Clinton: alles uit de kast om Trump te verslaan
PARK CITY (ANP/AFP) - Hillary Clinton, die in 2016 kandidaat was voor het Amerikaans presidentschap, heeft gezegd dat ze haar partij gaat helpen met het verslaan van zittend president Donald Trump. Ze zei dat bij de première van "Hillary", een documentaire over haar die op het prestigieuze Sundance filmfestival werd vertoond.
"Ik denk dat we gewoon moeten winnen, we kunnen ons niet nog eens vier jaar de huidige zittende machthebbers veroorloven. Dat zou absoluut gevaarlijk zijn voor onze democratie, en ik zal alles doen wat ik kan om ervoor te zorgen dat de Democraten deze keer winnen. We moeten beter zijn dan de andere partij, want ze zijn zeer georganiseerd en ongelooflijk goed gefinancierd, en ze hebben buitenlandse hulp," zei Clinton tegen verslaggevers.
De vierdelige documentaire Hillary is vanaf april te zien op de Amerikaanse streamingsdienst Hulu. Het is nog niet bekend of en wanneer de reeks in Nederland te zien zal zijn.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Als Iran vreedzame demonstranten neerschiet en "op gewelddadige wijze vermoordt", zullen de Verenigde Staten hen te hulp schieten, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. "We staan paraat en zijn klaar om in actie te komen."
1 uur geledenCRANS-MONTANA/LAUSANNE (ANP/DPA) - Ongeveer 13 volwassenen en 8 minderjarigen onder de slachtoffers van de brand in het Zwitserse Crans-Montana hebben brandwonden over meer dan 60 procent van hun lichaam, heeft een arts van de universiteitskliniek in Lausanne, waar ze zijn opgenomen, tegen de Zwitserse zender RTS gezegd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Militaire oefeningen van China rond Taiwan hebben "onnodig" de spanningen verhoogd, zegt woordvoerder Tommy Pigott van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij verzoekt China om op te houden met de militaire druk.
6 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."
9 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.
15 uur geleden