Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Claimclubs krijgen uitnodiging van NN na woekerpolisdeal ASR

Claimclubs krijgen uitnodiging van NN na woekerpolisdeal ASR

AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraar NN Group wil ook met claimorganisaties gaan praten over woekerpolissen, nu het rivaal ASR is gelukt om een schikking te treffen in het langslepende woekerpolisdossier. Ab Flipse, voorzitter van Vereniging Woekerpolis.nl, en Marnix Bos, voorzitter van de Stichting Wakkerpolis, laten weten dat ze inmiddels een uitnodiging hebben gekregen voor een verkennende dialoog.

ASR stemde er woensdag mee in honderden miljoenen euro's uit te trekken voor een nieuwe vergoeding van klanten met een woekerpolis of mensen die ooit zo'n beleggingsverzekering hebben gehad. Dit om de kwestie na jaren eindelijk achter zich te kunnen laten. Met de deal is circa 250 miljoen euro gemoeid. Daarnaast zet ASR nog 50 miljoen euro opzij voor schrijnende gevallen en voor klanten die niet zijn aangesloten bij de organisaties en die niet eerder een vergoeding hebben gehad.

Of NN ook een overeenkomst wil sluiten zoals ASR dat heeft gedaan, is nog niet helemaal duidelijk. Maar Flipse heeft de indruk dat de toon bij NN al duidelijk is veranderd. Zo'n uitnodiging om serieus te praten heeft hij naar eigen zeggen nog niet eerder van het concern ontvangen, terwijl hij toch al jaren bij woekerpolisclaims betrokken is. "En ik snap het ook wel. Ze moeten eigenlijk wel. Want bij ons sluiten zich steeds meer mensen met woekerpolissen aan, en dat betekent dat het bedrag dat NN uiteindelijk kwijt zou zijn aan vergoeding ook oploopt", legt Flipse uit. "Nu is het bedrag nog wel te overzien voor de verzekeraar. Maar op een gegeven moment niet meer."

Om hoeveel polissen en hoeveel geclaimde schade het precies gaat bij NN is niet duidelijk. Bos denkt dat de bedragen bij NN wel eens groter kunnen gaan uitpakken dan bij ASR. Het gerechtshof in Den Haag kwam in september nog met een voor NN ongunstige uitspraak in het woekerpolisdossier. Beleggers schrokken toen flink en het aandeel van de verzekeraar ging op de beurs zwaar onderuit. Volgens het hof heeft NN in het verleden bij mensen met een beleggingsverzekering kosten ingehouden die niet met de klant overeengekomen waren. NN was het niet met de conclusies van het hof eens en gaf aan naar de Hoge Raad te stappen.

Meer uit Financieel

Nvidia boekt driekwart hogere omzet dankzij AI-investeringen

SANTA CLARA (ANP) - Chipmaker Nvidia heeft de omzet met bijna driekwart weten op te voeren. Het bedrijf is de belangrijkste leverancier voor chips die nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen en profiteert van de forse investeringen die grote techbedrijven doen. De omzetgroei overtrof de verwachtingen op de financiële markten en laat daarmee zien dat de ontwikkeling van AI in volle vaart doorgaat.

1 uur geleden
Wall Street sluit met winsten in afwachting van Nvidia-cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.

2 uur geleden
AH-moeder Ahold Delhaize wil bonussen voor top fors verhogen

ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor topbestuurders fors verhogen, staat in een voorstel voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering. De maximale beloning voor topman Frans Muller in het nieuwe beloningsbeleid kan op 12,5 miljoen euro uitkomen. Dat was bij het oude beleid 8,3 miljoen euro.

2 uur geleden
KLM schort vanaf 1 maart vluchten naar Tel Aviv op

AMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.

3 uur geleden
RELX wint dit keer op de beurs dankzij AI-hulp van Anthropic

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.

6 uur geleden
Economische band tussen EU en VK weer stukje aangehaald

BRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).

6 uur geleden
VS houden zich aan eerdere handelsdeal, denkt Europese Commissie

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.

7 uur geleden