Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Claimsite Babboe kijkt naar investeerders voor mogelijke zaak

Claimsite Babboe kijkt naar investeerders voor mogelijke zaak

AMSTERDAM (AFN) - Het advocatenkantoor achter de claimwebsite voor gedupeerde bakfietsbezitters van Babboe kijkt of een eventuele rechtszaak bekostigd kan worden door investeerders die zijn gespecialiseerd in massaschadeclaims. Dit meldt advocaat Quirijn Bongaerts van Birkway.

Bongaerts zegt een mogelijke zaak liever niet te willen laten financieren door de gedupeerden zelf. "Dan heb je als fietser eerst de pech van een fiets met een veiligheidsissue en moet je vervolgens ook nog betalen om je recht geldend te maken", zegt hij. Ook een belangrijke reden voor zijn kantoor om financiering van andere partijen te zoeken zijn de vele berichten die de advocaat naar eigen zeggen krijgt van mensen die "krom hebben moeten liggen om hun fiets te kopen".

Volgens de advocaat komt het in Nederland steeds vaker voor dat rechtszaken over massaclaims worden voorgeschoten door gespecialiseerde investeerders. Deze organisaties vragen in ruil voor het voorschieten een deel van de opbrengst van de uitspraak.

Frames

Via de website bakfietsclaim.nl hebben inmiddels zo'n 13.000 gedupeerden zich gemeld volgens Bongaerts. Birkway kijkt of deze mensen compensatie kunnen krijgen voor kapotte bakfietsen van Babboe. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) concludeerde in februari dat veel modellen van Babboe onveilig zijn omdat veel frames van de fietsen zijn gebroken. Het bakfietsbedrijf is inmiddels een terugroepactie gestart voor een aantal modellen. Babboe verwacht dat de fietsen vanaf de tweede helft van deze maand kunnen worden opgehaald.

De fietsfabrikant lanceert volgende week woensdag een speciale website waarop alle eigenaren van Babboe-bakfietsen kunnen zien op welke manier zij compensatie kunnen krijgen van het bedrijf. Het is dan op die website, controleerjebakfiets.nl, ook mogelijk om een afspraak te maken voor het ophalen van de fiets of om een monteur te laten komen.

Meer uit Financieel

Aandelenbeurs in Amsterdam herstelt van dreun voor chipfondsen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Daarmee werkte hoofdgraadmeter AEX verliezen van eerder op de dag weg. De beurskoers van chipbedrijven stond aanvankelijk onder druk door tegenvallende prognoses van de Amerikaanse chipmaker Broadcom, maar de koers van zwaargewicht ASML herstelde op het Damrak.

41 minuten geleden
EU past normen voor banken tijdelijk aan om concurrentiezorgen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie grijpt in om Europese banken te behoeden voor een concurrentienadeel door de invoering van strengere toezichtsnormen. Het dagelijks EU-bestuur stelde invoering van die nieuwe regels rondom kapitaalbuffers al twee keer uit door zorgen over het verschil met lossere Amerikaanse en Britse regels.

1 uur geleden
Bitcoin daalt voor vijfde dag op rij na verkoop 32 bitcoins

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin daalt donderdag voor de vijfde dag op rij; de langste verliesreeks van de grootste cryptomunt sinds augustus vorig jaar. De daling volgt onder meer op het verrassende besluit van beursgenoteerde bitcoinopkoper Strategy om bitcoins te verkopen en door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Chipbedrijf Broadcom onderuit op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Broadcom is donderdag hard onderuitgegaan na de opening van de beurzen in New York. De Amerikaanse chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht door de sterke vraag naar AI-chips, maar de vooruitzichten voldeden niet aan de hoge verwachtingen van beleggers. Het aandeel werd ruim 14 procent lager gezet. Dat is het grootste dagverlies voor Broadcom in ruim een jaar.

2 uur geleden
173 bedrijven in Zeeland krijgen ruimte op het volle stroomnet

MIDDELBURG (ANP) - In totaal 173 bedrijven en instellingen in Zeeland die op een wachtlijst staan voor een nieuwe of zwaardere stroomaansluiting, krijgen die binnenkort. Netbeheerders Stedin en Tennet melden dat donderdag, nadat ze eerder ongeveer 260 megawatt aan ruimte hadden gevonden op het volle Zeeuwse stroomnet. Dat lukte omdat er afspraken met huidige grootgebruikers zijn gemaakt over meer flexibiliteit in hun electriciteitsverbruik.

3 uur geleden
Zweden draagt Russisch 'schaduwschip' mogelijk over aan Oekraïne

STOCKHOLM (ANP) - Zweden mag een vrachtschip van de Russische 'schaduwvloot' overdragen aan Oekraïne. De Zweedse rechter heeft toestemming gegeven om een Oekraïens verzoek daartoe in te willigen, melden Zweedse media als Dagens Nyheter en Expressen.

3 uur geleden
Koninklijke Horeca Nederland richt meldpunt op na datalek sector

WOERDEN (ANP) - Koninklijke Horeca Nederland (KHN) doet onderzoek naar de grootte van een datalek in de sector en is een meldpunt aan het inrichten. De branchevereniging krijgt signalen van meerdere hotels waarbij gasten nepberichten met betaalverzoeken krijgen, bevestigt KHN na berichtgeving in meerdere media over een datalek in de hotellerie.

4 uur geleden