Clasie ziet jong AZ volwassen zege behalen op AS Roma
ALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Jordy Clasie genoot donderdag van de volwassen manier waarop zijn elftal AS Roma in de Europa League versloeg (1-0). "Dit soort wedstrijden geven vertrouwen. Dat geldt niet alleen voor mij, maar ook voor de vele jonge jongens. Dit was een volwassen overwinning en ook een belangrijke. Ik geniet van dit soort avonden", sprak de 33-jarige routinier.
Na een redelijk gelijkopgaande eerste helft zonder grote kansen, nam AS Roma in de beginfase van de tweede helft het initiatief. "We werden slordiger aan de bal", zag Clasie. "Die fases heb je soms ook en moet je goed doorkomen. Je speelt ook gewoon tegen een goede ploeg."
Dankzij invaller Troy Parrott trok AZ het duel toch nog naar zich toe. "Als je 'overwintert' op deze manier, kan ik er alleen maar van genieten. Nee, het verbaast mij niet dat wij dit kunnen. Na de dip die we in de herfst hadden, staat er de laatste maanden een heel ander elftal."
AZ is dankzij de zege zo goed als zeker van een plaats in de tussenronde van de Europa League.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.
15 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.
32 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.
1 uur geledenPIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.
2 uur geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.
2 uur geleden