Cloud en telefoonverkopen in beeld bij cijfers techbedrijven
AMSTERDAM (ANP) - Drie van de grootste techbedrijven ter wereld komen dinsdag na het sluiten van Wall Street met hun kwartaalcijfers. Bij Alphabet, het moederbedrijf van Google, en Microsoft zal sterk worden gekeken naar de groei van clouddiensten. Voor beide bedrijven wordt dat onderdeel steeds belangrijker, nu ondernemingen meer en meer kiezen voor werken op meerdere locaties en dat mogelijk moeten maken. Bij Apple gaat de aandacht zoals altijd uit naar de iPhoneverkopen, al krijgt ook daar de dienstentak veel aandacht.
Google is al jaren een van de grote spelers in de wereldwijde markt voor cloudruimte. Daar kan het techbedrijf nog verder groeien, net als bij diensten voor bedrijven zoals mail, chat en samenwerkingssoftware. Verder gaat de blik van beleggers en analisten naar de winst die Google met de verkoop van advertenties wist te behalen. Nog altijd komt het merendeel van de omzet van de onderneming daar namelijk vandaan.
Ook Microsoft speelt al een grote rol in de cloud met zijn Azure-diensten. Het bedrijf presenteerde onlangs de nieuwste versie van zijn besturingssysteem Windows, dat ook volledig in de cloud kan draaien. Daarmee speelt Microsoft in op bedrijven die thuiswerken willen aanbieden of het lastig vinden om alle software op verschillende soorten computers te laten draaien. Verder zijn de verkopen van Windows en productiviteitssoftwarepakket Office altijd belangrijk, net als de nieuwste Xbox-spelcomputer. Die heeft sinds zijn introductie al last van het wereldwijde chiptekort waardoor er meer vraag is naar de spelcomputers dan Microsoft er kan maken.
Bij Apple ten slotte wordt altijd gekeken naar de iPhoneverkopen. Volgens analisten lijkt de vraag daarnaar in de afgelopen periode groter te zijn geweest dan in dezelfde periode in eerdere jaren. Ook introduceerde Apple een nieuwe Mac-desktopcomputer en gaat de aandacht weer naar de dienstentak. Met onder meer video- en muziekstreaming, maar ook betaaldiensten, verdient Apple steeds meer aan de gebruikers van zijn hardware buiten de aankoop van een nieuwe computer, tablet of telefoon om.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA) - Oliekartel OPEC+ gaat zijn productiedoelstellingen volgende maand niet verder verhogen. Een kerngroep van zeven leden, waaronder Saudi-Arabië en Rusland, heeft zondag na een onlinebijeenkomst bekendgemaakt dat de huidige quota gehandhaafd blijven.
1 uur geledenABUJA (ANP/BLOOMBERG) - De Nigeriaanse mededingingsautoriteit onderzoekt het plotselinge vertrek van taxi-app Uber uit het Afrikaanse land. Afgelopen week staakte het Amerikaanse techbedrijf er abrupt zijn activiteiten zonder gebruikers vooraf te waarschuwen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Jaguar Land Rover staat op het punt om de komende twee jaar 4000 banen te schrappen, meldt de Britse krant The Times. De grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk kampt al langer met stijgende kosten en dalende verkopen. Ook heeft het bedrijf last van Amerikaanse importheffingen.
6 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Medeoprichter Martin Lorentzon van muziekstreamingdienst Spotify wil Zweden verlaten als het land een nieuwe rijkentaks invoert. Dit heeft de Zweedse miljardair gezegd tegen persbureau Bloomberg.
7 uur geledenAPELDOORN (ANP) - In het afgelopen halfjaar is een forse stijging te zien van phishing rond onlineboekingsplatformen, met name rond Booking.com. Dat constateert Fraudehelpdesk, die de laatste tijd sowieso beduidend meer meldingen krijgt van fraude waarbij criminelen proberen persoonlijke gegevens of wachtwoorden te ontfutselen.
23 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een bitcoin is weer minder dan 80.000 dollar waard. Door het Amerikaanse banenrapport van vrijdag is een einde gekomen aan de recente opmars van 's werelds grootste cryptomunt.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Elon Musks xAI is er niet in geslaagd een verbod op door kunstmatige intelligentie gegenereerde neppe naaktbeelden te laten schrappen. Een verbod hierop in de staat Minnesota, het eerste in zijn soort in de Verenigde Staten, blijft van kracht terwijl een grondwettelijke zaak van het AI-bedrijf van 's werelds rijkste zakenman doorloopt.
1 dag geleden