Club Brugge stoot bekerhouder Antwerp uit toernooi: 3-1
BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft in de achtste finales van het Belgische bekertoernooi Antwerp uitgeschakeld. De regerend landskampioen won met 3-1. Bas Dost nam de tweede goal van Brugge voor zijn rekening, Ruud Vormer maakte het derde doelpunt.
Antwerp won vorig seizoen nog de beker door in de finale Brugge te verslaan. Beide clubs domineren dit seizoen in de Belgische competitie. Brugge is de koploper, Antwerp staat tweede, wel op gepaste afstand.
Bij Brugge stonden Stefano Denswil, Vormer, Noa Lang en Dost in de basis. Tahith Chong viel in de tweede helft in. Bij rust stond het nog 0-0 in het Jan Breydelstadion. Vroeg in de tweede helft opende Hans Vanaken de score voor de thuisploeg. Dost verdubbelde 10 minuten voor tijd de score. Lamkel Zé gaf Antwerp heel even hoop door er 2-1 van te maken, maar Vormer schoot die hoop aan flarden met een harde knal.
John van den Brom
Brugge voegde zich bij KRC Genk in de kwartfinales van de beker. Het elftal van de Nederlandse trainer John van den Brom versloeg woensdag Sint-Truiden met 1-0. Het doelpunt viel pas in de 87e minuut en kwam op naam van Paul Onuachu. Eupen bereikte de laatste acht door amateurclub Olympic Charleroi met 5-1 opzij te zetten.
Dinsdag al won Cercle Brugge met 3-1 van Oostende en plaatste Standard zich na strafschoppen ten koste van Kortrijk.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
7 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
11 uur geleden