Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Clubiconen Bayern verdedigen Kimmich in vaccinatiediscussie

Clubiconen Bayern verdedigen Kimmich in vaccinatiediscussie

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De clubiconen Karl-Heinz Rummenigge en Uli Hoeness van Bayern München hebben het opgenomen voor Joshua Kimmich. De 26-jarige voetballer van Bayern vertelde afgelopen weekeinde op tv dat hij zich nog niet heeft laten vaccineren tegen het coronavirus, omdat hij "bedenkingen" heeft over de gevolgen op de lange termijn. Het leverde de international van de 'Mannschaft' veel kritiek op.

Erevoorzitter Hoeness en voormalig algemeen directeur Rummenigge mengden zich ook in de nationale discussie die in Duitsland is ontstaan. De oud-spelers van Bayern namen het juist op voor Kimmich. "Ik ken geen voetballer die zo extreem verantwoordelijk is en zo voorbeeldig omgaat met alle zaken in het leven als Joshua Kimmich", zei Rummenigge. "Ik denk dat hij op een bepaald moment de juiste beslissing gaat nemen. Hij moet het zelf willen, die druk moet niet van buitenaf komen. Corona achtervolgt ons nu al 1,5 jaar. Het verbaast me niet dat hier weer zo'n grote politieke discussie over is ontstaan, maar we moeten niet overdrijven."

Volgens Hoeness hebben de Duitse media ervoor gezorgd dat de uitspraken van Kimmich tot zoveel ophef leidden. "Zij zijn verantwoordelijk voor deze tsunami. De enige met wie ik hier verder over praat, is Joshua zelf."

Meer uit Voetbal

FC Utrecht klopt Ajax na treffers uit hoekschop en vrije trap

UTRECHT (ANP) - Ajax blijft ook onder interim-trainer Fred Grim kwetsbaar bij standaardsituaties. De club uit Amsterdam verloor met de tijdelijke opvolger van de ontslagen John Heitinga op de bank bij FC Utrecht (2-1). De thuisploeg scoorde na een hoekschop en vrije trap.

32 minuten geleden
Ajax verliest zonder ontslagen Heitinga van FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Ajax heeft de eerste wedstrijd na het ontslag van trainer John Heitinga verloren. Met interim-trainer Fred Grim op de bank bleek FC Utrecht te sterk in De Galgenwaard (2-1). De thuisploeg scoorde na een hoekschop en vrije trap.

42 minuten geleden
Ajax begint met Alders, Edvardsen en Rosa tegen FC Utrecht

AMSTERDAM (ANP) - Gerald Alders begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen FC Utrecht. De 20-jarige verdediger vervangt de geblesseerde linksback Owen Wijndal.

3 uur geleden
Fortuna-directeur Schuyt na drie maanden weg om werk-privébalans

SITTARD (ANP) - Algemeen directeur Marcel Schuyt is al na drie maanden vertrokken bij Fortuna Sittard. "De beslissing is genomen in goed overleg en komt voort uit een onwerkbare balans tussen werk en privé", meldt de nummer 8 van de Eredivisie.

5 uur geleden
Messi helpt Inter Miami met goals en assists verder in play-offs

FORT LAUDERDALE (ANP/AFP) - Lionel Messi heeft Inter Miami met twee doelpunten en twee assists naar de volgende ronde van de play-offs om het Amerikaanse landskampioenschap geholpen. In het beslissende thuisduel met Nashville SC in de eerste ronde maakte de 38-jarige Argentijnse voetballer de eerste twee treffers en was hij de aangever bij de twee goals van landgenoot Tadeo Allende: 4-0.

5 uur geleden
PEC herstelt zich met zege op Sparta van afgang tegen Heracles

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zich in de Eredivisie gerevancheerd voor de pijnlijke 8-2-nederlaag van zondag bij Heracles Almelo. Het elftal van trainer Henry van der Vegt zette Sparta Rotterdam met 1-0 aan de kant en klom van de zestiende naar de vijftiende plaats met 12 punten uit twaalf wedstrijden. Dat zijn 2 punten meer dan Excelsior en 3 punten meer dan Telstar en Heracles.

15 uur geleden
Fortuna Sittard passeert Heerenveen na thuiszege

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard is sc Heerenveen weer gepasseerd op de ranglijst in de Eredivisie. De ploeg van trainer Danny Buijs won in eigen stadion met 2-0 van de Friezen door treffers van Paul Gladon en Mo Ihattaren. Fortuna boekte zo na drie competitienederlagen op rij de vijfde overwinning van het seizoen.

15 uur geleden