Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

City wint eenvoudig bij Burnley, Brentford vernedert Chelsea

City wint eenvoudig bij Burnley, Brentford vernedert Chelsea

BURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de uitwedstrijd tegen Burnley overtuigend gewonnen en Liverpool direct weer afgelost als koploper van de Premier League: 0-2. Nummer 3 Chelsea liet zich op eigen veld met liefst 4-1 verrassen door stadgenoot Brentford, waar Christian Eriksen trefzeker was.

Kevin De Bruyne zette City al na 5 minuten op voorsprong met een fraai diagonaal schot. Hij kreeg de bal aangespeeld van Raheem Sterling, die ook de assist verzorgde bij de 0-2 van Ilkay Gündogan. De eindstand was al na 25 minuten bereikt.

City heeft nu 73 punten, 1 meer dan Liverpool, dat eerder op de dag de thuiswedstrijd tegen Watford met 2-0 wist te winnen. Volgende week zondag staat City - Liverpool op het programma. Dinsdag ontvangt City in de Champions League eerst nog Atlético Madrid.

Brentford

Het vorig seizoen gepromoveerde Brentford vernederde Chelsea op het eigen Stamford Bridge. Antonio Rüdiger bracht Chelsea kort na rust met een schot van afstand aan de leiding, Ivan Toney maakte kort daarna gelijk. Eriksen zette de bezoekers op 1-2 door af te ronden na een counter. Het was het eerste doelpunt van de Deen in de Premier League sinds zijn terugkeer na zijn hartstilstand tijdens het EK van vorig jaar. In december van december 2019 scoorde hij namens Tottenham Hotspur voor het laatst in de Engelse competitie. Vitaly Janelt maakte er na een uur 1-3 van, waarna Yoane Wissa vlak voor tijd zorgde voor een beschamende uitslag.

Brentford wist voor het eerst sinds 1939 te winnen van Chelsea, dat zeventien thuisduels op rij niet had verloren. Op 25 september van vorig jaar was Manchester City de laatste club die bij Chelsea won.

Bij Chelsea deed Hakim Ziyech de hele wedstrijd mee, de Belgische spits Romelu Lukaku viel halverwege de tweede helft in. Chelsea wacht woensdag de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinales van de Champions League.

Meer uit Voetbal

Chelsea begint met zege op Los Angeles FC aan WK voor clubs

ATLANTA (ANP) - Chelsea is goed begonnen aan het WK voor clubs. De club uit Londen was te sterk voor Los Angeles FC in Atlanta (2-0).

9 uur geleden
Engeland breidt hoogste vrouwencompetitie uit naar veertien teams

LONDEN (ANP/RTR) - De hoogste vrouwenvoetbalcompetitie in Engeland bestaat vanaf het seizoen 2026/2027 uit veertien clubs. Nu doen er nog twaalf mee, net als in Nederland. Ook wordt er een play-off voor promotie/degradatie ingevoerd, meldt de Women's Super League (WSL).

14 uur geleden
Voorwaardelijke celstraffen voor ophangen pop Vinícius Júnior

MADRID (ANP/RTR) - Vier mensen hebben van een rechtbank in Madrid voorwaardelijke gevangenisstraffen gekregen nadat ze schuldig waren bevonden aan een haatmisdrijf tegen Real Madrid-aanvaller Vinícius Júnior. Begin 2023 werden ze gearresteerd voor het ophangen van een pop van de Braziliaanse international aan een brug in Madrid, voorafgaand aan de wedstrijd tussen Real Madrid en Atlético Madrid.

15 uur geleden
Italiaanse media: Trainer Van Bommel in beeld bij Parma

PARMA (ANP) - Mark van Bommel is een kandidaat voor de functie van hoofdtrainer van Parma. Volgens Italiaanse media heeft hij al met de Italiaanse club gesproken. Parma zou ook Alberto Gilardino en Daniele De Rossi op een lijstje hebben gezet.

15 uur geleden
Salernitana wil onderzoek naar massale voedselvergiftiging

SALERNO (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Salernitana heeft om een onderzoek gevraagd naar de ernstige voedselvergiftiging onder spelers en stafleden. Volgens sommige Italiaanse media is er sprake van opzet. "We willen graag de oorzaak weten", liet clubdirecteur Maurizio Milan weten in een verklaring.

16 uur geleden
NAC neemt in Eredivisie voor vrouwen plek over van Fortuna

ZEIST (ANP) - NAC Breda treedt komend seizoen toe tot de Eredivisie voor vrouwen. De Brabantse club neemt de plek in van Fortuna Sittard, dat onlangs bekendmaakte te stoppen met de vrouwenafdeling.

16 uur geleden
Middenvelder Van den Belt eerste zomeraanwinst FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zijn eerste zomeraankoop binnen. De club uit Enschede heeft Thomas van den Belt voor vier seizoenen vastgelegd. De 23-jarige middenvelder komt over van Feyenoord, waar hij niet doorbrak. Afgelopen seizoen speelde Van den Belt op huurbasis voor het Spaanse SD Castellón.

23 uur geleden