
Claimsite Babboe kijkt naar investeerders voor mogelijke zaak
AMSTERDAM (AFN) - Het advocatenkantoor achter de claimwebsite voor gedupeerde bakfietsbezitters van Babboe kijkt of een eventuele rechtszaak bekostigd kan worden door investeerders die zijn gespecialiseerd in massaschadeclaims. Dit meldt advocaat Quirijn Bongaerts van Birkway.
Bongaerts zegt een mogelijke zaak liever niet te willen laten financieren door de gedupeerden zelf. "Dan heb je als fietser eerst de pech van een fiets met een veiligheidsissue en moet je vervolgens ook nog betalen om je recht geldend te maken", zegt hij. Ook een belangrijke reden voor zijn kantoor om financiering van andere partijen te zoeken zijn de vele berichten die de advocaat naar eigen zeggen krijgt van mensen die "krom hebben moeten liggen om hun fiets te kopen".
Volgens de advocaat komt het in Nederland steeds vaker voor dat rechtszaken over massaclaims worden voorgeschoten door gespecialiseerde investeerders. Deze organisaties vragen in ruil voor het voorschieten een deel van de opbrengst van de uitspraak.
Frames
Via de website bakfietsclaim.nl hebben inmiddels zo'n 13.000 gedupeerden zich gemeld volgens Bongaerts. Birkway kijkt of deze mensen compensatie kunnen krijgen voor kapotte bakfietsen van Babboe. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) concludeerde in februari dat veel modellen van Babboe onveilig zijn omdat veel frames van de fietsen zijn gebroken. Het bakfietsbedrijf is inmiddels een terugroepactie gestart voor een aantal modellen. Babboe verwacht dat de fietsen vanaf de tweede helft van deze maand kunnen worden opgehaald.
De fietsfabrikant lanceert volgende week woensdag een speciale website waarop alle eigenaren van Babboe-bakfietsen kunnen zien op welke manier zij compensatie kunnen krijgen van het bedrijf. Het is dan op die website, controleerjebakfiets.nl, ook mogelijk om een afspraak te maken voor het ophalen van de fiets of om een monteur te laten komen.
Meer uit Financieel
PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.
13 uur geledenSJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.
14 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.
14 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.
15 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.
17 uur geleden