Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Claude en FLEMMING benadrukken belang van bevrijdingsfestivals

Claude en FLEMMING benadrukken belang van bevrijdingsfestivals

GILZE EN RIJEN (ANP) - Als Ambassadeurs van de Vrijheid vliegen Claude en FLEMMING zondag door het hele land om op diverse bevrijdingsfestivals op te treden. De artiesten vinden het een voorrecht om dit te doen en zijn blij dat de festivals er ondanks financiële zorgen überhaupt zijn, zeggen ze in een gesprek met het ANP.

De festivals zelf waren tot voor kort niet zo'n vanzelfsprekendheid, weet ook Claude. "Ik hoorde dat het op losse schroeven stond, ook in Zeeland waar ik straks heen ga, zou het misschien niet doorgaan. Maar ik ben echt blij dat het uiteindelijk toch wel doorgaat, want het is echt belangrijk om zo'n dag als vandaag te vieren", zegt de 20-jarige zanger. "Ik ben enorm vereerd dat ik dan met mijn muziek op zulke podia mag staan en mijn muziek mag brengen naar de mensen en ze een beetje kan toespreken."

Claude weet nog niet precies wat hij tegen alle festivalbezoekers wil zeggen, maar hij wil wel iedereen hetzelfde meegeven. "Ik wil ze meegeven dat ze hun dierbaren en iedereen om zich heen echt moeten koesteren. En dat ze op zo'n dag als vandaag echt moeten stilstaan bij het feit dat het echt slechter kan. En dat we echt blij en dankbaar mogen zijn met wat we kunnen doen. En met wat we doen en gewoon met dat we hier mogen zijn."

FLEMMING vindt ook dat het na een beladen dag met de Nationale Dodenherdenking goed is om nu op de vele festivals de vrijheid te vieren. "Ik vind het wel heel fijn dat die doorgaan", zegt de 28-jarige zanger. "Niet alleen voor mezelf, maar het is natuurlijk ook heel goed om stil te staan bij de dingen die er zijn gebeurd. Maar bij heftige dingen die we meemaken is het loslaten ook altijd heel goed. Dus ja, het is altijd goed om positief af te sluiten. En daar zijn natuurlijk de bevrijdingsfestivals perfect voor."

Meer uit Binnenland

Familie: Lenferink zal vast gniffelen om verkeerd geboortejaar

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.

1 uur geleden
Ook repatriëringsvlucht uit Oman op Schiphol aangekomen

SCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

2 uur geleden
56 Nederlanders aan boord van repatriëringsvlucht uit Egypte

SCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

3 uur geleden
Ruim 1 op de 6 mensen overweegt niet te stemmen door wantrouwen

DEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.

3 uur geleden
Code geel voor het westen van het land wegens dichte mist

DE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.

3 uur geleden
Oud-tv-presentator Jan Lenferink (80) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.

10 uur geleden
Turkije dreigde met tegenaanval tegen Iran, zegt Berendsen

DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.

12 uur geleden