Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Clinton vaak genoemd in nieuwe Epstein-stukken, Trump nauwelijks

Clinton vaak genoemd in nieuwe Epstein-stukken, Trump nauwelijks

WASHINGTON (ANP/RTR) - In de honderdduizenden stukken die het Amerikaanse ministerie van Justitie vrijdag heeft vrijgegeven over de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein wordt nauwelijks verwezen naar president Donald Trump. Oud-president Bill Clinton komt er veelvuldig in voor.

In de vrijgegeven documenten zitten meerdere foto's van Clinton. Op een daarvan is hij te zien in een zwembad met Epsteins voormalige partner Ghislaine Maxwell en een onbekende persoon. Andere beelden tonen hem in een jacuzzi en op nog een foto zit een jonge vrouw op de armleuning van zijn stoel met haar arm om zijn schouders; haar gezicht is onherkenbaar gemaakt. Ook is er een foto van een opvallend schilderij van Clinton in een blauwe jurk dat hing in Epsteins woning in New York.

De publicatie van de foto's kan strijdig zijn met het beleid van de Amerikaanse justitie om geen materiaal te publiceren over lopende onderzoeken. Trump heeft justitie opgedragen de banden tussen Clinton en Epstein te onderzoeken, volgens critici een poging de aandacht af te leiden van zijn eigen vriendschap met Epstein in de jaren negentig en begin jaren 2000.

Opvallend is dat er weinig tot geen foto's of documenten zijn waarin Trump voorkomt. Wel is er één foto waarop Epstein een cheque met Trumps naam vasthoudt, en een andere waarop in Epsteins huis in Manhattan een exemplaar van Trumps boek The Art of the Comeback (1997) in een boekenkast te zien is.

In eerdere publicaties dook Trumps naam wel op, onder meer op vluchtlijsten van Epsteins privévliegtuig en in een contactboek dat tijdens het proces tegen Ghislaine Maxwell openbaar werd.

Volgens plaatsvervangend procureur-generaal Todd Blanche wordt de komende twee weken nog meer materiaal vrijgegeven, waardoor Trump mogelijk alsnog prominenter in latere documenten kan voorkomen.

Meer uit Buitenland

Justitie VS deelt vrijdag deel van Epstein-documenten

WASHINGTON (ANP/DPA) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie gaat vrijdag alleen een deel van de documenten over zedendelinquent Jeffrey Epstein vrijgeven. Het Congres gaf vorige maand opdracht om alle documenten vrij te geven, met een deadline op 19 december.

5 uur geleden
VS voeren nieuwe sancties in tegen Venezuela

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben nieuwe sancties ingevoerd als maatregel tegen de Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote, waarmee de druk op Caracas verder wordt verhoogd. De sancties gelden voor zeven familieleden en medewerkers.

6 uur geleden
Rubio mogelijk bij overleg met Oekraïne in VS

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is mogelijk zaterdag bij een deel van het overleg tussen de VS en Oekraïne. De tweedaagse gesprekken over het stoppen van de oorlog tussen Oekraïne en Rusland vinden plaats in Miami.

7 uur geleden
Parijs waarschuwt boeren: geen blokkades tijdens feestdagen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering waarschuwt boeren tijdens de feestdagen geen wegen te blokkeren. Er zijn ruim een week geleden boerenprotesten met wegblokkades uitgebroken, vooral in het zuiden, naar aanleiding van het in opdracht van de autoriteiten slachten van runderen naar aanleiding van een besmettelijke veeziekte. Volgens de veehouders reageert de overheid overdreven wreed op de plaatselijke uitbraak van de knobbelziekte of nodulaire dermatose.

8 uur geleden
Poetin zegt aanvallen op Oekraïne te stoppen bij verkiezingen

MOSKOU (ANP/RTR) - Als Oekraïne verkiezingen houdt, zou Rusland mogelijk geen aanvallen op het land uitvoeren. Oekraïners die in Rusland of door Rusland beheerste gebieden wonen, zouden ook in Oekraïense verkiezingen moeten kunnen stemmen. President Vladimir Poetin heeft dit in zijn jaarlijkse persconferentie gezegd.

11 uur geleden
Doden bij steekaanval bij treinstation Taiwan

TAIPEI (ANP/RTR) - Bij een steekaanval in de Taiwanese hoofdstad Taipei zijn zeker drie doden gevallen, vijf mensen raakten gewond. Volgens premier Cho Jung-tai liet een man rookbommen afgaan bij het centrale treinstation van de stad, waarna hij naar een nabijgelegen metrostation in een druk winkelgebied rende. Onderweg viel hij mensen aan.

12 uur geleden
Internationale monitor: geen hongersnood meer in Gazastrook

NEW YORK/LONDEN (ANP/RTR) - Volgens internationale waarnemers is er momenteel geen hongersnood meer in de Gazastrook. Dit komt door de verbetering van de aanvoer van goederen sinds het bestand tussen Israël en Hamas dat 10 oktober inging. Maar de toestand blijft nog steeds kritiek. Bij hervatting van de vijandelijkheden kan het risico op hongersnood half april weer terug zijn.

13 uur geleden