Clasie ziet jong AZ volwassen zege behalen op AS Roma
ALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Jordy Clasie genoot donderdag van de volwassen manier waarop zijn elftal AS Roma in de Europa League versloeg (1-0). "Dit soort wedstrijden geven vertrouwen. Dat geldt niet alleen voor mij, maar ook voor de vele jonge jongens. Dit was een volwassen overwinning en ook een belangrijke. Ik geniet van dit soort avonden", sprak de 33-jarige routinier.
Na een redelijk gelijkopgaande eerste helft zonder grote kansen, nam AS Roma in de beginfase van de tweede helft het initiatief. "We werden slordiger aan de bal", zag Clasie. "Die fases heb je soms ook en moet je goed doorkomen. Je speelt ook gewoon tegen een goede ploeg."
Dankzij invaller Troy Parrott trok AZ het duel toch nog naar zich toe. "Als je 'overwintert' op deze manier, kan ik er alleen maar van genieten. Nee, het verbaast mij niet dat wij dit kunnen. Na de dip die we in de herfst hadden, staat er de laatste maanden een heel ander elftal."
AZ is dankzij de zege zo goed als zeker van een plaats in de tussenronde van de Europa League.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.
7 minuten geledenTOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.
7 uur geledenDUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."
7 uur geledenRABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
18 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
21 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
23 uur geleden