Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Club Brugge verslaat Genk in topper

Club Brugge verslaat Genk in topper

BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft zondag op eigen veld Racing Genk met 3-2 verslagen. Het duel tussen de nummers 1 en 2 uit de hoogste klasse van het Belgische voetbal werd beslist door een doelpunt van Brandon Mechele een klein kwartier voor tijd. De aangever was Noa Lang, zoals de oud-Ajacied ook de openingstreffer van Bas Dost had voorbereid.

Dost opende al in de 8e minuut de score aan het eind van een volledig Nederlandse aanval. Ruud Vormer had Lang op rechts weggestuurd. Uit diens voorzet tikte Dost raak, al moest de VAR eraan te pas komen om een mogelijke buitenspelpositie van Lang te weerleggen. Het was de vierde treffer in evenzoveel duels van de van Eintracht Frankfurt overgekomen aanvaller.

Trainer John van den Brom zag zijn ploeg de stand nog voor rust doen kantelen. Eerst was het de Japanner Junya Ito die de bal achter zijn standbeen langs binnentikte uit een voorzet van Gerardo Arteaga. In de 34e minuut werd het zelfs 1-2 door een doelpunt van de Zwitser Bastien Toma.

Vormer schoot in de 65e minuut raak op aangeven van Clinton Mata. In de 77e minuut was verdediger Mechele de maker van de winnende treffer. Door de zege loopt Club Brugge uit naar een voorsprong van 12 punten op naaste belager Genk.

Meer uit Voetbal

Southampton beticht van spionage voor promotiewedstrijd

LONDEN (ANP) - Southampton wordt beticht van spioneren bij een besloten training van Middlesbrough. De overkoepelende English Football League (EFL) is een onderzoek gestart. De twee teams uit het Championship spelen zaterdagmiddag hun eerste van twee wedstrijden in de play-offs om promotie naar de Premier League.

7 minuten geleden
Suárez open voor terugkeer bij Uruguay: zal nooit nee zeggen

MIAMI (ANP) - Luís Suárez staat open voor een rentree in het Uruguayaanse voetbalelftal en daarmee deelname aan het WK voetbal. "Ik zou nooit nee zeggen tegen het nationale team als ze me nodig hebben, zeker niet met een WK in aantocht", citeerde persbureau EFE de 39-jarige aanvaller, die in september 2024 na 143 interlands en 69 doelpunten afscheid nam van het nationale elftal. Suárez speelde in zijn carrière bij onder meer FC Groningen, Ajax, Liverpool en FC Barcelona en is nu actief bij het Amerikaanse Inter Miami.

8 minuten geleden
Messi wil Neymar bij Brazilië zien op WK voetbal

BUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi vindt dat Neymar met Brazilië mee moet naar het WK voetbal. "We willen de beste spelers erbij hebben en Neymar, ongeacht zijn vorm, zal daar altijd bij horen," zei Messi in het programma Lo del Pollo. "Het zou fantastisch zijn om hem op het WK te zien, gezien wat hij betekent voor Brazilië en voor het voetbal."

1 uur geleden
Drie openingsceremonies met mondiale popsterren op WK voetbal

LOS ANGELES (ANP) - Wereldbond FIFA heeft voor het komende WK voetbal drie aparte openingsceremonies bedacht. Tal van sterren uit de muziekwereld zullen optreden bij de openingswedstrijden in de gastlanden Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 uur geleden
Voetbalsters PSV voor het eerst landskampioen na thuiszege op ADO

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.

13 uur geleden
Ajacied Mokio verkiest nationale elftal DR Congo boven België

AMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."

13 uur geleden
Weghorst en Wijndal beschikbaar voor Ajax tegen FC Utrecht

AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.

16 uur geleden