Claimsite Babboe kijkt naar investeerders voor mogelijke zaak
AMSTERDAM (AFN) - Het advocatenkantoor achter de claimwebsite voor gedupeerde bakfietsbezitters van Babboe kijkt of een eventuele rechtszaak bekostigd kan worden door investeerders die zijn gespecialiseerd in massaschadeclaims. Dit meldt advocaat Quirijn Bongaerts van Birkway.
Bongaerts zegt een mogelijke zaak liever niet te willen laten financieren door de gedupeerden zelf. "Dan heb je als fietser eerst de pech van een fiets met een veiligheidsissue en moet je vervolgens ook nog betalen om je recht geldend te maken", zegt hij. Ook een belangrijke reden voor zijn kantoor om financiering van andere partijen te zoeken zijn de vele berichten die de advocaat naar eigen zeggen krijgt van mensen die "krom hebben moeten liggen om hun fiets te kopen".
Volgens de advocaat komt het in Nederland steeds vaker voor dat rechtszaken over massaclaims worden voorgeschoten door gespecialiseerde investeerders. Deze organisaties vragen in ruil voor het voorschieten een deel van de opbrengst van de uitspraak.
Frames
Via de website bakfietsclaim.nl hebben inmiddels zo'n 13.000 gedupeerden zich gemeld volgens Bongaerts. Birkway kijkt of deze mensen compensatie kunnen krijgen voor kapotte bakfietsen van Babboe. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) concludeerde in februari dat veel modellen van Babboe onveilig zijn omdat veel frames van de fietsen zijn gebroken. Het bakfietsbedrijf is inmiddels een terugroepactie gestart voor een aantal modellen. Babboe verwacht dat de fietsen vanaf de tweede helft van deze maand kunnen worden opgehaald.
De fietsfabrikant lanceert volgende week woensdag een speciale website waarop alle eigenaren van Babboe-bakfietsen kunnen zien op welke manier zij compensatie kunnen krijgen van het bedrijf. Het is dan op die website, controleerjebakfiets.nl, ook mogelijk om een afspraak te maken voor het ophalen van de fiets of om een monteur te laten komen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/AFP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft een herzien overnamevoorstel van Paramount Skydance ontvangen. Warner Bros. zegt het nieuwe bod te bekijken, maar de raad van bestuur liet weten de overnameovereenkomst met Netflix te blijven steunen. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekendgemaakt.
55 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil zich aan de handelsdeal met de EU houden, ondanks de nieuwe importtarieven. Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) dinsdag tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement.
55 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De MOTORbeurs in Utrecht heeft dit jaar 97.000 bezoekers getrokken. Dat is 7 procent meer dan vorig jaar, laat de organisatie na het evenement weten.
58 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op een megadeal van de chipmaker met Meta Platforms. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram koopt voor miljarden dollars aan AMD-chips en computers die zijn ontworpen voor kunstmatige intelligentie (AI). Als onderdeel van de overeenkomst ontvangt Meta ook het recht om in stappen 160 miljoen AMD-aandelen te kopen. Het aandeel AMD steeg 7 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VNO-NCW en MKB-Nederland constateren dat mensen steeds vaker niets van hun schulden hoeven terug te betalen. Daar zijn ondernemers "de dupe van", stellen de ondernemersorganisaties. Ze waarschuwen de Tweede Kamer dat dit de nieuwe norm dreigt te worden. Brancheorganisatie voor schuldhulpverlening NVVK is verbaasd over de oproep.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP/REUTERS) - Het sociale medium Reddit krijgt een boete van ruim 14 miljoen pond van de Britse privacytoezichthouder Information Commissioner's Office (ICO). Omgerekend gaat het om ongeveer 16 miljoen euro. Het Amerikaanse discussieplatform heeft de leeftijd van gebruikers niet goed gecontroleerd, waardoor kinderen onder de 13 jaar toegang kregen tot schadelijke berichten.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De Nederlandse chipmaker Axelera AI heeft meer dan 250 miljoen dollar (211 miljoen euro) opgehaald bij investeerders. Het bedrijf uit Eindhoven maakt energiezuinige halfgeleiders waarmee kunstmatige-intelligentiemodellen kunnen worden gedraaid. Onder meer het Amerikaanse BlackRock deed als nieuwe investeerder mee in de investeringsronde, die werd geleid door het Europese durfkapitaalfonds Innovation Industries.
3 uur geleden