Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Club Brugge opent Belgisch voetbalseizoen tegen Charleroi

Club Brugge opent Belgisch voetbalseizoen tegen Charleroi

BRUSSEL (ANP) - Kampioen Club Brugge opent het nieuwe voetbalseizoen in België op zaterdag 8 augustus met de wedstrijd tegen Charleroi, de nummer drie van de afgelopen competitie. Later op de dag spelen ook nog Standard Luik tegen Cercle Brugge en KV Oostende tegen Genk. Een dag later staan onder meer Anderlecht - STVV en Antwerp - Gent op het programma.

Roel Vaeyens, Chief Sports Officer bij Club Brugge, verwacht een lastig begin. "Voor ons wordt het een moeilijke seizoensstart. Je mag immers niet vergeten dat we een week eerder ook al de voor ons enorm belangrijke bekerfinale tegen Antwerp spelen. Maar dit Club Brugge kan dat aan. We starten het seizoen opnieuw erg ambitieus. We willen proberen onze prestaties van vorig seizoen te herhalen en het Europees misschien nog een tikje beter proberen te doen."

Om zo veel mogelijk wedstrijden live op de televisie te kunnen uitzenden, zijn de aanvangstijdstippen zo veel mogelijk uit elkaar getrokken. Belgian Supporters, de overkoepelende federatie van supportersverenigingen, is daar boos over. "De Pro League steekt een middenvinger op naar hun belangrijkste stakeholder, namelijk de fans", reageert Eddy Janssis, voorzitter van Belgian Supporters.

Combineren

Janssis zegt verder: "Supporters combineren hun passie voor voetbal ook met werkuren, hun gezinsleden en veel supporters beoefenen ook zelf sport. Een uitwedstrijd organiseren kost veel geld en moeite voor elke supportersclub. Wanneer wedstrijden nu op de meest bizarre momenten gespeeld worden, dreigt het faillissement voor veel supportersverenigingen."

Het afgelopen seizoen in België werd vanwege de uitbraak van het coronavirus vroegtijdig beëindigd. Club Brugge, op dat moment koploper, werd tot kampioen uitgeroepen.

Meer uit Voetbal

Griek Tzolis houdt dijbeenblessure over aan duel met Oranje

THESSALONIKI (ANP) - Aanvaller Christos Tzolis van het Griekse nationale elftal heeft donderdag aan de thuiswedstrijd tegen Nederland in de Nations League (2-2) een dijbeenblessure overgehouden. De 24-jarige speler van Arsenal mist daardoor de ontmoeting met Duitsland van zondag in Thessaloniki. Dat heeft de Griekse bond bekendgemaakt.

11 minuten geleden
Lang na goede invalbeurt blij weer van waarde voor Oranje te zijn

THESSALONIKI (ANP) - Noa Lang was donderdag na het gelijkspel tegen Griekenland (2-2) in de Nations League blij eindelijk weer eens van waarde te kunnen zijn voor Oranje. De buitenspeler verving halverwege de tweede helft Ruben van Bommel en zorgde vanaf links geregeld voor gevaar. Oranje knokte zich na rust terug van een achterstand van twee doelpunten.

9 uur geleden
Xavi schuldbewust na slechte eerste helft: dit was mijn fout

THESSALONIKI (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft donderdag zijn excuses aangeboden voor het slechte spel van het Nederlands elftal in de uitwedstrijd tegen Griekenland (2-2) in de Nations League. "Dit was mijn fout. Hier neem ik de volledige verantwoordelijkheid voor. Dit was niet het systeem en niet de manier waarop we het moesten doen", sprak de Spanjaard tijdens een persconferentie in het Thoumba-stadion in Thessaloniki.

11 uur geleden
Casparij met Manchester City gelijk tegen Real Madrid

MANCHESTER (ANP) - Voetbalster Kerstin Casparij heeft met Manchester City in de Champions League gelijkgespeeld tegen Real Madrid. In Engeland eindigde de wedstrijd in 1-1.

11 uur geleden
Dumfries geeft Oranje complimenten voor wilskracht na rust

THESSALONIKI (ANP) - Denzel Dumfries maakte de spelers van het Nederlands elftal de complimenten dat ze zich in de uitwedstrijd tegen Griekenland in de Nations League na een achterstand van 2-0 alsnog terug wisten te knokken tot 2-2.

11 uur geleden
Van Dijk noemt eerste helft Oranje bij Grieken onacceptabel

THESSALONIKI (ANP) - Virgil van Dijk was niet te spreken over het spel van het Nederlands elftal in de eerste helft tegen Griekenland in de Nations League. "We werden afgetroefd, dat is onacceptabel", zei de aanvoerder na het gelijkspel (2-2) in een eerste reactie bij de NOS.

11 uur geleden
Portugal wint ook zonder Ronaldo van Denemarken

KOPENHAGEN (ANP) - De voetballers van Portugal hebben zonder vedette Cristiano Ronaldo tegen Denemarken de derde zege in de Nations League geboekt. In Kopenhagen wonnen de Portugezen met 4-2 na eerdere zeges op Wales en Noorwegen.

11 uur geleden