Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Claimzaak tegen sportmerk Lululemon om vermeende greenwashing

Claimzaak tegen sportmerk Lululemon om vermeende greenwashing

VANCOUVER (ANP/BLOOMBERG) - Sportkledingmerk Lululemon wordt in een Amerikaanse claimzaak beschuldigd van misleiding van consumenten via zogeheten greenwashing. Lululemon zou consumenten ten onrechte laten geloven dat het merk duurzaam en milieuvriendelijk is, terwijl de CO2-uitstoot van de onderneming alleen maar toeneemt.

De klager die de zaak heeft aangespannen bij een rechtbank in Florida, probeert consumenten te verzamelen die sinds oktober 2020 een product van het merk hebben gekocht. De aanklager diende ook een claim in wegens ongerechtvaardigde verrijking en zint op schadevergoedingen.

In de aanklacht wordt Lululemon onder meer verweten afbeeldingen van rivieren, bossen en de natuur op zijn website en in andere marketing te gebruiken om de valse indruk bij consumenten te wekken dat het bedrijf milieuvriendelijk is. Dit zou ook de prijzen opdrijven, omdat het bedrijf zou weten dat consumenten bereid zijn een hogere prijs te betalen voor duurzame producten.

1,2 miljoen ton CO2

Maar de werkelijkheid zou heel anders zijn. Volgens het eigen impactrapport van het bedrijf uit 2022 waren de zogeheten scope 3-emissies, oftewel de indirecte CO2-uitstoot in de toeleveringsketen van Lululemon, gegroeid tot 1,2 miljoen ton CO2. De uitstoot in 2022 was daarmee bijna het dubbele van die in 2020. De klager wijst er verder op dat de uitstoot op weg is om nog verder te stijgen, aangezien het bedrijf ernaar streeft zijn omzet komende jaren flink verder op te voeren.

Lululemon heeft tegen persbureau Bloomberg, dat melding maakte van de zaak, nog niet gereageerd op de aantijgingen. Het bedrijf heeft zijn omzet tussen 2018 en 2022 al meer dan verdubbeld tot 8,1 miljard dollar. Volgens de recentste cijfers telt het bedrijf wereldwijd meer dan zevenhonderd winkels. Kleding van het merk is ook in Nederland te koop.

Meer uit Financieel

Trump ondertekent nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een presidentieel decreet ondertekend waarmee een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent op buitenlandse goederen wordt ingevoerd. Daarmee handelt hij snel, in een poging zijn handelsagenda overeind te houden, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof veel van de heffingen die hij vorig jaar invoerde onwettig verklaarde.

2 uur geleden
Wall Street wint na verwerpen heffingen Trump door Hooggerechtshof

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump. Trump kondigde vervolgens een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent aan die maximaal 150 dagen gaat gelden.

7 uur geleden
Trump: besluit Hooggerechtshof 'zeer teleurstellend'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt het besluit van het Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van zijn importheffingen "zeer teleurstellend". Dat zei Trump bij een persconferentie in het Witte Huis. Volgens hem is dat besluit "verschrikkelijk" en "niet-vaderlandslievend".

9 uur geleden
Trump: nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een decreet ondertekenen voor een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent. Dat zei Trump in een persconferentie na het besluit van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van zijn eerder ingevoerde importheffingen onwettig werd verklaard.

9 uur geleden
AEX hoger na uitspraak Hooggerechtshof VS over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met winst gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig werd verklaard. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door die heffingen op buitenlandse goederen op te leggen.

11 uur geleden
Trump noemt heffingenuitspraak Hooggerechtshof 'schande'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt de uitspraak van het Hooggerechtshof dat een groot deel van zijn importheffingen onwettelijk is een "schande". Dat meldt een verslaggever van CNN. De president had ten tijde van de uitspraak een ontbijt met gouverneurs in het Witte Huis. Hij zou de aanwezigen hebben gezegd dat hij een plan B heeft. Trump is nog niet met een officiƫle reactie gekomen.

12 uur geleden
VK verwacht gunstige handelspositie met VS te behouden

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk verwacht dat het zijn "bevoorrechte handelspositie" met de Verenigde Staten behoudt, ook nu het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de tarieven van president Donald Trump onwettig heeft verklaard. Dat stelt de Britse regering in een reactie op de uitspraak.

12 uur geleden