Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Clouddivisie stuwt groei Amazon dankzij AI-hype

Clouddivisie stuwt groei Amazon dankzij AI-hype

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Amazon heeft in het derde kwartaal een 13 procent hogere omzet geboekt van ruim 180 miljard dollar. De sterkste motor achter die groei was de divisie die clouddiensten aanbiedt. Daarbij was er volgens topman Andy Jassy een sterke vraag naar rekenkracht voor AI-toepassingen.

De clouddivisie groeide met 20 procent. De omzet steeg ook bij het onderdeel waar de bekende webwinkel en de streamingdienst van Amazon onder vallen, maar minder hard. De nettowinst kwam uit op 21,2 miljard dollar, tegenover 15,3 miljard dollar een jaar eerder.

Amazon is met zijn clouddiensten 's werelds grootste aanbieder van rekenkracht in datacenters. Maar bij beleggers namen de zorgen toe over de felle concurrentie op dat gebied van concurrenten Google en Microsoft, die snelle vooruitgang boekten met AI. De derdekwartaalcijfers lijken voor opluchting te zorgen. Nabeurs steeg het aandeel Amazon meer dan 9 procent.

Investeringen

Net als andere grote techbedrijven als Google, Meta en Microsoft, voert Amazon de investeringen in AI-infrastructuur fors op. Het bedrijf stak het afgelopen kwartaal 35,1 miljard dollar in vastgoed en apparatuur, ruim de helft meer dan een jaar eerder.

Naast het aanbieden van computerkracht voor AI-toepassingen, investeerde Amazon de afgelopen tijd ook 8 miljard dollar in Anthropic. Die AI-startup ontwikkelde de chatbot Claude, een tegenhanger van ChatGPT. In de steun voor Anthropic ontwikkelde Amazon ook een groot datacentercomplex met eigen AI-chips.

Amazon ging ook over tot massaontslagen om de kosten te drukken. Eerder deze week kondigde het bedrijf aan 14.000 banen te schrappen. Volgend jaar gaan waarschijnlijk nog meer banen verloren.

Meer uit Financieel

VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

10 uur geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

12 uur geleden
Analisten: beleggers zien oorlog Midden-Oosten als koopkans

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.

14 uur geleden
Intel uitblinker op Wall Street dankzij sterke kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

23 uur geleden
VS bevriezen 344 miljoen dollar aan cryptotegoeden om Iran-link

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.

1 dag geleden
VS en EU willen meer samenwerken voor winning kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.

1 dag geleden
Oliedienstverlener Baker Hughes: meer investeringen door oorlog

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.

1 dag geleden