Club Brugge zonder Denswil en trainersstaf naar Dinamo Kiev
BRUGGE (ANP) - De Nederlandse verdediger Stefano Denswil van Club Brugge mist de uitwedstrijd donderdag tegen Dinamo Kiev in de Europa League. Denswil is besmet geraakt met het coronavirus en hij is zeker niet de enige bij de Belgische kampioen. Ook zijn ploeggenoten Hans Vanaken en Matej Mitrovic moeten thuisblijven, alsmede coach Philippe Clement en zijn assistenten.
Alle positief geteste spelers en stafleden zitten in quarantaine. Rik De Mil, de trainer van de beloften, en zijn assistent Tim Smolders zullen als trainers fungeren in Kiev. De return is volgende week donderdag in Brugge.
Vorige week kampte de koploper van de hoogste Belgische voetbalklasse al met enkele coronagevallen onder het personeel. Omdat de betrokken werknemers niet in contact kwamen met de spelers, hoopte Club dat de spelers hiervan gevrijwaard zouden blijven. Dat bleek echter niet het geval.
Club Brugge kreeg bij het eerste Europese duel van het seizoen, de openingswedstrijd in de groepsfase van de Champions League eind oktober bij Zenit (1-2), ook al te maken met enkele coronagevallen. Bij de club spelen vijf Nederlanders, naast Denswil zijn dat Noa Lang, Bas Dost, Ruud Vormer en Tahith Chong.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Ronald Koeman heeft zijn aflopende contract bij Telstar verlengd. De 31-jarige doelman heeft bijgetekend tot medio 2028, meldt de club uit Velsen-Zuid.
4 uur geledenMADRID (ANP/Belga) - Voetballer Santi Cazorla beëindigt op 41-jarige leeftijd zijn carrière. Dat maakte hij donderdag bekend in een videoboodschap op sociale media.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal (74) stopt als adviseur van de raad van commissarissen (rvc) van Ajax. Dat heeft Van Gaal aan de raad laten weten, meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
5 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel heeft na het gewonnen duel met de Democratische Republiek Congo (2-1) op het WK voetbal een oproep gedaan aan alle Engelse ouders. "Laat je kinderen voetbal kijken", richtte de 52-jarige Duitser zich tot ouders die wellicht moeite hebben om hun kinderen op tijd in bed te krijgen.
7 uur geledenSEATTLE (ANP) - De Senegalese voetballer Pape Gueye heeft na het verlies tegen België (3-2) in de zestiende finales van het WK voetbal aangekondigd een pauze te nemen van de nationale ploeg "zolang deze technische staf aanblijft". Dat schrijft de 27-jarige middenvelder van het Spaanse Villarreal op Instagram.
8 uur geledenSEATTLE (ANP) - België begint in de zestiende finales van het WK tegen Senegal wederom met Jérémy Doku, Kevin De Bruyne, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere als de voorste vier spelers. Bondscoach Rudy Garcia speelt in dezelfde opstelling als in het laatste duel in groep G met Nieuw-Zeeland dat België met 5-1 won.
20 uur geledenATLANTA (ANP) - Aanvoerder Harry Kane is blij dat hij een heldenrol kon vervullen voor Engeland in het gewonnen WK-duel met de Democratische Republiek Congo. De Engelse topscorer aller tijden hielp zijn land met twee late doelpunten aan een 2-1-zege in de zestiende finales. "We hebben het gehad over spelers die heldenmomenten beleven en dat kan iedereen zijn. Vandaag was ik het", zei de spits na afloop.
20 uur geleden