakken van Noorwegen heeft geen spijt dat hij zijn sterspelers Erling Haaland en Martin Ødegaard buiten zijn selectie heeft gelaten voor het laatste groepsduel op het WK met Frankrijk. Zonder het duo en een aantal andere basisspelers verloor zijn ploeg met 4-1 in Foxborough.
48 minuten geledenFOXBOROUGH (ANP) - Ousmane Dembélé benadrukte na zijn hattrick tegen Noorwegen op het wereldkampioenschap voetbal (4-1) dat het Franse elftal niet mag verslappen. "Dit is een uniek en belangrijk moment voor mij. Maar ik vond mijn wedstrijd tegen Senegal of tegen Irak beter. Ik denk dat ik toen een grotere rol had, dus ik geloof dat we gefocust moeten blijven, want er komen nog belangrijke dingen aan", aldus de aanvaller van Paris Saint-Germain.
2 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Didier Deschamps sluit op het wereldkampioenschap voetbal zaterdag weer aan bij het Franse elftal. De 57-jarige bondscoach was teruggegaan naar eigen land om de uitvaart van zijn moeder bij te wonen.
2 uur geledenTORONTO (ANP) - Senegal heeft met de zege op Irak de kansen levend gehouden voor een vervolg op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De ploeg van bondscoach Pape Thiaw versloeg in Toronto Irak met 5-0 en kan als nummer 3 in Groep I de tweede ronde nog halen. Irak speelde het grootste deel van de wedstrijd met tien man na de rode kaart voor Rebin Sulaka.
4 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Frankrijk is mede door een hattrick van Ousmane Dembélé op het WK voetbal door de zege op Noorwegen groepswinnaar geworden. De Fransen wonnen in het Boston Stadium in Foxborough met 4-1 van de Noren, die desondanks als tweede eindigen in de groep.
4 uur geleden