Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cloudbedrijf VMware stijgt op herstellend Wall Street

Cloudbedrijf VMware stijgt op herstellend Wall Street

NEW YORK (ANP) - VMware maakte maandag een koerssprong op de aandelenbeurzen in New York door overnamespeculatie rond het cloudbedrijf. De stemming op Wall Street was positief na de recente koersdruk die werd aangewakkerd door zorgen over de hoge inflatie. Opmerkingen van de Amerikaanse president Joe Biden over een mogelijke afschaffing van de importtarieven op Chinese goederen, die onder zijn voorganger Donald Trump werden ingevoerd, zorgden voor optimisme. Met de stap zou Biden de inflatie willen drukken.

Naast de oorlog in Oekraïne laaiden ook de geopolitieke spanningen tussen Washington en Beijing op. Biden verklaarde dat de Verenigde Staten bereid zijn om geweld te gebruiken om Taiwan te verdedigen tegen China. Hij noemt dat een belofte die het land zichzelf heeft opgelegd. China erkent Taiwan niet als aparte staat en ziet het als onderdeel van China. Beijing noemde de Amerikaanse steun voor Taiwan eerder al gevaarlijk.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 1 procent hoger op 31.575 punten. Vorige week leed de Dow voor de achtste handelsweek op rij verlies. Dat is de langste verliesreeks in krap honderd jaar. De brede S&P 500 klom 0,7 procent tot 3927 punten. De Nasdaq won 0,1 procent tot 11.369 punten. De techgraadmeter leed vorige week voor de zevende handelsweek op rij verlies. Dat is de langste verliesreeks sinds het uiteenspatten van de internetbubbel aan het begin van de eeuw.

Overnamegeruchten

VMware dikte meer dan 18 procent aan. Volgens persbureau Bloomberg is chip- en softwaremaker Broadcom in vergevorderde gesprekken om het cloudbedrijf over te nemen. VMware had voor de overnamespeculatie een marktwaarde van ongeveer 40 miljard dollar. Het veel grotere Broadcom, dat een beurswaarde heeft van dik 220 miljard dollar, daalde 5 procent. Michael Dell, oprichter van computerbedrijf Dell, heeft een belang van 40 procent in VMware.

Electronic Arts steeg ruim 3 procent na geruchten in de media dat de ontwikkelaar van videogames actief op zoek is naar een koper of een fusiepartner. Zo zou het bedrijf gesprekken hebben gevoerd met onder meer Disney, Apple en Amazon.

Emergent BioSolutions ging 12 procent vooruit door de zorgen over de verspreiding van het apenpokkenvirus. Het bedrijf is een leverancier van een vaccin tegen pokken dat ook gebruikt kan worden als bescherming tegen apenpokken.

Meer uit Financieel

Forse verliezen op beurzen New York, olieprijzen flink hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.

5 uur geleden
Meer platforms boren naar olie in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.

6 uur geleden
Eerste krimp voor economie Rusland sinds 2023

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.

8 uur geleden
China en VS richten raad voor handel op na topontmoeting

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.

9 uur geleden
IJsbedrijf Magnum grootste winnaar in fors lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.

9 uur geleden
Tata Steel: staalmarktomstandigheden zeer uitdagend door oorlog

MUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.

10 uur geleden
Overheid compenseert vissers voor hoge brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.

10 uur geleden