Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Claimclub: Transavia compenseert reizigers geschrapte vluchten niet

Claimclub: Transavia compenseert reizigers geschrapte vluchten niet

AMSTERDAM (ANP) - Claimbemiddelaar Vlucht-Vertraagd stelt dat luchtvaartmaatschappij Transavia niet alle reizigers compenseert voor het schrappen van vluchten. De organisatie, die reizigers bijstaat met het indienen van een claims tegen vertraagde of geannuleerde vluchten, meent dat Transavia de Europese regels niet naleeft. De luchtvaartmaatschappij zelf stelt echter geen regels te overtreden.

Transavia heeft de afgelopen tijd meermaals aangekondigd vluchten te schrappen. Aanleiding is dat de budgetmaatschappij minder vliegtuigen kan inzetten als gevolg van leveringsproblemen en problemen met het papierwerk van haar toestellen. De komende maand kunnen daardoor ruim 330 vluchten niet vertrekken, in juli en augustus gaat het om 210 vluchten. Ook in april en mei vielen al vluchten uit.

Volgens Vlucht-Vertraagd hebben verschillende gedupeerde passagiers de afgelopen tijd een bericht van Transavia ontvangen. Daarin meldt de luchtvaartmaatschappij dat zij geen recht hebben op compensatie vanwege een "buitengewone omstandigheid", aldus de claimbemiddelaar, die zegt inmiddels ruim 2500 claims over de maanden april en mei binnen te hebben.

Topman van Vlucht-Vertraagd Tom van Bokhoven vindt dat het probleem toch echt bij de budgetmaatschappij ligt. "Transavia is hier in de fout gegaan en wij zullen passagiers bij blijven staan zodat zij compensatie krijgen waar ze recht op hebben", zegt hij. "Eigen vlootproblemen bij de luchtvaartmaatschappijen kunnen geenszins als een buitengewone omstandigheid worden beschouwd. Als Transavia de wet blijft negeren, stappen we naar de rechter."

Transavia laat via een woordvoerder weten dat de maatschappij zich "aan alle regels houdt". Daarbij merkt hij op dat de geannuleerde vluchten waar Vlucht-Vertraagd het over heeft, niet direct verband hoeven te houden met de capaciteitsproblemen. Daaraan kunnen volgens hem ook andere oorzaken ten grondslag liggen.

Meer uit Financieel

Activistische belegger juicht fusieplan AkzoNobel toe

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het plan van verf- en coatingconcern AkzoNobel om te fuseren met branchegenoot Axalta krijgt steun van Cevian, een activistische belegger. Eerder dit jaar bouwde de belegger een belang van ongeveer 5 procent op in het Nederlandse bedrijf en stuurde aan op een strategiewijziging.

6 minuten geleden
Wall Street stijgt door opluchting over resultaten Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger geopend. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden voor opluchting bij beleggers. De grootste verkoper van AI-chips ter wereld presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook bleef het bedrijf optimistisch over de vooruitzichten voor de komende maanden. Nvidia steeg ruim 4 procent.

31 minuten geleden
China: bedrijfsconflicten als Nexperia moeten intern opgelost

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Bedrijfsconflicten zoals het geschil bij de Chinees-Nederlandse chipproducent Nexperia moeten intern opgelost worden door middel van dialoog en overleg. Dat zei de Chinese handelsminister Wang Wentao in een videogesprek met zijn Britse collega Peter Kyle. Wang zegt dat China bij de Nederlandse regering aandringt om bedrijven aan te moedigen deze koers te volgen.

1 uur geleden
Uitgesteld banenrapport VS toont sterke banengroei in september

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - In de Verenigde Staten zijn er in september 119.000 banen bijgekomen, meldt het Amerikaanse statistiekbureau van het ministerie van Arbeid in het uitgestelde banenrapport. Dat is fors meer dan de 51.000 banen die kenners volgens persbureau Bloomberg hadden verwacht.

1 uur geleden
Reuters: Unilever overweegt een aantal Britse merken te verkopen

LONDEN (ANP/RTR) - Unilever overweegt een aantal Britse voedingsmerken te verkopen, waaronder broodbeleg Marmite en mosterdmerk Colman's. Dat meldt persbureau Reuters op basis van anonieme bronnen. Ook zou het Britse was- en levensmiddelenconcern overwegen Bovril van de hand te doen, een rundvleesextract waarmee je bouillon kunt maken.

2 uur geleden
ABN AMRO stopt met deel flexkrachten antiwitwasafdeling

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verwacht de samenwerking met een aantal flexwerkers op de afdeling die financiële criminaliteit zoals witwassen opspoort te beëindigen. Het is nog onduidelijk hoeveel uitzendkrachten en medewerkers van detacheerders weg moeten. Volgens de bank gaat het om een "relatief kleine groep".

2 uur geleden
Frans concern wil transportbedrijf Vos Logistics uit Oss inlijven

OSS (ANP) - Het Franse Jacky Perrenot wil het Nederlandse transportbedrijf Vos Logistics overnemen. De stap is onderdeel van een internationaal groeiplan van de Franse transport- en logistiekonderneming. Hoeveel geld met de overname gemoeid is, werd niet bekendgemaakt.

2 uur geleden