Club Brugge koploper na zege bij Antwerp
ANTWERPEN (ANP) - Club Brugge heeft in de zestiende speelronde de koppositie in de Belgische Jupiler Pro League overgenomen van KRC Genk. Brugge won zondag de topper bij Antwerp met 2-0. Genk had vrijdag al met 1-0 verloren van Anderlecht en zag Brugge op de ranglijst passeren. Het verschil bedraagt 2 punten.
Brugge miste aanvoerder Ruud Vormer, die afgelopen week een positieve coronatest aflegde. Zijn landgenoot Noa Lang had wel een basisplaats en onderscheidde zich meteen met een assist waaruit Krépin Diatta Brugge al na 2 minuten op voorsprong zette. Er was meer ellende voor de thuisploeg, die al na een kwartier met tien man verder moest. Jérémy Gelin moest de doorgebroken Charles De Ketelaere stoppen met een rode kaart tot gevolg.
Kort na rust verdubbelde Mats Rits de voorsprong, met een schot na een corner van Lang. In het lege Bosuilstadion slaagde Antwerp er niet in iets terug te doen waarmee het verzuimde aansluiting te vinden bij de naaste belagers van Brugge en Genk.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot heeft in een open brief afscheid genomen van Liverpool. De Nederlandse trainer, die zaterdag na twee jaar werd ontslagen, keek terug op zijn periode bij de Engelse club en bedankte de supporters, spelers, staf, clublegendes en clubleiding.
11 minuten geledenMAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
10 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
11 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
14 uur geleden