City-speler Mendy op borgtocht vrijgelaten
MANCHESTER (ANP) - Manchester City-verdediger Benjamin Mendy, die is aangeklaagd voor zeven verkrachtingen, is op borgtocht vrijgelaten door een rechtbank in het noordwesten van Engeland. Dat gebeurde onder strenge voorwaarden, waaronder het moeten inleveren van zijn paspoort.
De 27-jarige Mendy zat in voorlopige hechtenis sinds eind augustus. Het proces zal pas in juni plaatsvinden en de Fransman moet op 24 januari een hoorzitting bijwonen. Behalve zeven verkrachtingen wordt Mendy ook verdacht van een aanranding. De feiten dateren van een periode tussen oktober 2020 en augustus 2021.
Manchester City betaalde in 2017 circa 60 miljoen euro voor de speler van Monaco, toen het hoogste bedrag ooit betaald voor een verdediger. Zijn carrière in Engeland verliep nogal grillig, mede door blessureleed. Mendy werd met Frankrijk in 2018 wereldkampioen.
Mendy zat eerst vast in Liverpool en werd onlangs overgebracht naar een gevangenis in Manchester.
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
44 minuten geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
54 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
3 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
9 uur geleden