
Civitas Christiana blijft Rutgers 'binnen grenzen' bekritiseren
VEENENDAAL (ANP) - De conservatieve stichting Civitas Christiana zal kritiek blijven geven op de seksuele voorlichting van kenniscentrum Rutgers. De kritiek zal wel "binnen de grenzen van de uitspraak" van de rechter blijven, meldt de organisatie, die zich nog beraadt op welke juridische stappen zij kan nemen.
De stichting kreeg donderdag van de rechter te horen dat ze per direct moet stoppen met het verspreiden van het Zwartboek Lentekriebels, waarin onrechtmatige aantijgingen worden gedaan. Zo wordt het centrum in verband gebracht met pedofilie en beschuldigd van het "seksualiseren van kinderen".
De christelijke organisatie is het oneens met de uitspraak en onderbouwing. Ze vindt dat ze "ten onrechte te veel wordt beperkt" in haar kritiek op de seksuele voorlichting van Rutgers.
Civitas Christiana moet ook een rectificatie plaatsen. Andere onrechtmatige berichten en publicaties moeten worden verwijderd en gerectificeerd.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Henk Tiesma is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft hoofdredacteur Ruud van Os van regionale omroep Rijnmond woensdag gemeld. Tiesma was in de jaren tachtig een van de oprichters van Radio Rijnmond. Hij overleed op 26 april op Curaçao. Hij tobde al enige tijd met zijn gezondheid.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zangeres Hannah Mae is de vervanger van S10 op de vier bevrijdingsfestivals waar zij 5 mei zou optreden. Dat heeft de organisatie woensdag bekendgemaakt. S10, Ambassadeur van de Vrijheid, moest haar shows wegens privéomstandigheden afzeggen.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - De eerste officiële zomerse dag van het jaar is een feit, meldt Weeronline. Om 15.20 uur steeg de temperatuur in De Bilt naar 25,0 graden. Het is duidelijk vroeger dan gebruikelijk, want gemiddeld wordt het op 16 mei pas voor het eerst zomers op het hoofdstation.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De activist die sinds woensdagochtend vroeg op een schoorsteen op het terrein van het Radboudumc in Nijmegen zat, is door de politie naar beneden gehaald. Dat heeft een fotograaf van het ANP woensdagmiddag gezien.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De man die is opgepakt na de melding van een verkrachting op Koningsdag in Amsterdam, zit nog steeds vast, meldt de politie. Op sociale media verschenen eerder beelden van een man die op een vrouw ligt tussen geparkeerde auto's op de Keizersgracht.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De website van NRC is slecht bereikbaar door een ddos-aanval. Dat heeft hoofdredacteur Patricia Veldhuis laten weten.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De stroomstoring die woensdagochtend ruim 20.500 aansluitingen trof in en rond Enschede, is opgelost. Dat meldt Enexis. De oorzaak was kortsluiting bij onderhoudswerkzaamheden aan een station, aldus de netbeheerder. Een woordvoerder van de veiligheidsregio meldde eerder al dat een monteur naar het ziekenhuis is gebracht.
9 uur geleden