Club Brugge verslaat Genk in topper
BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft zondag op eigen veld Racing Genk met 3-2 verslagen. Het duel tussen de nummers 1 en 2 uit de hoogste klasse van het Belgische voetbal werd beslist door een doelpunt van Brandon Mechele een klein kwartier voor tijd. De aangever was Noa Lang, zoals de oud-Ajacied ook de openingstreffer van Bas Dost had voorbereid.
Dost opende al in de 8e minuut de score aan het eind van een volledig Nederlandse aanval. Ruud Vormer had Lang op rechts weggestuurd. Uit diens voorzet tikte Dost raak, al moest de VAR eraan te pas komen om een mogelijke buitenspelpositie van Lang te weerleggen. Het was de vierde treffer in evenzoveel duels van de van Eintracht Frankfurt overgekomen aanvaller.
Trainer John van den Brom zag zijn ploeg de stand nog voor rust doen kantelen. Eerst was het de Japanner Junya Ito die de bal achter zijn standbeen langs binnentikte uit een voorzet van Gerardo Arteaga. In de 34e minuut werd het zelfs 1-2 door een doelpunt van de Zwitser Bastien Toma.
Vormer schoot in de 65e minuut raak op aangeven van Clinton Mata. In de 77e minuut was verdediger Mechele de maker van de winnende treffer. Door de zege loopt Club Brugge uit naar een voorsprong van 12 punten op naaste belager Genk.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
3 uur geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
1 dag geleden