Club Brugge geen partij voor wervelend Manchester City
BRUGGE (ANP) - In groep A van de Champions League heeft Club Brugge niet opnieuw voor een verrassing kunnen zorgen. De Belgische kampioen had op eigen veld vrijwel niets in te brengen bij Manchester City. De Engelse titelhouder zegevierde in het Jan Breydelstadion met 5-1.
Eerder had Club Brugge het favoriete Paris Saint-Germain, met sterspeler Lionel Messi in de gelederen, in bedwang gehouden (1-1). Daarna won de ploeg van coach Philippe Clement knap bij RB Leipzig (1-2).
Aanvaller Noa Lang was tegen Manchester City basisspeler bij de thuisclub. De Nederlandse international speelde de hele wedstrijd. Ploeggenoot Ruud Vormer kwam in de 56e minuut het veld in. Bas Dost viel in de 79e minuut in. Bij City kwam verdediger Nathan Aké in de 57e minuut het veld in.
Scoreverloop
Het oppermachtige Manchester City opende na een half uur de score. Verdediger João Cancelo nam een fraaie pass van Phil Foden knap aan en klopte de aarzelende doelman Simon Mignolet daarna met een subtiele voetbeweging (0-1).
Vlak voor de rust verdubbelde City de marge. Riyad Mahrez benutte een strafschop, nadat hij zelf was neergelegd door Stanley N'Soki (0-2). Op aangeven van de Belgische international Kevin De Bruyne maakte Kyle Walker, ook al een verdediger, er in de 53e minuut koelbloedig 0-3 van. Na ruim een uur haalde de 19-jarige invaller Cole Palmer doeltreffend uit (0-4). Hans Vanaken zorgde voor 1-4 waarna opnieuw Mahrez de eindstand bepaalde: 1-5.
City leidt met 6 punten, Brugge bleef op 4 punten staan. Paris Saint-Germain (4 punten) speelt dinsdagavond thuis tegen RB Leipzig (0 punten).
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
6 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
25 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
1 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de tweede halve finale tegen Bayern München in de Champions League punten laten liggen in de Franse competitie. Met vrijwel alle sterspelers op de bank eindigde de thuiswedstrijd tegen FC Lorient in 2-2.
2 uur geledenVALENCIA (ANP/AFP) - Atlético Madrid is zo goed als zeker van een plaats in het hoofdtoernooi van de Champions League komend seizoen. Het elftal van trainer Diego Simeone won in de Spaanse voetbalcompetitie met 2-0 bij Valencia en verstevigde daarmee de vierde plaats.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda kan degradatie uit de Eredivisie nauwelijks nog voorkomen. De Brabanders hielden met een man minder lange tijd stand bij FC Utrecht, maar gingen in de slotfase alsnog onderuit: 2-0.
3 uur geleden