Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

City wint eenvoudig bij Burnley, Brentford vernedert Chelsea

City wint eenvoudig bij Burnley, Brentford vernedert Chelsea

BURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de uitwedstrijd tegen Burnley overtuigend gewonnen en Liverpool direct weer afgelost als koploper van de Premier League: 0-2. Nummer 3 Chelsea liet zich op eigen veld met liefst 4-1 verrassen door stadgenoot Brentford, waar Christian Eriksen trefzeker was.

Kevin De Bruyne zette City al na 5 minuten op voorsprong met een fraai diagonaal schot. Hij kreeg de bal aangespeeld van Raheem Sterling, die ook de assist verzorgde bij de 0-2 van Ilkay Gündogan. De eindstand was al na 25 minuten bereikt.

City heeft nu 73 punten, 1 meer dan Liverpool, dat eerder op de dag de thuiswedstrijd tegen Watford met 2-0 wist te winnen. Volgende week zondag staat City - Liverpool op het programma. Dinsdag ontvangt City in de Champions League eerst nog Atlético Madrid.

Brentford

Het vorig seizoen gepromoveerde Brentford vernederde Chelsea op het eigen Stamford Bridge. Antonio Rüdiger bracht Chelsea kort na rust met een schot van afstand aan de leiding, Ivan Toney maakte kort daarna gelijk. Eriksen zette de bezoekers op 1-2 door af te ronden na een counter. Het was het eerste doelpunt van de Deen in de Premier League sinds zijn terugkeer na zijn hartstilstand tijdens het EK van vorig jaar. In december van december 2019 scoorde hij namens Tottenham Hotspur voor het laatst in de Engelse competitie. Vitaly Janelt maakte er na een uur 1-3 van, waarna Yoane Wissa vlak voor tijd zorgde voor een beschamende uitslag.

Brentford wist voor het eerst sinds 1939 te winnen van Chelsea, dat zeventien thuisduels op rij niet had verloren. Op 25 september van vorig jaar was Manchester City de laatste club die bij Chelsea won.

Bij Chelsea deed Hakim Ziyech de hele wedstrijd mee, de Belgische spits Romelu Lukaku viel halverwege de tweede helft in. Chelsea wacht woensdag de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinales van de Champions League.

Meer uit Voetbal

De Ligt ontbreekt bij United, Timber twijfelgeval bij Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.

2 uur geleden
Oranje ontvangt Noorwegen en Ecuador in Amsterdam en Eindhoven

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.

5 uur geleden
Coach Slot beslist na gesprek of Salah terugkeert bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.

6 uur geleden
Middenvelder Taylor twijfelgeval voor duel van Ajax met Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."

6 uur geleden
Van Persie ziet veel foute keuzes bij pijnlijk verlies Feyenoord

BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.

15 uur geleden
Feyenoord geeft ruime voorsprong weg en verliest van FCSB

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.

18 uur geleden
Go Ahead Eagles verliest ook bij Lyon in Europa League

LYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.

18 uur geleden