Club Brugge geen partij voor wervelend Manchester City
BRUGGE (ANP) - In groep A van de Champions League heeft Club Brugge niet opnieuw voor een verrassing kunnen zorgen. De Belgische kampioen had op eigen veld vrijwel niets in te brengen bij Manchester City. De Engelse titelhouder zegevierde in het Jan Breydelstadion met 5-1.
Eerder had Club Brugge het favoriete Paris Saint-Germain, met sterspeler Lionel Messi in de gelederen, in bedwang gehouden (1-1). Daarna won de ploeg van coach Philippe Clement knap bij RB Leipzig (1-2).
Aanvaller Noa Lang was tegen Manchester City basisspeler bij de thuisclub. De Nederlandse international speelde de hele wedstrijd. Ploeggenoot Ruud Vormer kwam in de 56e minuut het veld in. Bas Dost viel in de 79e minuut in. Bij City kwam verdediger Nathan Aké in de 57e minuut het veld in.
Scoreverloop
Het oppermachtige Manchester City opende na een half uur de score. Verdediger João Cancelo nam een fraaie pass van Phil Foden knap aan en klopte de aarzelende doelman Simon Mignolet daarna met een subtiele voetbeweging (0-1).
Vlak voor de rust verdubbelde City de marge. Riyad Mahrez benutte een strafschop, nadat hij zelf was neergelegd door Stanley N'Soki (0-2). Op aangeven van de Belgische international Kevin De Bruyne maakte Kyle Walker, ook al een verdediger, er in de 53e minuut koelbloedig 0-3 van. Na ruim een uur haalde de 19-jarige invaller Cole Palmer doeltreffend uit (0-4). Hans Vanaken zorgde voor 1-4 waarna opnieuw Mahrez de eindstand bepaalde: 1-5.
City leidt met 6 punten, Brugge bleef op 4 punten staan. Paris Saint-Germain (4 punten) speelt dinsdagavond thuis tegen RB Leipzig (0 punten).
Meer uit Voetbal
BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
9 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
11 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
12 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
13 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
21 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
21 uur geleden