Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Claimzaak tegen sportmerk Lululemon om vermeende greenwashing

Claimzaak tegen sportmerk Lululemon om vermeende greenwashing

VANCOUVER (ANP/BLOOMBERG) - Sportkledingmerk Lululemon wordt in een Amerikaanse claimzaak beschuldigd van misleiding van consumenten via zogeheten greenwashing. Lululemon zou consumenten ten onrechte laten geloven dat het merk duurzaam en milieuvriendelijk is, terwijl de CO2-uitstoot van de onderneming alleen maar toeneemt.

De klager die de zaak heeft aangespannen bij een rechtbank in Florida, probeert consumenten te verzamelen die sinds oktober 2020 een product van het merk hebben gekocht. De aanklager diende ook een claim in wegens ongerechtvaardigde verrijking en zint op schadevergoedingen.

In de aanklacht wordt Lululemon onder meer verweten afbeeldingen van rivieren, bossen en de natuur op zijn website en in andere marketing te gebruiken om de valse indruk bij consumenten te wekken dat het bedrijf milieuvriendelijk is. Dit zou ook de prijzen opdrijven, omdat het bedrijf zou weten dat consumenten bereid zijn een hogere prijs te betalen voor duurzame producten.

1,2 miljoen ton CO2

Maar de werkelijkheid zou heel anders zijn. Volgens het eigen impactrapport van het bedrijf uit 2022 waren de zogeheten scope 3-emissies, oftewel de indirecte CO2-uitstoot in de toeleveringsketen van Lululemon, gegroeid tot 1,2 miljoen ton CO2. De uitstoot in 2022 was daarmee bijna het dubbele van die in 2020. De klager wijst er verder op dat de uitstoot op weg is om nog verder te stijgen, aangezien het bedrijf ernaar streeft zijn omzet komende jaren flink verder op te voeren.

Lululemon heeft tegen persbureau Bloomberg, dat melding maakte van de zaak, nog niet gereageerd op de aantijgingen. Het bedrijf heeft zijn omzet tussen 2018 en 2022 al meer dan verdubbeld tot 8,1 miljard dollar. Volgens de recentste cijfers telt het bedrijf wereldwijd meer dan zevenhonderd winkels. Kleding van het merk is ook in Nederland te koop.

Meer uit Financieel

Wall Street daalt door afnemende hoop op snel einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag lager geopend. Het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend in Islamabad heeft de vrees aangewakkerd dat de oorlog langer gaat duren dan gedacht. De olieprijzen schoten daardoor weer omhoog, na de daling vorige week die volgde op het voorlopige staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen dat de hogere energieprijzen de economieën wereldwijd verder onder druk zullen zetten.

41 minuten geleden
Cementfabrikant Lafarge schuldig bevonden aan betalen terroristen

PARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse cementfabrikant Lafarge is door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan het financieren van terrorisme en het schenden van Europese sancties. Het bedrijf hield in het noorden van Syrië een fabriek draaiende tijdens de burgeroorlog. Volgens de rechtbank betaalde Lafarge daarvoor geld aan jihadistische groepen, waaronder IS.

2 uur geleden
Brussel presenteert volgende week plan tegen hoge energieprijzen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil volgende week woensdag een serie maatregelen presenteren om de hoge energieprijzen tegen te gaan. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na overleg met alle Eurocommissarissen. De maatregelen worden donderdag besproken door de EU-leiders, die dan bij elkaar zijn voor een informeel overleg op Cyprus.

3 uur geleden
AFM wil regels voor inzet AI-tools op kapitaalmarkten

AMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.

4 uur geleden
Huizen van 120.000 eigenaren hebben funderingsproblemen, ziet AFM

AMSTERDAM (ANP) - De huizen van bijna een half miljoen woningeigenaren hebben een hoog risico op funderingsproblemen of een mogelijke kwetsbare fundering. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De hoogste risico's spelen bij de bijna 220.000 huizen van meer dan 120.000 eigenaren. Hun funderingsproblemen moeten volgens de toezichthouder worden hersteld.

4 uur geleden
AFM: financiële sector moet meer inspelen op onvoorspelbaarheid

AMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.

4 uur geleden
Oud-topman ING Hamers wordt voorzitter financieel techplatform

SINGAPORE (ANP) - Ralph Hamers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van bestuur van Banking Circle Group, een in Singapore gevestigd financieel technologieplatform. Hij start op 20 april.

5 uur geleden