Club Brugge viert eerste Europese halve finale in 32 jaar
THESSALONIKI (ANP/BELGA) - Club Brugge heeft het bereiken van de eerste Europese halve finale in 32 jaar uitgebreid gevierd. "Dit is echt prachtig, een historisch moment", zei aanvoerder Hans Vanaken na de overwinning van 2-0 op PAOK Saloniki in de Conference League tegen Sporza. Club Brugge had het thuisduel al met 1-0 gewonnen.
"Het is heel lang geleden dat een Belgische club erin slaagde een Europese halve finale te halen", vervolgde Vanaken, daarmee doelend op Antwerp in 1993, 31 jaar terug. "Voor Club Brugge was het nog iets langer geleden. Ik ben heel tevreden. We hadden de tegenstand vooraf moeilijker ingeschat, maar dat is ook onze sterkte. We gaven PAOK nooit het gevoel dat er iets mogelijk was."
De leiding van Club Brugge ontsloeg een maand geleden Ronny Deila. Onder interim-coach Nicky Hayen heeft de club de weg omhoog weer gevonden. "Een maand geleden had niemand dit gedacht", aldus Vanaken. "We werden afgeschreven en nu is het helemaal anders. Nu gaan we even genieten van de kwalificatie. Of we dromen van een finale? Dat moet. Als je in een halve finale staat, wil je ook naar de finale. Maar nu gaat de focus even op competitie, met de belangrijke uitwedstrijd bij Union van zondag."
Club Brugge treft in de halve eindstrijd van de Conference League Fiorentina. In de play-offs om de Belgische landstitel neemt het elftal van Hayen voorlopig de derde plaats in op 5 punten van koploper Anderlecht. Bij Club Brugge is de Nederlander Bjorn Meijer basisspeler.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.
41 minuten geledenBREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
16 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
16 uur geleden