Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cloudbedrijf VMware stijgt op herstellend Wall Street

Cloudbedrijf VMware stijgt op herstellend Wall Street

NEW YORK (ANP) - VMware maakte maandag een koerssprong op de aandelenbeurzen in New York door overnamespeculatie rond het cloudbedrijf. De stemming op Wall Street was positief na de recente koersdruk die werd aangewakkerd door zorgen over de hoge inflatie. Opmerkingen van de Amerikaanse president Joe Biden over een mogelijke afschaffing van de importtarieven op Chinese goederen, die onder zijn voorganger Donald Trump werden ingevoerd, zorgden voor optimisme. Met de stap zou Biden de inflatie willen drukken.

Naast de oorlog in Oekraïne laaiden ook de geopolitieke spanningen tussen Washington en Beijing op. Biden verklaarde dat de Verenigde Staten bereid zijn om geweld te gebruiken om Taiwan te verdedigen tegen China. Hij noemt dat een belofte die het land zichzelf heeft opgelegd. China erkent Taiwan niet als aparte staat en ziet het als onderdeel van China. Beijing noemde de Amerikaanse steun voor Taiwan eerder al gevaarlijk.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 1 procent hoger op 31.575 punten. Vorige week leed de Dow voor de achtste handelsweek op rij verlies. Dat is de langste verliesreeks in krap honderd jaar. De brede S&P 500 klom 0,7 procent tot 3927 punten. De Nasdaq won 0,1 procent tot 11.369 punten. De techgraadmeter leed vorige week voor de zevende handelsweek op rij verlies. Dat is de langste verliesreeks sinds het uiteenspatten van de internetbubbel aan het begin van de eeuw.

Overnamegeruchten

VMware dikte meer dan 18 procent aan. Volgens persbureau Bloomberg is chip- en softwaremaker Broadcom in vergevorderde gesprekken om het cloudbedrijf over te nemen. VMware had voor de overnamespeculatie een marktwaarde van ongeveer 40 miljard dollar. Het veel grotere Broadcom, dat een beurswaarde heeft van dik 220 miljard dollar, daalde 5 procent. Michael Dell, oprichter van computerbedrijf Dell, heeft een belang van 40 procent in VMware.

Electronic Arts steeg ruim 3 procent na geruchten in de media dat de ontwikkelaar van videogames actief op zoek is naar een koper of een fusiepartner. Zo zou het bedrijf gesprekken hebben gevoerd met onder meer Disney, Apple en Amazon.

Emergent BioSolutions ging 12 procent vooruit door de zorgen over de verspreiding van het apenpokkenvirus. Het bedrijf is een leverancier van een vaccin tegen pokken dat ook gebruikt kan worden als bescherming tegen apenpokken.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verliezen na gevechten in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.

4 uur geleden
Eurocommissaris Hoekstra: nieuwe heffingen VS kunnen niet

AMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.

4 uur geleden
Griekenland niet langer op economische probleemlijst EU

ATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".

6 uur geleden
Ackman wil belang in Universal Music verkopen na afgeketst bod

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.

6 uur geleden
FME wijst op randvoorwaarden voor vergroten onafhankelijkheid

ZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.

8 uur geleden
Aandelenbeurs Amsterdam sluit in mineur na nieuwe aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.

9 uur geleden
Aandeelhouders Air France-KLM akkoord met beloning topman Smith

PARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.

9 uur geleden