Club Brugge stoot bekerhouder Antwerp uit toernooi: 3-1
BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft in de achtste finales van het Belgische bekertoernooi Antwerp uitgeschakeld. De regerend landskampioen won met 3-1. Bas Dost nam de tweede goal van Brugge voor zijn rekening, Ruud Vormer maakte het derde doelpunt.
Antwerp won vorig seizoen nog de beker door in de finale Brugge te verslaan. Beide clubs domineren dit seizoen in de Belgische competitie. Brugge is de koploper, Antwerp staat tweede, wel op gepaste afstand.
Bij Brugge stonden Stefano Denswil, Vormer, Noa Lang en Dost in de basis. Tahith Chong viel in de tweede helft in. Bij rust stond het nog 0-0 in het Jan Breydelstadion. Vroeg in de tweede helft opende Hans Vanaken de score voor de thuisploeg. Dost verdubbelde 10 minuten voor tijd de score. Lamkel Zé gaf Antwerp heel even hoop door er 2-1 van te maken, maar Vormer schoot die hoop aan flarden met een harde knal.
John van den Brom
Brugge voegde zich bij KRC Genk in de kwartfinales van de beker. Het elftal van de Nederlandse trainer John van den Brom versloeg woensdag Sint-Truiden met 1-0. Het doelpunt viel pas in de 87e minuut en kwam op naam van Paul Onuachu. Eupen bereikte de laatste acht door amateurclub Olympic Charleroi met 5-1 opzij te zetten.
Dinsdag al won Cercle Brugge met 3-1 van Oostende en plaatste Standard zich na strafschoppen ten koste van Kortrijk.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
3 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
12 uur geleden