Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Claimclub: dit jaar ruim twee keer zoveel vluchten geannuleerd

Claimclub: dit jaar ruim twee keer zoveel vluchten geannuleerd

ARNHEM (ANP) - Vliegreizigers hebben dit jaar veel meer last gehad van problemen op luchthavens dan in eerdere jaren. Bijna twee keer zoveel vluchten van en naar Nederland werden geannuleerd als in 2019. Het totaalaantal vluchten lag volgens claimorganisatie EUclaim nog altijd een vijfde lager dan in het laatste jaar voor coronabeperkingen.

In juni waren de meeste problemen met vluchten. Ook in juli konden veel vluchten niet doorgaan doordat veel vakantiegangers weer weg wilden, maar hier te weinig personeel voor was om dit in goede banen te leiden. De problemen kwamen vooral door te weinig beveiligers en bagageafhandelaars op luchthavens, met name op Schiphol. Ook luchtvaartmaatschappijen zelf konden niet aan genoeg personeel komen.

De eveneens populaire vakantiemaand augustus kende opvallend genoeg juist ongeveer evenveel problemen als tijdens andere jaren. Volgens EUclaim speelt hierin mee dat medewerkers een zomerbonus kregen. Toen die in september verdween, liepen ook de problemen weer op. In november was het weer rustig doordat er minder werd gereisd.

Top 3

KLM, de grootste gebruiker van Schiphol, nam ongeveer twee derde van het aantal annuleringen voor zijn rekening: 8813. Ook easyJet en Transavia staan in de top 3. Volgens EUclaim is British Airways de verrassende nummer 4, wat komt door strenge reisbeperkingen tussen Nederland en het Verenigd Koninkrijk begin dit jaar vanwege corona.

18 februari was de dag met de meeste 'probleemvluchten'. Ruim vierhonderd van de ongeveer 1400 vluchten kampten met een annulering of meer dan drie uur vertraging door storm Eunice.

Een kleine 4 procent van alle vluchten van en naar Nederland werd in de eerste elf maanden van dit jaar geannuleerd of was ernstig vertraagd. In een normaal jaar ligt dit rond de 1 procent. In totaal ging het om 13460 annuleringen. Voor dit overzicht heeft EUclaim de eerste elf maanden van dit jaar vergeleken met volledige voorgaande kalenderjaren. Maar in december zijn er doorgaans weinig incidenten volgens de claimorganisatie, die zelf een "recordjaar" kende door de problemen.

Meer uit Financieel

Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

8 uur geleden
Miljardair achter defensieconcern CSG veel rijker na beursgang

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.

9 uur geleden
KLM mijdt luchtruimen in Midden-Oosten om geopolitieke situatie

AMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.

10 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in VS om verwachte sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.

10 uur geleden
Zilverprijs voor het eerst boven 100 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.

11 uur geleden
CSG wint flink bij beursdebuut, Nestlé zakt om babyvoedingzorgen

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.

13 uur geleden
EU schort vergeldingsheffingen voor Amerikaanse producten weer op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.

13 uur geleden