Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Claude in actie in eerste halve finale Eurovisie Songfestival

Claude in actie in eerste halve finale Eurovisie Songfestival

BASEL (ANP) - Nederland heeft dit jaar een plek in de eerste halve finale gekregen van het Eurovisie Songfestival. Tijdens een loting in Basel, de gaststad van het evenement, werd ook duidelijk dat de Nederlandse inzending Claude in het tweede deel van de eerste halve finale in actie komt.

De zanger strijdt met de kandidaten van Azerbeidzjan, Albanië, San Marino, Zweden, België, Oekraïne, Slovenië, Cyprus, IJsland, Estland, Polen, Kroatië, Portugal, Noorwegen en Letland om in totaal tien finaletickets.

In de tweede halve finale, die met vijftien kandidaten een land minder telt, worden nog eens tien finaleplaatsen verdeeld. Daarin komen onder andere Israël, Oostenrijk, Denemarken en Luxemburg in actie. De eerste halve finale vindt plaats op dinsdag 13 mei, de tweede halve finale staat twee dagen later op het programma.

Deelnemers

De loting van de halve finales wordt ook wel gezien als de start van het songfestivalseizoen. Tijdens de ceremonie draagt de burgemeester van de stad die een jaar eerder gastheer was het evenement altijd over aan zijn of haar opvolger.

Het deelnemersveld van het 69e songfestival bestaat uit 37 landen. Moldavië zat er oorspronkelijk ook bij, maar dat land trok zich eerder deze maand terug. Zes landen zijn al geplaatst voor de finale. Dat zijn naast Zwitserland, de winnaar van vorig jaar, ook Italië, Frankrijk, Duitsland, Spanje en het Verenigd Koninkrijk. Zij maken deel uit van de zogenoemde 'big five' en krijgen een finaleplaats omdat ze meer aan het evenement betalen.

Meer uit Binnenland

Code oranje in het oosten vanwege zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.

2 uur geleden
Groep mensen richt vernielingen aan bij Mevlana Moskee Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.

3 uur geleden
Code geel in heel Nederland vanwege onweersbuien

DE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.

3 uur geleden
Noodverordening in Zandvoort na dagen van onrust en overlast

ZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.

4 uur geleden
Koopmans kritisch op pandemische paraatheid Nederland

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.

6 uur geleden
Koopmans: politici wakkerden 'bizarre' bedreigingen aan

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.

6 uur geleden
Twee aanhoudingen in Uithoorn bij demonstraties rond komst azc

UITHOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond twee mensen aangehouden bij demonstraties rondom de komst van een asielzoekerscentrum in Uithoorn. Een 30-jarige man uit Uithoorn is aangehouden voor het gooien van een fles naar voorstanders van asielopvang. Een 19-jarige man uit Gouda werd meegenomen voor het verstoren van de openbare orde. Beiden zijn weer vrijgelaten.

7 uur geleden