City-speler Mendy op borgtocht vrijgelaten
MANCHESTER (ANP) - Manchester City-verdediger Benjamin Mendy, die is aangeklaagd voor zeven verkrachtingen, is op borgtocht vrijgelaten door een rechtbank in het noordwesten van Engeland. Dat gebeurde onder strenge voorwaarden, waaronder het moeten inleveren van zijn paspoort.
De 27-jarige Mendy zat in voorlopige hechtenis sinds eind augustus. Het proces zal pas in juni plaatsvinden en de Fransman moet op 24 januari een hoorzitting bijwonen. Behalve zeven verkrachtingen wordt Mendy ook verdacht van een aanranding. De feiten dateren van een periode tussen oktober 2020 en augustus 2021.
Manchester City betaalde in 2017 circa 60 miljoen euro voor de speler van Monaco, toen het hoogste bedrag ooit betaald voor een verdediger. Zijn carrière in Engeland verliep nogal grillig, mede door blessureleed. Mendy werd met Frankrijk in 2018 wereldkampioen.
Mendy zat eerst vast in Liverpool en werd onlangs overgebracht naar een gevangenis in Manchester.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
3 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
4 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
7 uur geleden