Club Brugge verslaat Genk in topper
BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft zondag op eigen veld Racing Genk met 3-2 verslagen. Het duel tussen de nummers 1 en 2 uit de hoogste klasse van het Belgische voetbal werd beslist door een doelpunt van Brandon Mechele een klein kwartier voor tijd. De aangever was Noa Lang, zoals de oud-Ajacied ook de openingstreffer van Bas Dost had voorbereid.
Dost opende al in de 8e minuut de score aan het eind van een volledig Nederlandse aanval. Ruud Vormer had Lang op rechts weggestuurd. Uit diens voorzet tikte Dost raak, al moest de VAR eraan te pas komen om een mogelijke buitenspelpositie van Lang te weerleggen. Het was de vierde treffer in evenzoveel duels van de van Eintracht Frankfurt overgekomen aanvaller.
Trainer John van den Brom zag zijn ploeg de stand nog voor rust doen kantelen. Eerst was het de Japanner Junya Ito die de bal achter zijn standbeen langs binnentikte uit een voorzet van Gerardo Arteaga. In de 34e minuut werd het zelfs 1-2 door een doelpunt van de Zwitser Bastien Toma.
Vormer schoot in de 65e minuut raak op aangeven van Clinton Mata. In de 77e minuut was verdediger Mechele de maker van de winnende treffer. Door de zege loopt Club Brugge uit naar een voorsprong van 12 punten op naaste belager Genk.
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
5 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
11 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
1 dag geleden