Club Brugge in blessuretijd naast Galatasaray
ISTANBUL (ANP) - Club Brugge heeft, dankzij een doelpunt in blessuretijd, een belangrijk punt overgehouden aan de uitwedstrijd in de Champions League tegen Galatasaray: 1-1. Krépin Diatta tekende in de tweede minuut van de extra tijd voor de gelijkmaker.
De Belgische bezoekers eindigden het duel met negen man. Na de gelijkmaker trok Diatta zijn shirt uit en Clinton Mata schopte bij het vieren een cornervlag kapot. Beiden hadden eerder in de wedstrijd al geel gekregen voor een overtreding. Met negen man hield Brugge in de slotfase stand.
Adem Büyük was al in de elfde minuut trefzeker voor de Turkse club, waar Ryan Donk de hele wedstrijd meedeed. Büyük wipte de bal behendig op voor zichzelf en volleerde de bal beheerst achter doelman Simon Mignolet. Voor Büyük was het pas zijn tweede optreden in de Champions League.
Ruud Vormer
Club Brugge moest het in Turkije stellen zonder Ruud Vormer. De Nederlandse middenvelder werd onlangs voor drie Europese duels geschorst na de twee gele kaarten die hij op 1 oktober kreeg in de uitwedstrijd tegen Real Madrid. De straf is hoog uitgevallen omdat Vormer bij het verlaten van het veld de Bulgaarse scheidsrechter Georgi Kabakov zou hebben uitgescholden.
De Belgen sloegen in Istanbul een aanval af van Galatasaray in de strijd om een ticket voor de Europa League. Brugge heeft na vijf duels drie punten, Galatasaray één minder. Real Madrid heeft zeven punten en Paris-Saint Germain staat al op twaalf. Real en PSG, beide zeker van een plek in de volgende ronde, treffen elkaar dinsdagavond in Madrid.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
14 minuten geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft de koppositie in de Bundesliga verstevigd met een zege op Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0.
1 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
4 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
8 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
22 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
22 uur geleden