Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

City wint eenvoudig bij Burnley, Brentford vernedert Chelsea

City wint eenvoudig bij Burnley, Brentford vernedert Chelsea

BURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de uitwedstrijd tegen Burnley overtuigend gewonnen en Liverpool direct weer afgelost als koploper van de Premier League: 0-2. Nummer 3 Chelsea liet zich op eigen veld met liefst 4-1 verrassen door stadgenoot Brentford, waar Christian Eriksen trefzeker was.

Kevin De Bruyne zette City al na 5 minuten op voorsprong met een fraai diagonaal schot. Hij kreeg de bal aangespeeld van Raheem Sterling, die ook de assist verzorgde bij de 0-2 van Ilkay Gündogan. De eindstand was al na 25 minuten bereikt.

City heeft nu 73 punten, 1 meer dan Liverpool, dat eerder op de dag de thuiswedstrijd tegen Watford met 2-0 wist te winnen. Volgende week zondag staat City - Liverpool op het programma. Dinsdag ontvangt City in de Champions League eerst nog Atlético Madrid.

Brentford

Het vorig seizoen gepromoveerde Brentford vernederde Chelsea op het eigen Stamford Bridge. Antonio Rüdiger bracht Chelsea kort na rust met een schot van afstand aan de leiding, Ivan Toney maakte kort daarna gelijk. Eriksen zette de bezoekers op 1-2 door af te ronden na een counter. Het was het eerste doelpunt van de Deen in de Premier League sinds zijn terugkeer na zijn hartstilstand tijdens het EK van vorig jaar. In december van december 2019 scoorde hij namens Tottenham Hotspur voor het laatst in de Engelse competitie. Vitaly Janelt maakte er na een uur 1-3 van, waarna Yoane Wissa vlak voor tijd zorgde voor een beschamende uitslag.

Brentford wist voor het eerst sinds 1939 te winnen van Chelsea, dat zeventien thuisduels op rij niet had verloren. Op 25 september van vorig jaar was Manchester City de laatste club die bij Chelsea won.

Bij Chelsea deed Hakim Ziyech de hele wedstrijd mee, de Belgische spits Romelu Lukaku viel halverwege de tweede helft in. Chelsea wacht woensdag de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinales van de Champions League.

Meer uit Voetbal

Real Madrid bevestigt spierblessure Mbappé

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).

2 uur geleden
Scheidsrechter Lindhout leidt duel tussen Ajax en PSV

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.

3 uur geleden
Steun voor Simons na missen WK met Oranje door knieblessure

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.

4 uur geleden
Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

6 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

16 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

19 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

21 uur geleden