Claudia de Breij en Guido Weijers trekken bijna evenveel kijkers
HILVERSUM (ANP) - Naar de oudejaarsconferences van Claudia de Breij en Guido Weijers keken bijna evenveel mensen. Op die van De Breij, die zaterdagavond om 22.20 uur werd uitgezonden op NPO 1, stemden bijna 1,6 miljoen mensen af. Voor Weijers, die om 20.05 uur op RTL 4 was te zien, waren dat er iets minder: 1,43 miljoen.
Vorig jaar verzorgde Peter Pannekoek de NPO-oudejaarsconference. Daar keken toen bijna 2 miljoen mensen naar. Herman Finkers scoorde in 2015 het best met zo'n 3 miljoen kijkers en Marc-Marie Huijbregts wist in 2018 met bijna 1,5 miljoen de minste mensen te boeien. Weijers zou vorig jaar eigenlijk ook de RTL-conference verzorgen, maar hij trok zich vanwege de coronamaatregelen terug. Een jaar eerder keken er zo'n 1,3 miljoen mensen naar zijn show.
Het was de derde keer dat de 47-jarige De Breij de oudejaarsconference voor de NPO verzorgde, in 2016 en 2019 deed ze dat ook al. De cabaretière vertelde onder meer dat ze zelf nooit te maken heeft gehad met grensoverschrijdend gedrag bij De Wereld Draait Door, waar ze vaak aanschoof. Ze noemde ook andere voorbeelden van BN'ers die het afgelopen jaar in het nieuws kwamen vanwege wangedrag, zoals Lil Kleine en Glennis Grace. Ook premier Mark Rutte en John, Linda en Johnny de Mol kwamen voorbij.
Voor de 45-jarige Weijers was het zijn elfde oudejaarsconference. "Het is een grote eer om geen eendagsvlieg te zijn. Ik tel mijn zegeningen dat ik dit vak al twintig jaar mag beoefenen. Tegelijkertijd ben je zo goed als de laatste show die je maakt, dus ik probeer mijzelf constant te ontwikkelen", aldus de cabaretier vooraf tegen het ANP. De energiecrisis, stikstof en de boerenprotesten, The Voice en het WK in Qatar kwamen voorbij in zijn conference.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - De KLM-vlucht met gestrande Nederlandse reizigers vanuit Oman is "heel goed gegaan", zegt Eimerd Bult, hoofd vliegdienst van de luchtvaartmaatschappij. Het toestel landde woensdagochtend met vertraging op Schiphol. Volgens Bult was het een uitdaging om Muscat op tijd te verlaten. KLM vliegt normaal gesproken niet op het land, waardoor alles met de hand moest worden gedaan.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam haalde vorig jaar opnieuw het doel voor de bouw van nieuwe huizen niet. In 2025 werd begonnen met de bouw van 6053 woningen en 660 tijdelijke woningen in de hoofdstad, terwijl de gemeente eigenlijk streeft naar 7500 huizen per jaar.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is woensdagochtend om 08.00 uur geland op Schiphol. Het toestel KL9896 vertrok even na middernacht uit Oman. Door de oorlog in Iran wordt er momenteel amper gevlogen naar de regio en zitten veel Nederlanders vast.
2 uur geledenMUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriëren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland ligt niet op schema met de invoering van een Europees systeem voor grenscontroles. Dat heeft minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) gezegd in een debat met de Tweede Kamer. "Het is een enorm grote en complexe opgave."
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.
20 uur geleden