Club Brugge viert eerste Europese halve finale in 32 jaar
THESSALONIKI (ANP/BELGA) - Club Brugge heeft het bereiken van de eerste Europese halve finale in 32 jaar uitgebreid gevierd. "Dit is echt prachtig, een historisch moment", zei aanvoerder Hans Vanaken na de overwinning van 2-0 op PAOK Saloniki in de Conference League tegen Sporza. Club Brugge had het thuisduel al met 1-0 gewonnen.
"Het is heel lang geleden dat een Belgische club erin slaagde een Europese halve finale te halen", vervolgde Vanaken, daarmee doelend op Antwerp in 1993, 31 jaar terug. "Voor Club Brugge was het nog iets langer geleden. Ik ben heel tevreden. We hadden de tegenstand vooraf moeilijker ingeschat, maar dat is ook onze sterkte. We gaven PAOK nooit het gevoel dat er iets mogelijk was."
De leiding van Club Brugge ontsloeg een maand geleden Ronny Deila. Onder interim-coach Nicky Hayen heeft de club de weg omhoog weer gevonden. "Een maand geleden had niemand dit gedacht", aldus Vanaken. "We werden afgeschreven en nu is het helemaal anders. Nu gaan we even genieten van de kwalificatie. Of we dromen van een finale? Dat moet. Als je in een halve finale staat, wil je ook naar de finale. Maar nu gaat de focus even op competitie, met de belangrijke uitwedstrijd bij Union van zondag."
Club Brugge treft in de halve eindstrijd van de Conference League Fiorentina. In de play-offs om de Belgische landstitel neemt het elftal van Hayen voorlopig de derde plaats in op 5 punten van koploper Anderlecht. Bij Club Brugge is de Nederlander Bjorn Meijer basisspeler.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.
57 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München-trainer Vincent Kompany is geschorst voor de eerste halve finale in de Champions League tegen Paris Saint-Germain. De coach van de Duitse kampioen kreeg een gele kaart nadat Kylian Mbappé Real Madrid op 2-3 had gebracht. Bayern won de wedstrijd met 4-3 en bereikte de laatste vier.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
11 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
14 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
14 uur geleden