Clasie ziet jong AZ volwassen zege behalen op AS Roma
ALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Jordy Clasie genoot donderdag van de volwassen manier waarop zijn elftal AS Roma in de Europa League versloeg (1-0). "Dit soort wedstrijden geven vertrouwen. Dat geldt niet alleen voor mij, maar ook voor de vele jonge jongens. Dit was een volwassen overwinning en ook een belangrijke. Ik geniet van dit soort avonden", sprak de 33-jarige routinier.
Na een redelijk gelijkopgaande eerste helft zonder grote kansen, nam AS Roma in de beginfase van de tweede helft het initiatief. "We werden slordiger aan de bal", zag Clasie. "Die fases heb je soms ook en moet je goed doorkomen. Je speelt ook gewoon tegen een goede ploeg."
Dankzij invaller Troy Parrott trok AZ het duel toch nog naar zich toe. "Als je 'overwintert' op deze manier, kan ik er alleen maar van genieten. Nee, het verbaast mij niet dat wij dit kunnen. Na de dip die we in de herfst hadden, staat er de laatste maanden een heel ander elftal."
AZ is dankzij de zege zo goed als zeker van een plaats in de tussenronde van de Europa League.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
4 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
22 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
1 dag geleden