City-speler Mendy op borgtocht vrijgelaten
MANCHESTER (ANP) - Manchester City-verdediger Benjamin Mendy, die is aangeklaagd voor zeven verkrachtingen, is op borgtocht vrijgelaten door een rechtbank in het noordwesten van Engeland. Dat gebeurde onder strenge voorwaarden, waaronder het moeten inleveren van zijn paspoort.
De 27-jarige Mendy zat in voorlopige hechtenis sinds eind augustus. Het proces zal pas in juni plaatsvinden en de Fransman moet op 24 januari een hoorzitting bijwonen. Behalve zeven verkrachtingen wordt Mendy ook verdacht van een aanranding. De feiten dateren van een periode tussen oktober 2020 en augustus 2021.
Manchester City betaalde in 2017 circa 60 miljoen euro voor de speler van Monaco, toen het hoogste bedrag ooit betaald voor een verdediger. Zijn carrière in Engeland verliep nogal grillig, mede door blessureleed. Mendy werd met Frankrijk in 2018 wereldkampioen.
Mendy zat eerst vast in Liverpool en werd onlangs overgebracht naar een gevangenis in Manchester.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
18 minuten geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
20 minuten geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.
3 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - De voetballers van Zuid-Afrika hebben door visumproblemen vertraging opgelopen bij hun reis naar Mexico, waar ze de openingswedstrijd van het WK voetbal spelen. Zuid-Afrika speelt op 11 juni het eerste duel met gastland Mexico, dat het toernooi organiseert met de Verenigde Staten en Canada.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay heeft volledig deelgenomen aan de eerste groepstraining van het Nederlands elftal voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De topscorer aller tijden van Oranje oefende voor 1500 toeschouwers in Zeist.
4 uur geleden