Clubiconen Bayern verdedigen Kimmich in vaccinatiediscussie
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De clubiconen Karl-Heinz Rummenigge en Uli Hoeness van Bayern München hebben het opgenomen voor Joshua Kimmich. De 26-jarige voetballer van Bayern vertelde afgelopen weekeinde op tv dat hij zich nog niet heeft laten vaccineren tegen het coronavirus, omdat hij "bedenkingen" heeft over de gevolgen op de lange termijn. Het leverde de international van de 'Mannschaft' veel kritiek op.
Erevoorzitter Hoeness en voormalig algemeen directeur Rummenigge mengden zich ook in de nationale discussie die in Duitsland is ontstaan. De oud-spelers van Bayern namen het juist op voor Kimmich. "Ik ken geen voetballer die zo extreem verantwoordelijk is en zo voorbeeldig omgaat met alle zaken in het leven als Joshua Kimmich", zei Rummenigge. "Ik denk dat hij op een bepaald moment de juiste beslissing gaat nemen. Hij moet het zelf willen, die druk moet niet van buitenaf komen. Corona achtervolgt ons nu al 1,5 jaar. Het verbaast me niet dat hier weer zo'n grote politieke discussie over is ontstaan, maar we moeten niet overdrijven."
Volgens Hoeness hebben de Duitse media ervoor gezorgd dat de uitspraken van Kimmich tot zoveel ophef leidden. "Zij zijn verantwoordelijk voor deze tsunami. De enige met wie ik hier verder over praat, is Joshua zelf."
Meer uit Voetbal
KINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona speelt de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Eintracht Frankfurt op 9 december in stadion Camp Nou. De club van onder anderen Frenkie de Jong heeft bevestigd dat de UEFA toestemming heeft gegeven om de wedstrijd in de zesde speelronde van de Champions League te organiseren in het verbouwde stadion.
4 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.
10 uur geledenKINGSTON (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben zich voor het eerst geplaatst voor een WK. Ze hielden stand in het uitduel met Jamaica (0-0), de enige overgebleven concurrent voor een ticket voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
10 uur geledenSEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.
16 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.
16 uur geleden