Claude en FLEMMING benadrukken belang van bevrijdingsfestivals
GILZE EN RIJEN (ANP) - Als Ambassadeurs van de Vrijheid vliegen Claude en FLEMMING zondag door het hele land om op diverse bevrijdingsfestivals op te treden. De artiesten vinden het een voorrecht om dit te doen en zijn blij dat de festivals er ondanks financiële zorgen überhaupt zijn, zeggen ze in een gesprek met het ANP.
De festivals zelf waren tot voor kort niet zo'n vanzelfsprekendheid, weet ook Claude. "Ik hoorde dat het op losse schroeven stond, ook in Zeeland waar ik straks heen ga, zou het misschien niet doorgaan. Maar ik ben echt blij dat het uiteindelijk toch wel doorgaat, want het is echt belangrijk om zo'n dag als vandaag te vieren", zegt de 20-jarige zanger. "Ik ben enorm vereerd dat ik dan met mijn muziek op zulke podia mag staan en mijn muziek mag brengen naar de mensen en ze een beetje kan toespreken."
Claude weet nog niet precies wat hij tegen alle festivalbezoekers wil zeggen, maar hij wil wel iedereen hetzelfde meegeven. "Ik wil ze meegeven dat ze hun dierbaren en iedereen om zich heen echt moeten koesteren. En dat ze op zo'n dag als vandaag echt moeten stilstaan bij het feit dat het echt slechter kan. En dat we echt blij en dankbaar mogen zijn met wat we kunnen doen. En met wat we doen en gewoon met dat we hier mogen zijn."
FLEMMING vindt ook dat het na een beladen dag met de Nationale Dodenherdenking goed is om nu op de vele festivals de vrijheid te vieren. "Ik vind het wel heel fijn dat die doorgaan", zegt de 28-jarige zanger. "Niet alleen voor mezelf, maar het is natuurlijk ook heel goed om stil te staan bij de dingen die er zijn gebeurd. Maar bij heftige dingen die we meemaken is het loslaten ook altijd heel goed. Dus ja, het is altijd goed om positief af te sluiten. En daar zijn natuurlijk de bevrijdingsfestivals perfect voor."
Meer uit Binnenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
11 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
12 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
15 uur geleden