Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Claim van 300 miljoen voor Airbnb na uitspraak Hoge Raad

Claim van 300 miljoen voor Airbnb na uitspraak Hoge Raad

UTRECHT (ANP) - Airbnb heeft een schadeclaim van 300 miljoen euro gekregen vanwege ten onrechte in rekening gebrachte servicekosten. Dat meldt advocaat Adriaan de Gier, die door het claimbedrijf Servicekostenterug.nl is ingehuurd om de claim te incasseren. De Gier denkt dat de kans groot is dat het verhuurplatform de claim moet gaan betalen, vanwege een uitspraak die de Hoge Raad vrijdag deed.

De Hoge Raad ziet het huren van een woning via Airbnb namelijk niet als "het boeken van een reis" of "verhuur van vakantieverblijven" zoals het verhuurplatform het noemt. Daardoor gelden voor Airbnb dezelfde regels als voor andere bemiddelaars in verhuur van woonruimte, en mag de verhuurder geen dubbele kosten rekenen.

Servicekostenterug.nl diende de schadeclaim in voor tienduizenden huurders van Airbnb die bij hun boeking servicekosten hadden betaald. Airbnb rekent voor elke overnachting twee keer servicekosten: aan de huurder én aan de verhuurder. Volgens de Nederlandse wet is het echter verboden om aan twee kanten een vergoeding voor bemiddeling in rekening te brengen.

Huurders kunnen zich gratis bij de belangenorganisatie aanmelden om kosten terug te krijgen.

Meer uit Financieel

Merz wil herziening EU-verbod op verbrandingsmotor in auto's

BRUSSEL (ANP/DPA) - Duitsland gaat er bij de Europese Unie op aandringen het verbod op productie van auto's met verbrandingsmotoren te herzien. Duitse bondskanselier Friedrich Merz zal hierover een brief schrijven aan de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.

2 minuten geleden
EU mogelijk strenger voor advertentie- en kaartendiensten Apple

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft aangegeven dat Apple Ads en Apple Maps waarschijnlijk aan de criteria voldoen om als zogenoemde poortwachters te worden beschouwd. Als dat het geval is, legt Brussel de onderdelen van het Amerikaanse techbedrijf strengere regels op binnen de Wet digitale markten (DMA).

15 minuten geleden
Grootste derivatenbeurs ter wereld kampt met storing

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De handel in futures en opties op de Chicago Mercantile Exchange (CME) is vrijdag stilgelegd vanwege een technisch probleem in de datacenters. Dat bevestigde een woordvoerder van CME Group. Het Amerikaanse bedrijf exploiteert de grootste derivatenbeurs ter wereld.

21 minuten geleden
Weinig beweging op Damrak op laatste handelsdag november

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan op de laatste handelsdag van november. Wall Street bleef donderdag dicht door de viering van Thanksgiving en is op Black Friday slechts een halve dag geopend. De New Yorkse beurzen sluiten op deze voor retailers belangrijke koopjesdag om 19.00 uur Nederlandse tijd.

2 uur geleden
600 FNV'ers tekenen petitie tegen hervormingen Asscher en Heerts

AMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd leden van vakbond FNV hebben een petitie ondertekend tegen de hervormingen die tijdelijk toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts voorstellen. Dat maakte de organisatie FNV Democratisch vlak voor het begin van een nieuwe rechtszaak over de crisis binnen FNV bekend.

2 uur geleden
Frans lagerhuis stemt voor nationalisatie ArcelorMittal-delen

PARIJS (ANP/AFP) - Het lagerhuis in Frankrijk heeft ingestemd met het voorstel om activiteiten van staalconcern ArcelorMittal in het land te nationaliseren. De grootste staalfabrikant van Frankrijk voelt de crisis in de Europese metaalsector hard en heeft kostenbesparingen en reorganisaties aangekondigd.

2 uur geleden
Kleine daling verkoopprijzen Nederlandse industrie

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in oktober licht gedaald, na een stijging in september. Gemiddeld waren de afzetprijzen 0,1 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In september stegen de prijzen met 0,6 procent.

4 uur geleden