Cloud en telefoonverkopen in beeld bij cijfers techbedrijven
AMSTERDAM (ANP) - Drie van de grootste techbedrijven ter wereld komen dinsdag na het sluiten van Wall Street met hun kwartaalcijfers. Bij Alphabet, het moederbedrijf van Google, en Microsoft zal sterk worden gekeken naar de groei van clouddiensten. Voor beide bedrijven wordt dat onderdeel steeds belangrijker, nu ondernemingen meer en meer kiezen voor werken op meerdere locaties en dat mogelijk moeten maken. Bij Apple gaat de aandacht zoals altijd uit naar de iPhoneverkopen, al krijgt ook daar de dienstentak veel aandacht.
Google is al jaren een van de grote spelers in de wereldwijde markt voor cloudruimte. Daar kan het techbedrijf nog verder groeien, net als bij diensten voor bedrijven zoals mail, chat en samenwerkingssoftware. Verder gaat de blik van beleggers en analisten naar de winst die Google met de verkoop van advertenties wist te behalen. Nog altijd komt het merendeel van de omzet van de onderneming daar namelijk vandaan.
Ook Microsoft speelt al een grote rol in de cloud met zijn Azure-diensten. Het bedrijf presenteerde onlangs de nieuwste versie van zijn besturingssysteem Windows, dat ook volledig in de cloud kan draaien. Daarmee speelt Microsoft in op bedrijven die thuiswerken willen aanbieden of het lastig vinden om alle software op verschillende soorten computers te laten draaien. Verder zijn de verkopen van Windows en productiviteitssoftwarepakket Office altijd belangrijk, net als de nieuwste Xbox-spelcomputer. Die heeft sinds zijn introductie al last van het wereldwijde chiptekort waardoor er meer vraag is naar de spelcomputers dan Microsoft er kan maken.
Bij Apple ten slotte wordt altijd gekeken naar de iPhoneverkopen. Volgens analisten lijkt de vraag daarnaar in de afgelopen periode groter te zijn geweest dan in dezelfde periode in eerdere jaren. Ook introduceerde Apple een nieuwe Mac-desktopcomputer en gaat de aandacht weer naar de dienstentak. Met onder meer video- en muziekstreaming, maar ook betaaldiensten, verdient Apple steeds meer aan de gebruikers van zijn hardware buiten de aankoop van een nieuwe computer, tablet of telefoon om.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegmaatschappij Deutsche Bahn heeft in de eerste helft van 2026 voor het eerst in zeven jaar weer winst gemaakt met zijn kernactiviteiten. Dat maakte het staatsbedrijf donderdag bekend.
32 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Consumenten zullen in september, als de nieuwe oogst geplukt wordt, genoegen moeten nemen met kleinere vruchten en daardoor zijn ze ook duurder. Dat zegt John Kusters, voorzitter van de Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO). De reden is de droogte in heel Europa.
51 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - Gezondheids- en voedingsbedrijf dsm-firmenich wil de komende twee jaar ongeveer 1000 banen schrappen om kosten te besparen, maakte het bedrijf donderdag bekend.
53 minuten geledenHERAKLION (ANP/AFP) - De Nederlandse reisorganisatie Sunweb heeft 252 reizigers in veiligheid gebracht op Kreta vanwege een bosbrand die daar woedt. Dat bevestigt het bedrijf na berichtgeving door het AD.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft een miljardenclaim van Shell afgewezen. De gastak van Shell had een vergoeding van enkele chemiebedrijven geëist omdat die de prijs van ethyleen jarenlang te laag zouden hebben gehouden. Ethyleen is een vloeibaar gas dat de basis vormt voor onder meer plastic verpakkingen.
58 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het tweede kwartaal van 2026 met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van het eerste kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van voorlopige cijfers. De economie van het eurogebied laat daarmee weer een groei zien, na een nulgroei in het eerste kwartaal. De groei viel ook hoger uit dan economen hadden verwacht.
2 uur geledenSEOUL (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung heeft afgelopen kwartaal opnieuw veel meer winst gemaakt door de extreme vraag naar geheugenchips voor AI-datacenters. De grootste fabrikant van geheugenchips ter wereld verwacht dat het al nijpende tekort volgend jaar verder toeneemt. De prijzen zijn omhooggeschoten, waardoor de smartphonedivisie van het concern het eerste verlies ooit noteerde.
2 uur geleden