Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Claimzaak tegen sportmerk Lululemon om vermeende greenwashing

Claimzaak tegen sportmerk Lululemon om vermeende greenwashing

VANCOUVER (ANP/BLOOMBERG) - Sportkledingmerk Lululemon wordt in een Amerikaanse claimzaak beschuldigd van misleiding van consumenten via zogeheten greenwashing. Lululemon zou consumenten ten onrechte laten geloven dat het merk duurzaam en milieuvriendelijk is, terwijl de CO2-uitstoot van de onderneming alleen maar toeneemt.

De klager die de zaak heeft aangespannen bij een rechtbank in Florida, probeert consumenten te verzamelen die sinds oktober 2020 een product van het merk hebben gekocht. De aanklager diende ook een claim in wegens ongerechtvaardigde verrijking en zint op schadevergoedingen.

In de aanklacht wordt Lululemon onder meer verweten afbeeldingen van rivieren, bossen en de natuur op zijn website en in andere marketing te gebruiken om de valse indruk bij consumenten te wekken dat het bedrijf milieuvriendelijk is. Dit zou ook de prijzen opdrijven, omdat het bedrijf zou weten dat consumenten bereid zijn een hogere prijs te betalen voor duurzame producten.

1,2 miljoen ton CO2

Maar de werkelijkheid zou heel anders zijn. Volgens het eigen impactrapport van het bedrijf uit 2022 waren de zogeheten scope 3-emissies, oftewel de indirecte CO2-uitstoot in de toeleveringsketen van Lululemon, gegroeid tot 1,2 miljoen ton CO2. De uitstoot in 2022 was daarmee bijna het dubbele van die in 2020. De klager wijst er verder op dat de uitstoot op weg is om nog verder te stijgen, aangezien het bedrijf ernaar streeft zijn omzet komende jaren flink verder op te voeren.

Lululemon heeft tegen persbureau Bloomberg, dat melding maakte van de zaak, nog niet gereageerd op de aantijgingen. Het bedrijf heeft zijn omzet tussen 2018 en 2022 al meer dan verdubbeld tot 8,1 miljard dollar. Volgens de recentste cijfers telt het bedrijf wereldwijd meer dan zevenhonderd winkels. Kleding van het merk is ook in Nederland te koop.

Meer uit Financieel

Lukoil krijgt van VS langer de tijd om koper te vinden

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.

4 uur geleden
Winsten op Wall Street na derde renteverlaging door Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.

5 uur geleden
Europese Commissie doet inval bij hoofdkantoor Temu

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.

5 uur geleden
Verdeelde Fed verlaagt opnieuw de rente

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.

7 uur geleden
Oostenrijkse zakenman Benko opnieuw veroordeeld voor fraude

INNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.

7 uur geleden
Ondernemers blij met stikstofvrijstelling die Brussel voorstelt

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.

8 uur geleden
Beurs in Amsterdam verliest in aanloop naar rentebesluit Fed

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.

9 uur geleden