Club Brugge stoot bekerhouder Antwerp uit toernooi: 3-1
BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft in de achtste finales van het Belgische bekertoernooi Antwerp uitgeschakeld. De regerend landskampioen won met 3-1. Bas Dost nam de tweede goal van Brugge voor zijn rekening, Ruud Vormer maakte het derde doelpunt.
Antwerp won vorig seizoen nog de beker door in de finale Brugge te verslaan. Beide clubs domineren dit seizoen in de Belgische competitie. Brugge is de koploper, Antwerp staat tweede, wel op gepaste afstand.
Bij Brugge stonden Stefano Denswil, Vormer, Noa Lang en Dost in de basis. Tahith Chong viel in de tweede helft in. Bij rust stond het nog 0-0 in het Jan Breydelstadion. Vroeg in de tweede helft opende Hans Vanaken de score voor de thuisploeg. Dost verdubbelde 10 minuten voor tijd de score. Lamkel Zé gaf Antwerp heel even hoop door er 2-1 van te maken, maar Vormer schoot die hoop aan flarden met een harde knal.
John van den Brom
Brugge voegde zich bij KRC Genk in de kwartfinales van de beker. Het elftal van de Nederlandse trainer John van den Brom versloeg woensdag Sint-Truiden met 1-0. Het doelpunt viel pas in de 87e minuut en kwam op naam van Paul Onuachu. Eupen bereikte de laatste acht door amateurclub Olympic Charleroi met 5-1 opzij te zetten.
Dinsdag al won Cercle Brugge met 3-1 van Oostende en plaatste Standard zich na strafschoppen ten koste van Kortrijk.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
6 uur geledenMIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.
6 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
16 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
17 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
18 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
18 uur geleden