Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Claude in actie in eerste halve finale Eurovisie Songfestival

Claude in actie in eerste halve finale Eurovisie Songfestival

BASEL (ANP) - Nederland heeft dit jaar een plek in de eerste halve finale gekregen van het Eurovisie Songfestival. Tijdens een loting in Basel, de gaststad van het evenement, werd ook duidelijk dat de Nederlandse inzending Claude in het tweede deel van de eerste halve finale in actie komt.

De zanger strijdt met de kandidaten van Azerbeidzjan, Albanië, San Marino, Zweden, België, Oekraïne, Slovenië, Cyprus, IJsland, Estland, Polen, Kroatië, Portugal, Noorwegen en Letland om in totaal tien finaletickets.

In de tweede halve finale, die met vijftien kandidaten een land minder telt, worden nog eens tien finaleplaatsen verdeeld. Daarin komen onder andere Israël, Oostenrijk, Denemarken en Luxemburg in actie. De eerste halve finale vindt plaats op dinsdag 13 mei, de tweede halve finale staat twee dagen later op het programma.

Deelnemers

De loting van de halve finales wordt ook wel gezien als de start van het songfestivalseizoen. Tijdens de ceremonie draagt de burgemeester van de stad die een jaar eerder gastheer was het evenement altijd over aan zijn of haar opvolger.

Het deelnemersveld van het 69e songfestival bestaat uit 37 landen. Moldavië zat er oorspronkelijk ook bij, maar dat land trok zich eerder deze maand terug. Zes landen zijn al geplaatst voor de finale. Dat zijn naast Zwitserland, de winnaar van vorig jaar, ook Italië, Frankrijk, Duitsland, Spanje en het Verenigd Koninkrijk. Zij maken deel uit van de zogenoemde 'big five' en krijgen een finaleplaats omdat ze meer aan het evenement betalen.

Meer uit Binnenland

Radboudumc neemt patiënt met mogelijke ebola-infectie op

NIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.

14 minuten geleden
Persoon met hantavirus van thuisquarantaine naar ziekenhuis

BILTHOVEN (ANP) - De persoon bij wie recent het hantavirus is vastgesteld, zat in Nederland in thuisquarantaine. Uit voorzorg is diegene opgenomen in het ziekenhuis, meldt het RIVM. Het bemanningslid had nauw contact met zieke mensen met het andesvirus aan boord van het cruiseschip Hondius.

1 uur geleden
Vier tenten Rode Kruis neergezet voor aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - Op het grasveld voor het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn vier tenten van het Rode Kruis neergezet. De tenten zijn bedoeld als beschutting tegen de zon, niet om in te slapen, liet een woordvoerder eerder al weten.

1 uur geleden
Aangekondigde spoorblokkade XR wordt niet toegestaan

UTRECHT (ANP) - Een spoorblokkade die Extinction Rebellion (XR) wil uitvoeren bij Utrecht Centraal op zaterdag wordt niet toegestaan. Dat heeft de driehoek van Utrecht (politie, justitie en burgemeester) vrijdag laten weten. XR zegt in een reactie de actie, gericht tegen Israël, zaterdag desondanks door te willen zetten.

1 uur geleden
WHO meldt nog een besmettingsgeval hantavirus in Nederland

LONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft melding gemaakt van "nog een geval" van het hantavirus in Nederland. Het gaat om een bemanningslid van het cruiseschip Hondius, waar het virus uitbrak, dat vanuit Tenerife is gerepatrieerd en geïsoleerd is voor behandeling.

1 uur geleden
Verdachte bedreiging joodse school Amsterdam langer vast

AMSTERDAM (ANP) - De jongen die wordt verdacht van een telefonische bedreiging tegen de joodse school Cheider in Amsterdam blijft drie dagen langer vastzitten. Wat de bedreiging precies inhield, wil de politie niet zeggen. Het onderzoek is nog niet afgerond.

1 uur geleden
Platform ziet opmars christelijk nationalisme bij extreemrechts

AMSTERDAM (ANP) - Bij extreemrechtse protesten tegen asielzoekerscentra en immigratie, zowel online als op straat, duiken steeds vaker christelijk-nationalistische symbolen op. Dat constateert onderzoeksplatform Justice for Prosperity (JfP).

2 uur geleden