Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Claude in actie in eerste halve finale Eurovisie Songfestival

Claude in actie in eerste halve finale Eurovisie Songfestival

BASEL (ANP) - Nederland heeft dit jaar een plek in de eerste halve finale gekregen van het Eurovisie Songfestival. Tijdens een loting in Basel, de gaststad van het evenement, werd ook duidelijk dat de Nederlandse inzending Claude in het tweede deel van de eerste halve finale in actie komt.

De zanger strijdt met de kandidaten van Azerbeidzjan, Albanië, San Marino, Zweden, België, Oekraïne, Slovenië, Cyprus, IJsland, Estland, Polen, Kroatië, Portugal, Noorwegen en Letland om in totaal tien finaletickets.

In de tweede halve finale, die met vijftien kandidaten een land minder telt, worden nog eens tien finaleplaatsen verdeeld. Daarin komen onder andere Israël, Oostenrijk, Denemarken en Luxemburg in actie. De eerste halve finale vindt plaats op dinsdag 13 mei, de tweede halve finale staat twee dagen later op het programma.

Deelnemers

De loting van de halve finales wordt ook wel gezien als de start van het songfestivalseizoen. Tijdens de ceremonie draagt de burgemeester van de stad die een jaar eerder gastheer was het evenement altijd over aan zijn of haar opvolger.

Het deelnemersveld van het 69e songfestival bestaat uit 37 landen. Moldavië zat er oorspronkelijk ook bij, maar dat land trok zich eerder deze maand terug. Zes landen zijn al geplaatst voor de finale. Dat zijn naast Zwitserland, de winnaar van vorig jaar, ook Italië, Frankrijk, Duitsland, Spanje en het Verenigd Koninkrijk. Zij maken deel uit van de zogenoemde 'big five' en krijgen een finaleplaats omdat ze meer aan het evenement betalen.

Meer uit Binnenland

Dierenbescherming: 300 meldingen, ambulances reden 150 keer uit

DEN HAAG (ANP) - De Dierenbescherming heeft rond oud en nieuw ruim 300 meldingen ontvangen van vermiste huisdieren, gewonde dieren en andere incidenten. 34 meldingen werden gedaan tijdens nieuwjaarsnacht. Dat is een lichte stijging ten opzichte van vorig jaar. In totaal rukte de Dierenambulance meer dan 150 keer uit, meldt de organisatie.

26 minuten geleden
Politiebond ACP pleit voor gerichte opsporing illegaal vuurwerk

BAARN (ANP) - De politievakbond ACP roept de nationale politie op tot gerichte opsporing van zwaar illegaal vuurwerk. "Vroegtijdige aanpak van handel, opslag en distributie kan de risico's aanzienlijk verkleinen en bijdragen aan veiligere jaarwisselingen", stelt de ACP.

59 minuten geleden
Stadsherstel onderzoekt schade Vondelkerk: niet te bevatten

AMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel Amsterdam noemt de brand in de Vondelkerk niet te bevatten. "Wij gaan onderzoeken wat de schade aan de kerk is en vanuit daar bekijken we wat we kunnen doen", zegt een woordvoerster. Stadsherstel Amsterdam is sinds 1996 eigenaar van de kerk die in de nieuwjaarsnacht voor een groot deel werd verwoest.

1 uur geleden
Ook gemeenten klagen over verloop jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten klagen over ongeregeldheden tijdens de jaarwisseling. Ze sluiten zich aan bij politie, brandweer, veiligheidsregio's en vakbonden, die een slecht gevoel overhouden aan de nieuwjaarsnacht.

1 uur geleden
Brandweer beleefde intense jaarwisseling met meer incidenten

ARNHEM (ANP) - Brandweerlieden zijn tijdens de jaarwisseling bijna 4300 keer in actie gekomen. Dat is ruim 4 procent meer dan vorig jaar en meer dan 16 procent hoger dan in het jaar daarvoor. De overkoepelende organisatie Brandweer Nederland spreekt van een "drukke, intense jaarwisseling".

2 uur geleden
Politie doet onderzoek naar de oorzaak van brand Vondelkerk

AMSTERDAM (ANP) - De politie doet donderdag onderzoek naar de oorzaak van de brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerk is bestempeld als plaats delict, zegt een politiewoordvoerder.

2 uur geleden
Cafébrand 't Hemeltje 25 jaar geleden herdacht in Volendam

VOLENDAM (ANP) - In Volendam is donderdag stilgestaan bij de brand in café 't Hemeltje van 25 jaar geleden. Bij die brand, in de nieuwjaarsnacht van 2001, kwamen veertien jonge mensen om het leven. Ruim tweehonderd mensen liepen verwondingen op.

2 uur geleden