Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

City wint eenvoudig bij Burnley, Brentford vernedert Chelsea

City wint eenvoudig bij Burnley, Brentford vernedert Chelsea

BURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de uitwedstrijd tegen Burnley overtuigend gewonnen en Liverpool direct weer afgelost als koploper van de Premier League: 0-2. Nummer 3 Chelsea liet zich op eigen veld met liefst 4-1 verrassen door stadgenoot Brentford, waar Christian Eriksen trefzeker was.

Kevin De Bruyne zette City al na 5 minuten op voorsprong met een fraai diagonaal schot. Hij kreeg de bal aangespeeld van Raheem Sterling, die ook de assist verzorgde bij de 0-2 van Ilkay Gündogan. De eindstand was al na 25 minuten bereikt.

City heeft nu 73 punten, 1 meer dan Liverpool, dat eerder op de dag de thuiswedstrijd tegen Watford met 2-0 wist te winnen. Volgende week zondag staat City - Liverpool op het programma. Dinsdag ontvangt City in de Champions League eerst nog Atlético Madrid.

Brentford

Het vorig seizoen gepromoveerde Brentford vernederde Chelsea op het eigen Stamford Bridge. Antonio Rüdiger bracht Chelsea kort na rust met een schot van afstand aan de leiding, Ivan Toney maakte kort daarna gelijk. Eriksen zette de bezoekers op 1-2 door af te ronden na een counter. Het was het eerste doelpunt van de Deen in de Premier League sinds zijn terugkeer na zijn hartstilstand tijdens het EK van vorig jaar. In december van december 2019 scoorde hij namens Tottenham Hotspur voor het laatst in de Engelse competitie. Vitaly Janelt maakte er na een uur 1-3 van, waarna Yoane Wissa vlak voor tijd zorgde voor een beschamende uitslag.

Brentford wist voor het eerst sinds 1939 te winnen van Chelsea, dat zeventien thuisduels op rij niet had verloren. Op 25 september van vorig jaar was Manchester City de laatste club die bij Chelsea won.

Bij Chelsea deed Hakim Ziyech de hele wedstrijd mee, de Belgische spits Romelu Lukaku viel halverwege de tweede helft in. Chelsea wacht woensdag de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinales van de Champions League.

Meer uit Voetbal

Aanvalster Miedema gaat na twijfel nog twee jaar door bij Oranje

NIJMEGEN (ANP) - Voetbalster Vivianne Miedema wil in ieder geval nog twee jaar voor het Nederlands elftal uitkomen. Dat schrijft ze in haar column op de site van het Algemeen Dagblad. De topscorer aller tijden van Oranje heeft wel even moeten nadenken over haar besluit.

1 uur geleden
Real Madrid eist compensatie van UEFA om machtsmisbruik

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid eist compensatie van de UEFA nu een rechtbank in de Spaanse hoofdstad een beroep van de Europese voetbalunie, de Spaanse voetbalbond en La Liga heeft afgewezen. Dat gebeurde in een zaak die draait om de oprichting van de Super League, een nieuwe Europese voetbalcompetitie waarvoor onder andere Real Madrid en FC Barcelona grote voorstanders zijn.

1 uur geleden
Vinícius biedt excuses aan voor wangedrag bij wissel in Clásico

MADRID (ANP) - Aanvaller Vinícius Júnior van Real Madrid heeft zijn excuses aangeboden voor zijn gedrag bij zijn wissel tijdens de gewonnen wedstrijd tegen FC Barcelona (2-1) afgelopen zondag. De 25-jarige Braziliaan werd in de 72e minuut door trainer Xabi Alonso naar de kant gehaald en liet duidelijk blijken het hier niet mee eens te zijn.

2 uur geleden
Feyenoord moet tegen Celtic deel stadion leeg laten na straf UEFA

NYON (ANP) - Feyenoord moet op last van de UEFA een deel van de tribunes leeg laten tijdens de eerstvolgende thuiswedstrijd in de Europa League, op 27 november tegen het Schotse Celtic. De Europese voetbalunie bestraft de Rotterdamse club daarmee, omdat fans tijdens het duel met het Griekse Panathinaikos vuurwerk hebben afgestoken en gangpaden blokkeerden.

2 uur geleden
Spitse genoot van spel en eerbetonen bij afscheid van Oranje

NIJMEGEN (ANP) - Aanvoerster Sherida Spitse heeft in haar afscheidswedstrijd tegen Canada (1-0-winst) nog een laatste keer genoten in het shirt van Oranje. "Ik heb echt genoten van het spel. We stuurden ze van het kastje naar de muur en ik was daar onderdeel van. Dat is wel heel lekker. En ik heb ook genoten van wat er allemaal voor me is geregeld. Dat doet de mens wel goed", zei de recordinternational in Nijmegen over onder meer de erehaag en staande ovatie die ze kreeg.

15 uur geleden
Veurink ziet veel progressie in tweede duel als bondscoach

NIJMEGEN (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink zag in het oefenduel met Canada al een veel beter Oranje dan afgelopen vrijdag bij zijn debuutwedstrijd tegen Polen (0-0). "Ik heb een Oranje gezien waarvan ik denk: dit is waar we naartoe willen. De kunst is om dat nu uit te bouwen en structureel goed te voetballen", zei de 39-jarige trainer na de 1-0-zege van de voetbalsters in Nijmegen.

15 uur geleden
Zuinige zege koploper Napoli bij Lecce

LECCE (ANP) - Napoli heeft de uitwedstrijd tegen Lecce met 1-0 gewonnen. De koploper van de Italiaanse Serie A dankte die zege in de negende speelronde aan een doelpunt van André-Frank Zambo Anguissa, die in de 69e minuut raak kopte. Bij Napoli had Noa Lang voor het eerst een basisplaats. De Nederlandse aanvaller verdween kort na rust met een blessure naar de kant.

17 uur geleden