
Club Brugge viert eerste Europese halve finale in 32 jaar
THESSALONIKI (ANP/BELGA) - Club Brugge heeft het bereiken van de eerste Europese halve finale in 32 jaar uitgebreid gevierd. "Dit is echt prachtig, een historisch moment", zei aanvoerder Hans Vanaken na de overwinning van 2-0 op PAOK Saloniki in de Conference League tegen Sporza. Club Brugge had het thuisduel al met 1-0 gewonnen.
"Het is heel lang geleden dat een Belgische club erin slaagde een Europese halve finale te halen", vervolgde Vanaken, daarmee doelend op Antwerp in 1993, 31 jaar terug. "Voor Club Brugge was het nog iets langer geleden. Ik ben heel tevreden. We hadden de tegenstand vooraf moeilijker ingeschat, maar dat is ook onze sterkte. We gaven PAOK nooit het gevoel dat er iets mogelijk was."
De leiding van Club Brugge ontsloeg een maand geleden Ronny Deila. Onder interim-coach Nicky Hayen heeft de club de weg omhoog weer gevonden. "Een maand geleden had niemand dit gedacht", aldus Vanaken. "We werden afgeschreven en nu is het helemaal anders. Nu gaan we even genieten van de kwalificatie. Of we dromen van een finale? Dat moet. Als je in een halve finale staat, wil je ook naar de finale. Maar nu gaat de focus even op competitie, met de belangrijke uitwedstrijd bij Union van zondag."
Club Brugge treft in de halve eindstrijd van de Conference League Fiorentina. In de play-offs om de Belgische landstitel neemt het elftal van Hayen voorlopig de derde plaats in op 5 punten van koploper Anderlecht. Bij Club Brugge is de Nederlander Bjorn Meijer basisspeler.
Meer uit Voetbal
BILBAO (ANP) - Micky van de Ven voorkwam met een acrobatische actie dat Tottenham Hotspur een voorsprong verspeelde in de gewonnen finale van de Europa League tegen Manchester United (1-0). Rasmus Højlund wilde de bal in het lege doel koppen na een foutje van doelman Guglielmo Vicario. Maar de verdediger van het Nederlands elftal bracht nog net voor de doellijn met een halve omhaal redding.
5 uur geledenBILBAO (ANP) - Tottenham Hotspur heeft na zeventien jaar weer een prijs gewonnen. De club uit Londen verzekerde zich met een zege op Manchester United (1-0) van winst van de Europa League. De ploeg van trainer Ange Postecoglou mag daardoor volgend seizoen aan de Champions League deelnemen.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona heeft het contract van coach Hansi Flick verlengd tot de zomer van 2027, zo meldde de Spaanse landskampioen woensdag. De 60-jarige Duitser traint de Catalaanse club waarvoor onder anderen Lamine Yamal en Frenkie de Jong uitkomen, sinds afgelopen zomer. Hij tekende toen een contract voor twee seizoenen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst heeft zijn toekomst aan Ajax verbonden. "Ik kan nu al niet wachten op volgend jaar, Ajacieden. Dan gaan we samen veel vieren", zegt de spits in een boodschap op Instagram.
11 uur geledenDEVENTER (ANP) - Evert Linthorst heeft zijn contract bij Go Ahead Eagles opengebroken en tot medio 2028 verlengd. De oude verbintenis van de 25-jarige middenvelder liep volgend jaar af.
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Przemyslaw Tyton heeft zijn contract bij FC Twente met een seizoen verlengd. De 38-jarige Pool is dit seizoen achter Lars Unnerstall de tweede keeper van de club uit Enschede.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Jurriën Timber ontbreekt mogelijk bij de eerste WK-kwalificatiewedstrijden van Oranje begin volgende maand tegen Finland en Malta. De speler van Arsenal heeft dinsdag een enkeloperatie ondergaan en zit "enkele weken" langs de kant, meldt trainer Mikel Arteta op de website van de club.
14 uur geleden