Clubicoon Brama stopt na ruim 400 duels bij FC Twente
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente-aanvoerder Wout Brama stopt na dit seizoen met voetballen. De 36-jarige middenvelder geldt in Enschede als een clubicoon. Hij speelde ruim vierhonderd officiële wedstrijden voor de club waarmee hij nog één competitieduel afwerkt en daarna uitkomt in de play-offs om Europees voetbal.
"Het is mooi geweest", zegt Brama, die dinsdagmiddag zijn ploeggenoten informeerde over zijn aanstaande afscheid. "Ik heb er nog veel plezier in, speel in een leuk team, voetbal voor de club waar ik het liefste voor speel, maar mijn rol wordt komend seizoen steeds marginaler. Tijdens de gesprekken is de club daarin heel helder naar mij geweest. Vorige week heb ik voor mezelf de beslissing genomen."
Brama won met FC Twente in 2010 de landstitel, de KNVB-beker (2011) en tweemaal de Johan Cruijff Schaal (2010 en 2011). In die jaren kwam hij drie keer uit voor het Nederlands elftal. In het najaar van 2014 vertrok hij naar PEC Zwolle. Na uitstapjes naar FC Utrecht en het Australische Central Coast Mariners keerde hij in 2018 terug bij de afgezakte Enschedese club om vervolgens te promoveren naar de Eredivisie.
"Toen ik in 2018 uit Australië terugkwam was mijn idee om nog twee seizoenen bij FC Twente te voetballen. Inmiddels ben ik bezig aan mijn vijfde jaar. Het is mooier geworden dan ik voor mijn terugkeer had kunnen denken. Het is niet makkelijk om te stoppen met voetballen als dat je passie is, maar ik kijk er ook wel weer naar uit om andere dingen te doen." Brama krijgt wellicht een functie bij FC Twente. "We gaan met elkaar in gesprek."
Meer uit Voetbal
LUCANI (ANP/DPA) - De hoogste Servische voetbalcompetitie Superliga is maandagavond opgeschrikt door een sterfgeval tijdens een wedstrijd. FK Radnicki- trainer Mladen Zizovic (44) zakte tijdens de wedstrijd in elkaar en overleed kort daarna, meldden Servische media. De wedstrijd tussen FK Mladost Lucani en FK Radnicki vond plaats in het Servische Lucani, zo'n 160 kilometer ten zuiden van de hoofdstad Belgrado.
1 uur geledenPIRAEUS (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV verwacht dinsdag een "hele mooie pot" in de Champions League-wedstrijd bij Olympiakos. "Ik zou zeggen: zet je televisie aan, als je hier niet bij kunt zijn", zei de coach een dag voor de wedstrijd in Griekenland.
16 uur geledenZÜRICH (ANP) - Virgil van Dijk maakt voor de vijfde keer deel uit van het wereldelftal van het jaar van spelersvakbond FIFPro. De Liverpool-verdediger is de enige Nederlander in het elftal dat wordt samengesteld door de internationale spelersvakbond.
19 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zich gedistantieerd van het gedrag van supporters die zondagochtend voorafgaand aan het uitduel met Heracles Almelo voor vernielingen zouden hebben gezorgd. "PEC Zwolle heeft met grote afschuw kennisgenomen van de ongeregeldheden zondagochtend in Nijverdal, waarbij fors geweld is gebruikt en vernielingen zijn aangebracht bij een café", meldt de Overijsselse club op de website.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord wil De Kuip in eigen handen krijgen. De Rotterdamse club investeert daarvoor jaarlijks 3 tot 5 miljoen euro extra in het stadion. Dat meldt Feyenoord maandag.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft zondag de topper in de Italiaanse Serie A tegen AS Roma met 1-0 gewonnen. Daarmee sloot de ploeg van coach Massimiliano Allegri weer aan bij stadgenoot Inter en AS Roma als naaste belagers van Napoli. Het trio heeft 1 punt achterstand op de koploper uit Napels, die zaterdag op 0-0 was blijven steken tegen Como.
1 dag geledenWOLFSBURG (ANP) - Paul Simonis blijft vooralsnog trainer van VfL Wolfsburg. Dat liet technisch directeur Sebastian Schindzielorz van de Duitse voetbalclub zondag na de thuisnederlaag tegen Hoffenheim (2-3) weten.
1 dag geleden