City-speler Mendy op borgtocht vrijgelaten
MANCHESTER (ANP) - Manchester City-verdediger Benjamin Mendy, die is aangeklaagd voor zeven verkrachtingen, is op borgtocht vrijgelaten door een rechtbank in het noordwesten van Engeland. Dat gebeurde onder strenge voorwaarden, waaronder het moeten inleveren van zijn paspoort.
De 27-jarige Mendy zat in voorlopige hechtenis sinds eind augustus. Het proces zal pas in juni plaatsvinden en de Fransman moet op 24 januari een hoorzitting bijwonen. Behalve zeven verkrachtingen wordt Mendy ook verdacht van een aanranding. De feiten dateren van een periode tussen oktober 2020 en augustus 2021.
Manchester City betaalde in 2017 circa 60 miljoen euro voor de speler van Monaco, toen het hoogste bedrag ooit betaald voor een verdediger. Zijn carrière in Engeland verliep nogal grillig, mede door blessureleed. Mendy werd met Frankrijk in 2018 wereldkampioen.
Mendy zat eerst vast in Liverpool en werd onlangs overgebracht naar een gevangenis in Manchester.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
13 uur geleden